شمالبرگ ShomalBarg.ir
مسئول بسیج دانشجویی مازندران:

مطالبه گری از نخبگان نكته مهم در سال جهش تولید است

مطالبه گری از نخبگان نكته مهم در سال جهش تولید است

به گزارش شمال برگ مازندران مسئول بسیج دانشجویی مازندران مطالبه گری از قشر نخبگانی جامعه را در شعار امسال مهم برشمرد و اظهار داشت: مطالبه گری از قشر نخبگان به مسئولان كمك می نماید تا  تمام تمركزشان را برای اولویت مسائل اصلی جامعه بگذارند.


سید امیر سادات كرمی در گفت و گو با ایسنا با اعلان اینكه محوریت شعار سال توسط مقام معظم رهبری در چندسال اخیر منطبق بر تولید بوده است، اظهار نمود: مسئله اصلی امروز جامعه ما الگو و نمونه خوبی از یك جامعه اسلامی است كه می تواند كمك نماید تا پازل اقتصاد و تولید كشور را حل نماییم.
وی با اشاره به اینكه ایران مقدمه ای بر تمدن اسلام است و به مولفه ها و قطعه های مختلفی نیاز دارد، اشاره كرد: قطعه های فرهنگی، سیاست داخلی، اقتصاد، اقتدار سیاست خارجی و غیره از مولفه های تمدن اسلام است كه در جامعه اسلامی به خوبی دیده می شود.
مسئول بسیج دانشجویی مازندران اشاره كرد: مولفه های اقتصادی یك قطعه بسیار لازم است كه یك جامعه در عرصه بین الملل می تواند به جامعه تراز تبدیل كند و نشان دهد جامعه اسلامی با همه ارزش و دینی كه در آن وجود دارد در حوزه اقتصاد موفق است.
سادات كرمی با اشاره به اینكه در سال های اخیر تمركز رهبری بر اقتصاد خیلی بیشتر شده است، اظهار داشت: انتخاب شعار سال توسط مقام معظم رهبری بر طبق مشكلات جامعه است تا نظام بتواند به یك نقطه مطلوبی برسد و در آن تحولی رخ دهد.
وی با اعلان اینكه تمركز اصلی دشمن بر حوزه اقتصاد كشورمان بوده است، اضافه كرد: فشار حداكثری دشمن در حوزه اقتصاد به كشورمان این است كه توحید را با مشكل مواجه كند تا كشور به خارج وابسته شود بدین سبب رونق تولید كشور با یك سال و دو سال به حالت مطلوب نمی رسد و نتیجه مطلوب آن نیاز به زمان دارد.
مسئول بسیج دانشجویی مازندران با اشاره به اینكه متاسفانه میزان ترقی ما در عرصه تولید كشور خیلی عقب تر از سطح توانمندی ها و ظرفیت های داخلی است، بیان كرد: بعنوان مثال اتفاقاتی مثل ویروس كرونا كه در ایام اخیر كشور ما را درگیر كرده برای مقابله با این ویروس یك بسیج عمومی (كمك های مردمی) برای تولید ماسك و مواد ضدعفونی كننده و غیره صورت گرفت و همین بحران نشان داده كه ما می توانستیم از پیش از ظرفیت هایی كه در كشور وجود داشت به خوبی استفاده نمائیم اما از این امر(ظرفیت های كشور) غافل بودیم.
سادات كرمی افزود: در همین چند روز اخیر خبری پخش شده كه ما را به شدت ناراحت كرده بود و نماینده وزارت بهداشت اعلام نموده كه ما چند میلیون ماسك از انگلستان خریداری كردیم اما برای ما این محصول را نفرستادند كه این امر برای نظام و انقلاب ما زیبنده نیست چونكه در آن سوی دنیا سفارش محصولی را بدهیم در صورتیكه خود در داخل توان تولید آنرا داریم.
وی با اشاره به اینكه استفاده از ظرفیت ها می تواند اشتغال خوبی را برای جوانان ما فراهم آورد، اظهار داشت: كشورهای منطقه همچون عراق، سوریه، لبنان، روسیه و غیره به شدت محتاج محصولات ما هستند بدین سبب اگر جهش تولید در كشور اتفاق بیفتد هم اشتغال و هم تراز تجاری كشور ما حل می شود.
نیازمندی های كشور در همه حوزه ها بطور كامل احصا شود
مسئول بسیج دانشجویی مازندران با اشاره به اینكه نیازمندی های كشور در همه حوزه ها بطور كامل باید احصا شود، عنوان كرد: قسمتی از آن نیاز مندی ها باید توسط مجموعه بسیج دانشجویی و جامعه نخبگانی كشور مرتفع شود اما تابحال به بدنه نخبگان و جامعه ما برای مسائل كشور استان و شهرها این نیازمندی ها ارائه نشده است.
سادات كرمی اشاره كرد: با احصای ظرفیت هایی كه در این كشور وجود دارد می توانیم با استفاده از آن مشكلات كشور را مرتفع نماییم.
وی تصریح كرد: نامگذاری سال جهش تولید توسط مقام معظم رهبری می تواند یك آگهی باش و تذكری به مسئولین باشد تا به ظرفیت های داخل توجه گردد.
منبع:

1399/01/07
22:30:11
5.0 / 5
4121
تگهای خبر: اقتصادی , تولید , خرید , گلستان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
شمال برگ shomalbarg