شمال برگ ShomalBarg.ir
استاندار مازندران:

محدودیت های كرونایی به شهرهای با وضعیت قرمز برمی گردد

محدودیت های كرونایی به شهرهای با وضعیت قرمز برمی گردد

به گزارش شمال برگ مازندران استاندار مازندران با اشاره به این كه باوجود ابلاغ دستورالعمل های بهداشتی بخاطر عدم رعایت هشدارها و پروتكل ها، چند شهرستان به وضعیت قرمز تغییر وضع داده اند، اظهار داشت: اگر با جدیت، الزامات را رعایت و از شیوع مجدد كرونا پیشگیری نكنیم، شاید در موج دوم شاهد خسارات بیشتری باشیم. ‎احمد حسین زادگان، در جلسه ستاد استانی مقابله با کرونا با اشاره به این که هر تصمیمی که تابحال برای مقابله با کرونا اتخاذ شده است، برای حفظ سلامت و جان مردم و مراقبت از اقتصاد و معیشت آنان بوده است، اظهار نمود: متاسفانه، تغییر فاکتورهای آمار بیماران سرپایی و بستری که دانشگاه علوم پزشکی ارائه نموده، نشانگر آن است که بخاطر عدم رعایت هشدارها و پروتکل های بهداشتی، وضعیت چند شهر در استان حالا خوب نیست و به شرایط قرمز تغییر وضعیت داده است.

وی با اشاره به این که مجبور شدیم برای چند شهرستان که در وضعیت قرمز یا مرحله آگهی قرار دارند، محدودیت هایی را اعمال نماییم، گفت: از ۱۵ تیر استفاده از ماسک در مکان های دارای تجمع الزامی می شود و باتوجه به پیش بینی ها اگر این وضعیت تداوم پیدا کند شرایط خاص در شهرستان های دیگری نیز بناگزیر حاکم می شود پس از مردم عزیز تقاضا دارم رعایت دستورالعمل های بهداشتی را جدی بگیرند.

حسین زادگان اشاره کرد: تالارها اگرچه مکلف شدند با ۵۰ درصد ظرفیت به کار خود ادامه دهند، متاسفانه رعایت نکردند که اداره کل صمت نظارت ها را تشدید و با متخلفین برخورد خواهدنمود.استاندار با بیان این که هلال احمر نیز فعالیت خود در این چند شهرستان را از سر می گیرد و همه اینها بدان معناست که هشدارها رعایت نشده و عادی انگاری در مواجهه با کرونا صورت گرفته است، اظهار داشت: همین طور ضد عفونی برخی اماکن پرتردد نظیر بانک ها از سر گرفته می شود و باید مردم ما تا اطلاع ثانوی، رعایت بهداشت فردی و دستورالعمل بهداشتی و فاصله گذاری به ویژه استفاده از ماسک و شستشوی دست را در برنامه زندگی خود قرار دهند.

وی با اشاره به این که اگر رعایت دستورالعمل ها را کنار بگذاریم و استان به موج دوم بیماری کرونا بربخورد؛ خسارات آن بیش از پیش خواهد بود، عنوان نمود: از اصناف و کسبه عزیز تقاضا دارم برای صیانت از جان شهروندان و مردم؛ رعایت الزامات بهداشتی را جدی بگیرند چونکه در صورت عدم رعایت آنها مجبور به اعمال مجدد محدودیت ها در بازار خواهیم بود و این وضعیت می تواند روی معیشت بازار و مردم تاثیر منفی بگذارد.

مقام عالی دولت در مازندران اضافه کرد: در فصل تابستان قرار داریم و تاکید می نماییم حتی الامکان مردم و مسافران به سواحل مراجعه نکنند چونکه تراکم در سواحل زیاد است و خواهش می نماییم برای حفاظت از جان خود و فرزندانشان مثل شروع همه گیری کرونا؛ پروتکل های بهداشتی و هشدارها را جدی بگیرند.

استاندار با بیان این که این محدودیت ها را از ادارات و دستگاه های اجرایی آغاز کردیم، اظهار داشت: دستور دادیم جلسات داخلی و استانی تمامی ادارات بصورت ویدیوکنفرانس اجرا شود و همایش، تجلیل ها و... حتی الامکان برگزار نشود و در صورت ضرور بصورت ویدیوکنفرانس و با بهره گیری از ظرفیت های فضای مجازی و آی تی اجرا شود و در مواقع ضروری به برگزاری جلسات حضوری، تعداد افراد شرکت کننده نباید بیشتر از 10 نفر شود.

حسین زادگان از تشدید نظارت ها آگاهی داد و اضافه کرد: قرارگاه نظارت بر اصناف از طرف اداره کل صمت فعال بوده که جدی تر بکار خود ادامه خواهد داد و نیز نظارت بر صنوف برای رعایت پروتکل های بهداشتی بصورت شبانه روزی و فعالتر از گذشته ادامه خواهد یافت و در شهرستان ها نیز مدیران معین و معاونین استاندار، بصورت بازرسان ویژه با محوریت فرمانداران بر الزامات بهداشتی نظارت می کنند.

حسین زادگان اشاره کرد: اماکن پرتردد نیز توسط شهرداری ها بصورت ویژه در چارچوب یک مانور عمومی ضدعفونی می شود و اینها همه به این معناست که در رعایت دستورالعمل های بهداشتی را باید با جدیت و از نو آغاز نماییم چونکه اگر پیشگیری نکنیم وضعیت خطرناک می شود.

منبع:

1399/04/13
12:34:51
5.0 / 5
2972
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
شمال برگ shomalbarg