شمالبرگ ShomalBarg.ir
رئیس دانشگاه علوم پزشكی گیلان:

هم اكنون ضرورتی برای قرنطینه شهر وجود ندارد

هم اكنون ضرورتی برای قرنطینه شهر وجود ندارد

به گزارش شمال برگ ایسنا/گیلان رئیس دانشگاه علوم پزشكی گیلان با اشاره به اینكه هم اكنون ضرورتی برای قرنطینه شهر وجود ندارد، اشاره كرد: افزایش دمای هوا سبب پایین آمدن مقاومت ویروس كرونا می شود.


ارسلان سالاری در گفت و گویی، اظهار نمود: بیماری ناشی از ویروس جدید كرونا كه در ووهان چین مشاهده شده و ۷۵ هزار نفر را درگیر كرده، بین انسان و حیوان مشترك بوده و خیلی سریع از انسان به انسان سرایت می كند.
رئیس دانشگاه علوم پزشكی گیلان افزود: كیت های تشخیص بیماری كرونا در دو مركز تهران انجام می شود پس پیگیر واردات امكانات تشخیصی و دستگاه های آزمایشگاهی به گیلان طی هفته آینده هستیم.
سالاری با اشاره به نهفته بودن بیماری در بدن بین سه تا ۱۴ روز، اشاره كرد: ممكنست این بیماری در بدن علائم نداشته باشند و یا علائم آن خفیف باشد پس افراد مشكوك با دیگران تماس حاصل نكنند و در خانه بمانند.
رئیس دانشگاه علوم پزشكی گیلان از آمادگی كامل استان برای مقابله با كرونا آگاهی داد و عنوان كرد: در صورت ضرورت بیمارستان های بیشتری را ایزوله خواهیم كرد.
وی با تاكید بر ضرورت شست و شوی مرتب دست ها با آب و صابون بعنوان بهترین روش مقابله با ویروس كرونا، متذكر شد: كرونا عفونت ویروسی است و درمان دارویی ندارد و پس مصرف غذاهای گیاهی و دریایی كه مقاومت بدن را افزایش می دهد، برای مقابله با هر نوع بیماری ویروسی مناسب می باشد.
رئیس دانشگاه علوم پزشكی گیلان از مثبت شدن دو مورد جدید مبتلاشدن به كرونا در استان آگاهی داد و اظهار داشت: تابحال دو مورد فوتی داشتیم پس خانواده های بیماران متوفی تحت بررسی قرار گرفتند تا بیماری را كنترل نماییم.
سالاری با اشاره به جداسازی برخی از تخت های بیمارستانی در شهرستان های رودسر، لنگرود، انزلی و آستارا برای بیماران مشكوك به كرونا، اظهار نمود: بیماران به شهرستان های دیگر منتقل نخواهند شد.
وی از انجام بازدیدهای سرزده ۲۴ ساعته گشت های بازرسی و معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشكی استان از داروخانه ها آگاهی داد و تصریح كرد: مردم دغدغه نداشته باشند و فقط بهداشت فردی را رعایت نمایند تا جلوی این اپیدمی را بگیریم، برای اینكه كرونا برعكس بار روحی و روانی بالا، مرگ و میر پایینی دارد و در چین كودكان زیر ۱۰ سال مبتلا نشده اند.
منبع:

1398/12/05
14:07:54
5.0 / 5
4367
تگهای خبر: آستارا , دریا , گیلان , واردات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
شمال برگ shomalbarg