شمال برگ ShomalBarg.ir
وزیر كشور:

مازندران به اندازه یك كشور ظرفیت دارد

مازندران به اندازه یك كشور ظرفیت دارد

مازندران وزیر كشور با اشاره به اینكه مازندران دارای ظرفیت های یك كشور است و باید برای گردشگری و ثروت های بی نظیر خود برنامه ریزی دراز مدت داشته باشد.عبدالرضا رحمانی فضلی، در نشست با مدیران مازندران و نهادهای مختلف اجرایی، قضایی، انتظامی و امنیتی و با مشارکت ویدیوکنفرانسی فرمانداران سراسر استان، اظهار نمود: در قالب مقررات بین المللی و احترام متقابل با کشورهای جهان تعامل داریم و امروز برای تمام کشورهای دنیا مشخص شده است که رئیس جمهوری فعلی آمریکا قابل اطمینان نیست و وی نه تنها از برجام، بلکه از برخی دیگر از تعهدات بین المللی هم خارج می شود.

وی خاطرنشان کرد: رئیس جمهور آمریکا نشان داد که به هیچ یک از تعهدات سازمان های بین المللی هم متعهد نیست و نه تنها با جمهوری اسلامی ایران، بلکه با برخی دیگر از کشورهای جهان همچون چین و روسیه هم مشکل پیدا کرده است و مشکلات را حتی به داخل کشورش هم می کشاند.

وزیر کشور تصریح کرد: در چنین شرایطی با این رئیس جمهوری که آمریکا دارد، امکان گفت و گو وجود ندارد و برای تمام دنیا هم ثابت شده است که ترامپ فرد مطمئن برای گفت و گو و تعهدات بین المللی نیست و در واقع خوی استکباری آمریکا برای تمام دنیا به اثبات رسیده است.

رحمانی فضلی اظهار داشت: باآنکه ما با خوی استکباری آمریکا مشکل داریم اما دشمنی ما با آن کشور ذاتی نیست و همان گونه که بنیانگذار جمهوری اسلامی و رهبر معظم انقلاب اسلامی فرمودند با دولت آمریکا مشکل داریم و با مردم آن کشور هیچ دشمنی نداریم.

وی اضافه کرد: تا زمانی که آمریکا دست از خوی استکباری خود بر ندارد و نخواهد استقلال جمهوری اسلامی ایران را به رسمیت بشناند، امکان گفتگو با آنرا نداریم.

وزیر کشور با اشاره به اجماع همگانی نسبت به برجام در داخل کشور، اظهار داشت: به هر حال با برجام راهگشایی خوبی از لحاظ اقتصادی و سرمایه گذاری در کشور بوجود آمد و شاهد رشد سرمایه گذاری و اقتصادی در کشور بودیم.

وی افزود: با خروج آمریکا از برجام به دنبال بدعهدی رئیس جمهوری فعلی آن کشور، باآنکه در ابتدا مشکلات اقتصادی بخصوص برای عموم مردم به وجود آمد، اما پس از زمان اندکی توانستیم بر این مشکلات فائق آییم و خط بطلان بر پیشبینی های بدبینانه در مورد آینده کشورمان بکشیم.

رحمانی فضلی اظهار داشت: تجربه به ما ثابت کرده است که برای افزایش قدرت چانی زنی در دنیا باید در حوزه اقتصادی هم همانند حوزه نظامی به توانمندی و به توان بازدارندگی برسیم و در این صورت می توانیم اهداف خویش را در دنیا دنبال نماییم.

وزیر کشور در انتهای سخنان خود با تشکر از همه تلاشگران عرصه مقابله با کرونا در استان مازندران که بخوبی با هدایت استاندار موفق به مدیریت این بیماری شدند، اظهار داشت: صیانت از امنیت، معیشت و آزادی های قانونی مهم ترین محورهای خدمت همه مدیران در وزارت کشور باشد.

وی ظرفیت اساسی و اصلی مازندران را گردشگری برشمرد و اضافه کرد: مازندران دارای ظرفیت های یک کشور است و باید برای گردشگری و ثروت های بی نظیر خود برنامه ریزی دراز مدت داشته باشد.

رحمانی فضلی از نحوه تعامل استاندار مازندران در جهت توسعه استان با دستگاه ها و دیگر قوا قدردانی و اظهار نمود: کاهش چشم گیر آتش سوزی ها در مازندران باعث خرسندی است.

در این نشست؛ مسایل بخش های مختلف حوزه های سیاسی، اجتماعی، امنیتی، انتظامی، قضایی، اقتصادی، عمرانی، برنامه و بودجه، گردشگری، جهاد کشاورزی، صنعت، معدن و تجارت مطرح و گزارش مبسوطی از اقدامات حوزه مقابله با کرونا در استان به وزیر کشور عرضه شد.

منبع:

1399/03/28
22:46:07
5.0 / 5
2446
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
شمال برگ shomalbarg