شمالبرگ ShomalBarg.ir

۲۱۲ فوتی كرونا در ۲۴ ساعت گذشته

۲۱۲ فوتی كرونا در ۲۴ ساعت گذشته

شمال برگ: سخنگوی وزارت بهداشت آخرین موارد بروز و فوتی كروناویروس در كشور طی شبانه روز گذشته را اعلام نمود.


به گزارش شمال برگ به نقل از ایسنا، دکتر لاری اظهار داشت: از روز گذشته تا امروز ۶ مرداد ۱۳۹۹ و برمبنای معیارهای قطعی تشخیصی، دو هزار و ۴۳۴ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که یک هزار و ۴۳۶ نفر از آنها بستری شدند.
وی اظهار داشت: مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۲۹۳ هزار و ۶۰۶ نفر رسید.
سخنگوی وزارت بهداشت افزود: متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۲۱۲ بیمار کووید۱۹ جان خودرا از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۱۵ هزار و ۹۱۲ نفر رسید.
به گفته لاری، خوشبختانه تا کنون ۲۵۵ هزار و ۱۴۴ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستانها ترخیص شده اند.
وی همین طور اضافه کرد: ۳۸۱۹ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند.
لاری افزود: تا کنون دو میلیون و ۳۵۳ هزار و ۵۳۲ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.
سخنگوی وزارت بهداشت با تاکید بر ضرورت شست وشوی مداوم دست ها، فاصله گذاری اجتماعی و استفاده از ماسک، و با اعلان اینکه ۲۵ اظهار داشت: همانند روزهای گذشته استانهای مازندران، فارس، آذربایجان های شرقی و غربی، خراسان رضوی، البرز، خوزستان، لرستان، گلستان، کرمان، زنجان و ایلام در وضعیت قرمز قرار دارند.
وی همین طور افزود: استانهای تهران، اصفهان، بوشهر، هرمزگان، قزوین، مرکزی، خراسان شمالی، همدان، خراسان جنوبی، سمنان، سیستان و بلوچستان، اردبیل و کهگیلویه و بویر احمد هم در وضعیت هشدار قرار دارند.
سخنگوی وزارت بهداشت درباره استان البرز اظهار داشت: استان البرز از آنجائیکه محل تردد خیلی از شهرستان ها به تهران است، از اهمیت زیادی برخوردار است؛ بطوریکه روزانه ۳۰۰ تا ۴۰۰هزار نفر از این استان به تهران سفر می کنند و بدین سبب مدیریت بیماری در این استان مشکل است. دو شهرستان این استان در وضعیت هشدار و سه شهرستان نیز قرمز هستند و موارد بستری طی یک ماه گذشته در این استان ۶۰ درصد افزایش داشته است. در شهرستان های کرج، نظرآباد و فردیس شیب تندتری از بستری در مراکز درمانی گزارش شده است. اما خوشبختانه در ایام اخیر استفاده مردم این استان از ماسک به ۸۰ درصد رسیده و امیدواریم با رعایت پروتکلهای بهداشتی شاهد کاهش موارد بیماری در این استان باشیم.
وی درباره استان اردبیل نیز اظهار داشت: در استان اردبیل سه شهرستان در وضعیت قرمز و پنج شهرستان در وضعیت هشدار قرار دارند و موارد بستری در این استان طی یک ماه گذشته به دو برابر رسیده است. در مجموع در شهرستان های پارس آباد، مشکین شهر و اردبیل موارد بستری شیب تندتری دارد.
لاری همین طور اظهار داشت: باوجود سفارش های مکرر در خصوص عدم برگزاری مجالس عروسی، عزا و دورهمی های خانوادگی، اما همچنان گزارش می شود که این مراسم در بعضی شهرستانها انجام می شود. افرادی که در این مراسم حضور می یابند باید بدانند که خطر ابتلای دسته جمعی در آنها افزایش می یابد.
وی ابراز امیدواری کرد که با رعایت فاصله گذاری اجتماعی، شست و شوی مرتب دستها و همین طور استفاده از ماسک زنجیره انتقال بیماری را شکست دهیم.
منبع:

1399/05/06
15:30:16
5.0 / 5
2583
تگهای خبر: سفر , شمال , گلستان , مازندران
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
لینک دوستان شمال برگ
شمال برگ shomalbarg