شمالبرگ ShomalBarg.ir
معاون سیاسی و امنیتی استاندار گیلان خبر داد

شناسایی افراد بومی در ورودی شهرهای گیلان از امشب

شناسایی افراد بومی در ورودی شهرهای گیلان از امشب

به گزارش شمال برگ از گیلان معاون سیاسی و امنیتی استاندار گیلان با اعلان اینكه افراد بومی شهرهای گیلان بوسیله شماره ملی، شماره پلاك و بیمه خودرو شناسایی خواهند شد، اظهار داشت: طرح محدودیت تردد در شهرها از امشب به مدت دو هفته اجرایی می شود.


محمود قاسم نژاد در گفت وگو با ایسنا، با اشاره به تصمیم ستاد ملی مبارزه با كرونا و دستورالعمل ابلاغی وزارت كشور در خصوص كاهش زنجیره انتقال این بیماری بوسیله اعمال محدودیت های جدید تردد در شهرها، اظهار نمود: بر طبق این طرح تمامی افراد غیر ساكن شهرهای استان گیلان حق ورود به مركز استان و شهرهای ما را ندارند.
وی با اعلان اینكه افراد بومی شهرهای گیلان بوسیله شماره ملی، شماره پلاك و بیمه خودرو شناسایی خواهند شد، اضافه كرد: افراد بومی كه به هر علت از استان خارج شده اند توسط نیروهای مستقر در ورودی شهرها شناسایی می شوند.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری گیلان، زمان اجرای طرح محدودیت تردد را از ساعت ۲۴ امشب دانست و اشاره كرد: طرح مذكور به مدت دو هفته اجرایی می شود و پس از اختتام هفته اول محدودیت های جدید را باردیگر به مردم اطلاع رسانی می كنیم.
قاسم نژاد، با تاكید بر تسهیل شدن خروج افراد غیر بومی، اشاره كرد: آن دسته از افرادی كه از سایر شهرهای كشور در شهرهای استان گیلان حاضر هستند، طی اجرای طرح می توانند بیرون بروند.
وی دستورالعمل كاهش زنجیره انتقال كرونا را شامل تعطیلی مشاغل و اماكن نیز دانست و تصریح كرد: كلیه مدارس، دانشگاه ها، مهدهای كودك، پاساژها، مراكز خرید، نمایشگاه ها، تالارهای پذیرایی، قهوه خانه ها و چای خانه ها، كافه  ها، گیم نت ها، باشگاه های ورزشی و بدن سازی، استخرها، بازارهای روز موقت، پارك ها، شهرهای بازی و باغ وحش ها به مدت دو هفته تعطیل هستند. همین طور برگزاری مراسمات و تجمعات و فروش لوازم و مواد دخانی نیز باید تعطیل شود.
معاون استاندار افزود: در اجرای این طرح، فقط فروشگاه های زنجیره ای، سوپرماركت ها، نانوایی ها، مراكز درمانی، مراكز و فروشگاه های دامپزشكی، میادین میوه و تره بار و میوه فروشی ها، مراكز فروش محصولات پروتئینی و لبنی، جایگاه های عرضه سوخت، مراكز تهیه غذاهای آماده بیرون بر، مراكز پخش مواد غذایی و دارویی و مراكز تعمیر و تاسیسات فنی خودرو و ساختمان باز هستند.
منبع:

1399/01/08
14:00:42
5.0 / 5
3056
تگهای خبر: خرید , خودرو , فروش , گیلان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
شمال برگ shomalbarg