شمال برگ ShomalBarg.ir
مدیركل انتقال خون گیلان:

بهبودیافتگان كرونا با اهدای پلاسما به یاری دیگر بیماران بشتابند

بهبودیافتگان كرونا با اهدای پلاسما به یاری دیگر بیماران بشتابند

به گزارش شمال برگ از گیلان مدیركل انتقال خون گیلان اظهار داشت: بهبودیافتگان كووید19 بعد از 28 روز می توانند با اهدای اندكی از پلاسمای خود جانی باردیگر به بیماران بد حال بستری هدیه دهند.


بابک پاکدل در گفت و گو با ایسنا، درباب دریافت پلاسمای بیماران بهبود یافته کووید۱۹، اظهار نمود: بعد از همه گیری ویروس کرونا و بستری شدن تعداد زیادی از مردم عزیز کشورمان ایران در مراکز درمانی کل کشور، طی تحقیقات مشترک سازمان انتقال خون و وزارت بهداشت این نتیجه که پلاسمای بیماران بهبود یافته بعد از یک ماه بهبودی دارای پادتنی است که می تواند در درمان بیماران کووید ۱۹ نقش بسیار موثری داشته باشد، حاصل شد و جمع آوری پلاسمای بهبودیافتگان در دستورکار سازمان انتقال خون ایران قرار گرفت و تمهیدات و لوازم و پروتکل های پلاسمافرز و روش های انجماد و نگهداری پلاسمای درمانی ویژه بهبودیافتگان کووید ۱۹ از اردیبهشت ۹۹ در اختیار استان گیلان و ۲۰ استان دیگر قرار گرفت.
مدیرکل انتقال خون گیلان اضافه کرد: این پروسه در اداره کل انتقال خون گیلان با جدیت شروع به کار کرد و با همیاری و مساعدت نماینده مقام معظم رهبری در استان گیلان، استاندار، برخی از شهرداری های استان، صدا و سیما، خبرگزاری ها و رسانه ها از عموم بهبود یافتگان عزیز که ۲۸ روز از تاریخ بهبودی شان گذشته بود دعوت کردیم که با اهدای اندکی از پلاسمای خود جانی باردیگر به بیماران بد حال بستری هدیه دهند.
وی افزود: خوشبختانه با استقبال وسیع مردم فهیم و نوعدوست استان عزیزمان تا امروز توانستیم مطابق برش استانی پلاسمای هایپر ایمیون جمع آوری نماییم. امیدواریم که این مراجعات برای اهدای پلاسمای درمانی همچنان ادامه یابد تا بتوانیم ذخیره درمانی بیشتری برای بیماران استان مان داشته باشیم.
وی تصریح کرد: لازم به ذکر است که شماره ۳۳۳۳۲۶۷۰ آماده پاسخگویی و نوبت دهی به اهداکنندگان پلاسما می باشد. اهداکنندگان پلاسما می توانند هر ۲۸ روز یک دفعه اقدام به اهدای پلاسما کنند.
منبع:

1399/03/14
14:55:32
5.0 / 5
2777
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
شمال برگ shomalbarg