شمال برگ ShomalBarg.ir
مدیركل بهزیستی گیلان خبر داد

برگزاری اولین جشنواره عكس و فیلم دست های توانا در گیلان

برگزاری اولین جشنواره عكس و فیلم دست های توانا در گیلان

به گزارش شمال برگ ایسنا/گیلان مدیركل بهزیستی گیلان از برگزاری جشنواره استانی عكس و فیلم موبایلی «دست های توانا» اطلاع داد و اظهار داشت: فراخوان این جشنواره همزمان با دهه فجر منتشر می شود.


حسین نحوی نژاد در گفت وگو با ایسنا، از برگزاری جشنواره استانی عكس و فیلم موبایلی اطلاع داد و اظهار نمود: اولین جشنواره عكس و فیلم ۱۰۰ ثانیه ای «دست های توانا» با محوریت مشكلات، موانع و توانمندی های معلولان از جانب روابط عمومی اداره كل بهزیستی گیلان برگزار می شود.
وی با اشاره به اینكه عموم مردم و توانخواهان سراسر استان می توانند با ارسال اثر تولید شده با گوشی تلفن همراه در این جشنواره شركت نمایند، اضافه كرد: فرهنگ اصیل ایرانی – اسلامی در جامعه معلولان، آسیب های اجتماعی ناشی از بیكاری، طلاق و اعتیاد، كودكان كار و خیابان، مناسب سازی معابر عمومی و تردد در خیابان ها، مشكلات ناشی از معلولیت ها(بینایی، شنوایی، جسمی – حركتی و اعصاب و روان) و سالمندی، فرهنگ سازی در پشتیبانی از معلولان و توانخواهان و مشكلات اجتماعی، اقتصادی، ورزشی، هنری و آموزشی در رابطه با معلولان همچون موضوعات تولید آثار است.
مدیركل بهزیستی گیلان هدف از برگزاری جشنواره مذكور را سوق دادن افكار عمومی جهت تفكر بیشتر به مشكلات موجود در جامعه معلولان دانست و خاطرنشان كرد: این جشنواره از یكسو به موانع موجود در برقراری ارتباطات و فعالیت های مفید و حضور خوب معلولان در جامعه می پردازد و از جانب دیگر به ظهور و نمایش دادن توانمندی های جامعه معلولان كمك می كند.
نحوی نژاد، افزایش اعتماد به نفس، انگیزه و خودباوری و انتقال دقیق مشكلات و موانع از دیدگاه معلولان را یكی از دستاوردهای جشنواره مذكور دانست و اظهار داشت: به دنبال تولید محتوای خوب و موثر برای شناساندن جامع معلولان به آحاد مردم از راه برگزاری نمایشگاه های عكس های به دست آمده و انتشار فیلم های كوتاه ۱۰۰ ثانیه ای اثرگذار در فضای مجازی كشور هستیم.
وی با اشاره به اینكه شركت در جشنواره «دست های توانا» محدودیت سنی ندارد، تصریح كرد: این جشنواره در دو بخش آزاد و ویژه معلولان و در قالب های مستند، داستان، تجربی و پویانمایی برگزار می شود.
مدیركل بهزیستی گیلان از انتشار فراخوان ارسال آثار به جشنواره همزمان با ایام الله دهه فجر ۹۸ اطلاع داد و افزود: آخرین فرصت ارسال آثار آخر اردیبهشت ماه ۹۹ بوده و اختتامیه ۲۰ لغایت ۲۲ خردادماه برگزار می شود.1398/11/09
15:27:32
5.0 / 5
4320
تگهای خبر: اقتصادی , تولید , شركت , گیلان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱
شمال برگ shomalbarg