شمالبرگ ShomalBarg.ir
رئیس دفتر رئیس جمهور:

دشمنان هیچ گاه با فشار تحریم قادر به تسلیم ملت ایران نخواهند بود

دشمنان هیچ گاه با فشار تحریم قادر به تسلیم ملت ایران نخواهند بود

به گزارش شمال برگ رئیس دفتر رئیس جمهور عصر پنج شنبه در جلسه شورای اداری استان مازندران با اشاره به مباحث مفید مطرح شده از جانب مدیران استان و همینطور فعالان اقتصادی و كارآفرینان استان، اظهار داشت: خوشبختانه مشكلات و مسایل استان حل و فصل شده و با تلاش مدیران و با همكاری و مشاركت بخش خصوصی به توسعه و پیشرفت استان منجر گردیده است.به گزارش شمال برگ به نقل از ایسنا، محمود واعظی با اشاره به اینكه دولت تدبیر و امید اعتقاد دارد اقتصاد كشور در شرایط امروز با همكاری و مشاركت بخش خصوصی شكوفا خواهد شد، اظهار داشت: با مشاركت بخش خصوصی و دولتی در روند توسعه كشور تحریم ناجوانمردانه دشمن ضد كشورمان خنثی می شود.

رئیس دفتر رئیس جمهور در بخش دیگری از سخنان خود به اهمیت برگزاری انتخابات مجلس شورای اسلامی در اسفندماه اشاره نمود و با اشاره به اینكه برخی گروه ها و جناح ها با استفاده از ایام انتخابات تخریب دولت و نادیده گرفتن موفقیت های مدیران كشور را در دستور كار قرارداده اند، اظهار داشت: اظهارنظرها و فعالیتهای تبلیغاتی باید بگونه ای باشد كه مردم را نسبت به مسؤلان و مدیران كشور بدبین نكند.

واعظی با تاكید بر اینكه تخریب مسؤلان كشور قابل دفاع نیست، اظهار داشت: همه ما شامل دولتی ها و غیردولتی ها باید مردم را امیدوار نماییم. اگر مردم ناامید شوند، قادر به حل مشكلات كشور نخواهیم بود.

رئیس دفتر رئیس جمهور با تشریح دستاوردها و موفقیت های دولت های یازدهم و دوازدهم در حوزه های مختلف سیاسی و اقتصادی اظهار داشت: دولت تدبیر و امید در طول این سال ها موفقیت های بزرگی در عرصه های مختلف سیاسی و اقتصادی به دست آورده كه باید به اطلاع مردم برسد اما متأسفانه دولت رسانه در اختیار ندارد.

واعظی با اشاره به اینكه مخالفان دولت با نادیده گرفتن تلاش ها و موفقیت ها، این دولت را متهم به ناكارآمدی می كنند، اظهار داشت: در این دولت از نظر سیاست خارجی اقدامات بزرگی شد كه امضاء برجام مهم ترین آن بود. تك رقمی شدن نرخ تورم به مدت 3 سال در دولت یازدهم و تبدیل رشد اقتصادی كشور از منفی به مثبت در همین سال ها همچون این اقدامات بود، اما متأسفانه امروز با روی كار آمدن فرد نامتعادلی در دولت آمریكا و خروج یكجانبه این كشور از برجام و بازگشت تحریم های ناعادلانه، در شرایط دشواری قرار گرفتیم.

رئیس دفتر رئیس جمهور تصریح كرد: رژیم صهیونیستی و عربستان پیش از امضاء برجام بسیار تلاش كردند تا این توافق بین المللی به نتیجه نرسد كه موفق نشدند، اما پس از روی كار آمدن دولت جدید در آمریكا كه به هیچ كدام از قراردادهای بین المللی پایبند نبوده و مشكلات زیادی حتی برای متحدان خود بوجود آورده است، ترامپ را تشویق به خروج از برجام كردند.

واعظی با تاكید بر اینكه در نظام اسلامی هیچ كس به دنبال تسلیم شدن در مقابل فشار آمریكا نیست، اظهار داشت: جنگ اقتصادی همچون جنگ نظامی تلفات و خسارت هایی دارد، اما برای پیروزی در این جنگ راهی جز مقاومت نداریم و پیام واحد ما از داخل كشور باید این باشد كه با وحدت و مقاومت ثابت نماییم، تحریم نمی تواند ملت ایران را تسلیم كند.

