شمالبرگ ShomalBarg.ir
سرپرست فرمانداری آستارا:

همه دستگاه ها برای امیدافزایی به جوانان تلاش كنند

همه دستگاه ها برای امیدافزایی به جوانان تلاش كنند

شمال برگ: از گیلان سرپرست فرمانداری شهرستان مرزی بندر آستارا از همه دستگاه های اجرایی شهرستان و بانك ها خواست تا برای امیدافزایی در میان جوانان تلاش كنند.


رضا جمشیدی در دومین جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان شهرستان آستارا که در سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد، اظهار نمود: جوانان به دنبال پویایی و اشتغال زایی هستند تا زندگی شرافتمندانه داشته باشند.
وی با اعلان اینکه اقدامات در حوزه جوانان نباید محدود به مصوبات باشد، افزود: دستگاه ها در ارائه خدمات به این قشر ابتکار و خلاقیت داشته باشند.
وی ضمن اینکه از همه دستگاه های اجرایی شهرستان و بانک ها خواست تا برای امیدافزایی در میان جوانان تلاش کنند، اضافه کرد: دوران جوانی یک دوره شکوهمند است و نباید از آن غافل شد.

جمشیدی در بخش دیگر سخنان خود به برخی خاصیت های جوانان اشاره نمود و یادآرو شد: جان فشانی و ایثار این قشر را در دوران انقلاب، هشت سال دفاع مقدس، صحنه های فرهنگی و سایر موضوعات اهداف به خیر کشور دیده ایم.
وی با تاکید بر اینکه در امتداد خدمت به جوانان نباید به شکل سمبلیک به ارائه اعداد و ارقام در جلسات اکتفا کرد، اضافه کرد: باید در بین برنامه ها، آیینی را برای تقدیر از جوانانی که در روزهای کرونا از برگزاری جشن پرهیز و زندگی مشترک خودرا آغاز کردند، گنجانده شود.

برپایی پویش ازدواج جوانان در آستارا
وحید خاصی پور، رئیس اداره ورزش و جوانان آستارا در این نشست با اشاره به اینکه این اداره در حوزه جوانان ویژه برنامه های بسیاری را در طول سال اجرا می کند، اشاره کرد: تشکیل شورای مهارت شهرستان، همایش توسعه بومی با تکیه به ایده های سنتی با همکاری دانشگاه های فعال در شهرستان و سایر عناوین نمونه هایی از این برنامه ها هستند.
وی با اعلان اینکه طرحی در دست اجرا داریم تا از ظرفیت خیران برای کمک به ازدواج جوانان بهره مند شویم، توضیح داد: علاوه بر برنامه های شهرستان، یکی سری دستورالعمل ها را نیز اداره کل ورزش و جوانان استان گیلان ابلاغ کرده است که به ترتیب در حال اجرا هستند.
خاصی پور در بخش دیگر سخنان خود از برگزاری پویش ازدواج جوانان سخن گفت و اضافه کرد: کمپین رسانه ای ازدواج جوانان و هماهنگی با شهرداری های آستارا و لوندویل در امتداد تبلیغ در سطح شهر برای تبیین اهمیت این مهم در دین مبین اسلام نیز تشکیل شده است.
او در آخر ضمن اشاره به اقدامات سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در برگزاری همایش های ازدواج اقوام، افزود: بسترهای لازم برای مشاوره رایگان حضوری و تلفنی به جوانان نیز در حوزه ازدواج مهیا شده است.
منبع:

1399/04/27
12:14:16
5.0 / 5
2333
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
شمال برگ shomalbarg