شمالبرگ ShomalBarg.ir

سقوط از ارتفاع رتبه نخست مرگ ناشی از حوادث كار در مازندران

سقوط از ارتفاع رتبه نخست مرگ ناشی از حوادث كار در مازندران

به گزارش شمال برگ مازندران مدیركل پزشكی قانونی استان با بیان اینكه، سقوط از ارتفاع رتبه نخست مرگ ناشی از حوادث كار در مازندران را داشته است، اظهار داشت: مرگ و میر ناشی از حوادث كار طی پنج ماه امسال 55 نفر(همگی مرد) هستند كه این رقم نسبت به زمان مشابه سال قبل 25 درصد افزایش داشت.به گزارش روابط عمومی اداره کل پزشکی قانونی مازندران، علی عباسی با اعلان اینکه از کل آمار فوت شده ۴۲ نفر متاهل و مابقی مجرد هستند، اضافه کرد: برمبنای آمارهای موجود در پنج ماهه سالجاری سقوط از بلندی با ۲۵ فوتی رتبه اول مرگ های ناشی از حوادث کار را به خود اختصاص می دهد و برق گرفتگی با ۱۶، جسم سخت با ۱۱، سوختگی با ۲ و سایر با یک فوتی در رتبه های بعدی مرگ بر اثر حوادث کار قرار دارند.

مرداد ماه بیشترین فوتی

مدیر کل پزشکی قانونی مازندران اضافه کرد: در پنج ماهه امسال بیشترین مرگ های ناشی از حوادث کار با ۱۳ مورد در مرداد ماه و کمترین آن با ۷ مورد در فروردین ماه ثبت شده است.

بیشترین و کمترین شهر

این مقام اجرایی استان اشاره کرد: طی این مدت شهرستان های بابل و نور هر کدام با ۸ فوتی بیشترین با ۱۲ فوتی، نور با ۶ فوتی بیشترین و شهرستان های بابلسر، محمود آباد، میاندرود و بهشهر هر کدام با یک فوتی کمترین موارد مرگ بر اثر حوادث کار را داشتند.

تفکیک سن

مدیرکل پزشکی قانونی استان مازندران به تفکیک سن متوفیان اشاره نمود و اظهار داشت: بیشترین سن مربوط به افراد ۴۱ تا ۵۰ سال با ۱۵ فوتی و سن بیش از ۶۱سال با ۵ فوتی کمترین آمار در این پنج ماه گزارش شده است.

کاهش ۱۲ درصدی مصدومین حادثه کار

عباسی اضافه کرد: برمبنای آمار مراکز پزشکی قانونی استان تعداد ۳۳۸ مصدوم ناشی از حوادث کار به پزشکی قانونی مراجعه کردند که این رقم در مقایسه با زمان مشابه سال قبل ۱۲ درصد کاهش داشت از این تعداد ۳۲۷ نفر مرد و مابقی زن هستند.

عضو شورای قضایی استان با اشاره به اینکه بیشترین حوادث ناشی از کار در بخش ساختمان است، اظهار داشت: ارزش نهادن به جان انسان ها، داشتن برنامه ایمنی در کار، رعایت استاندارد ها و قوانین مربوطه، آموزش و ایجاد نظام اطلاع رسانی و عبرت از حوادثی که اتفاق افتاده را از مهم ترین راهکارها در امتداد کاهش حوادث ناشی از کار دانست.

منبع:

1399/06/26
11:43:57
5.0 / 5
1760
تگهای خبر: استاندارد , مازندران , نور
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
لینک دوستان شمال برگ
شمال برگ shomalbarg