رئیس دفتر رئیس جمهور در ادامه با تشریح شرایط امروز منطقه حساس خاورمیانه و تحولات این منطقه، اظهار داشت: آمریكا، رژیم صهیونیستی و برخی كشورهای مرتجع منطقه نمی توانند رابطه خیلی خوب ما را با كشور دوست و همسایه عراق ببینند و برای كاهش این سطح روابط همه تلاش خویش را انجام می دهند اما ما باید با مقاومت و ایستادگی و درسی كه شهید بزرگوار سپهبد شهید سلیمانی با شهادت خود داد، بدانیم هر چه قدرت منطقه ای ایران افزایش یابد، دشمنی و فشار آمریكا هم به صورت طبیعی افزایش خواهد یافت.

واعظی با تاكید بر اینكه امروز باید مراقب باشیم كه از داخل آدرس غلط به خارج ندهیم، اظهار داشت: حضور گسترده مردم در راهپیمایی 22 بهمن و همینطور حضور و مشاركت پرشور در انتخابات اسفندماه از اهمیت بسیار بالایی برخوردار می باشد و معنای آن این است كه مردم همچنان پای نظام ایستاده اند.

رئیس دفتر رئیس جمهور با تاكید بر اینكه باید انتخابات مهم مجلس شورای اسلامی در اسفند ماه در نهایت سلامت برگزار شود، در جمع مدیران استان مازندران تاكید كرد: مجریان باید برای برگزاری باشكوه و سالم انتخابات تلاش كنند و بگونه ای رفتار كنند كه خدشه ای به اعتماد مردم وارد نشود.

واعظی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به ظرفیت های بالای استان مازندران و خصوصیت های طبیعی استان، جاذبه های گردشگری، نیروی انسانی كارآمد و تلاشگر، تاكید كرد: خوشبختانه روند توسعه استان رو به جلوست و گزارش ها در زمینه موفقیت های استان امیدواركننده است.

رئیس دفتر رئیس جمهور تصریح كرد: با تلاش مدیریت عالی استان بنگاه های تولیدی و اقتصادی فعال می باشند و تولید در استان از رونق خوبی برخوردار می باشد. ظرفیت گردشگری استان هم یك مزیت و نعمت بزرگ برای پیشبرد استان است كه البته مشكلات خاص خویش را هم دارد كه باید برای رفع آن تلاش و برنامه ریزی نماییم.

واعظی با تاكید بر لزوم توجه به مقوله فرهنگ، تاكید كرد: انقلاب ما یك انقلاب فرهنگی بوده است و اخلاق و فرهنگ باید بعنوان یك اولویت مهم و اساسی مد نظر مدیران و مسؤلان كشور باشد.

رئیس دفتر رئیس جمهور همینطور ظرفیت بالای تولید محصولات كشاورزی و آبزیان در استان را یاد شده قرار داد و اظهار داشت: با تقویت تولید این محصولات و رفع نیازهای داخلی می توان با صادرات این محصولات برای كشور ارزآوری بیشتری داشت.

واعظی در انتها ابراز امیدواری كرد كه با تلاشهای انجام شده همه هدف گذاری تعیین شده برای استان محقق شود.

پیش از سخنان رئیس دفتر رئیس جمهور، احمد حسین زادگان استاندار مازندران، نجفی نماینده بابل در مجلس شورای اسلامی و بعضی از مدیران استان ضمن تشریح ظرفیت ها و خصوصیت های استان مازندران به بیان مشكلات و مسایل خود پرداخته و خواهان كمك دولت برای حل مشكلات استان شدند.

درخواست ایجاد منطقه تجاری در استان و همینطور در نظر گرفتن جایگاه ملی برای توزیع اعتبارات استانی با عنایت به جایگاه خاص مازندران در جذب توریست همچون درخواست های مطرح شده از جانب مدیران استان بود.
1398/11/18
14:41:25
5.0 / 5
4121
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴
شمال برگ shomalbarg