شمالبرگ ShomalBarg.ir
معاون سیاسی استانداری گیلان:

جوانان ركن اصلی مشاركت در انتخابات هستند

جوانان ركن اصلی مشاركت در انتخابات هستند

به گزارش شمال برگ ایسنا/گیلان معاون سیاسی استانداری گیلان اظهار داشت: یكی از عواملی كه می تواند مشاركت در انتخابات را بالا ببرد، استفاده از ظرفیت جوانان است، باید از تفكر جوانان در انتخابات استقبال نماییم.


محمود قاسم نژاد امروز در ستاد ساماندهی جوانان گیلان كه در سالن اجتماعات استانداری گیلان برگزار شد، اظهار نمود: برنامه ریزی ها برای حوزه جوانان همواره باید در طول سال تداوم داشته باشد و محدود به یك زمان نباشد.
معاون سیاسی استانداری گیلان با اشاره به میزبانی گیلان از مسابقات بین المللی وزنه برداری انتخابی المپیك، اضافه كرد: این مسابقات باید به نحو احسنت در گیلان برگزار شود، این میزبانی بهترین فرصت برای نشان دادن امنیت در جمهوری اسلامی ایران و همین طور ظرفیت های گیلان به جهان است. امیدواریم همه ورزشكاران ایرانی در این مسابقات بتوانند سهمیه المپیك را كسب كنند.
وی اظهار داشت: در حوزه جوانان اشتغال، ازدواج، ورزش، دین و فرهنگ از مهم ترین دغدغه ها هستند كه باید با مهارت آموزی، اعطای تسهیلات، بنگاه های اقتصادی و برنامه های آموزشی زمینه رفع دغدغه های آنان را فراهم نماییم.
قاسم نژاد بیان كرد: جوان امروزی باید با نگاه به تاریخ و گذشته، هویت اصلی خودرا دریابد، امروز باور و اعتقادات جوانان ما تغییر كرده و در مقایسه با باور جوانان گذشته فاصله یافته است؛ حتی نگرش جوان امروزی نسبت به تشكیل خانواده مثل گذشه نیست.
معاون سیاسی استانداری گیلان اظهار داشت: وظیفه رسیدگی به امور جوانان و ساماندهی آن، برعهده معاونت سازمان جوانان است، پس باید برنامه های راهبردی ارائه دهند؛ باید با آموزش های لازم جوانان را به سمت ظرفیت های موجود اشتغال هدایت و حمایت نماییم تا جوان امروزی فقط در انتظار شغل دولتی نباشد بلكه بتواند در حوزه كشاورزی، گردشگری، شیلات و... هم ورود كند و در این راه ورزشكاران، علما و كشاورزان می توانند الگوی بهتری برای جامعه باشند.
وی با اشاره به تاكیدات مقام معظم رهبری در خصوص رعایت سبك زندگی اسلامی، بیان كرد: اگر سبك زندگی مدنظر مقام معظم رهبری در جامعه مورد توجه قرار گیرد، باور و اعتقادات در جامعه پر رنگ می شود و جوان به سمت رشد گام بر می دارد. در این راستا نهادهای فرهنگی باید مبادرت به تولید محتوا كنند.
شعبان نژاد افزود: تولید محتوا باید بر طبق فرهنگ ایرانی و اسلامی صورت گیرد و بر این مساله تاكید شود كه می توان از ظرفیت سازمان های مردم نهاد در این راه بهره مند شد.
معاون سیاسی اجتماعی استانداری گیلان با اشاره به اینكه آموزش و پژوهش در ارتباط با نوع شناسایی اتخاذ راهبرد برای جوانان باید در دستوركار وزارن ورزش قرار گیرد، اشاره كرد: حوزه جوانان بایستی تفاهم نامه مشتركی با نهادهایی مثل آموزش و پرورش باتوجه به مخاطبینی كه دارد، داشته باشد برای اینكه این راهبردها و استراتژی ها ما را به برنامه ها و اهداف مان می رساند.
ایشان سپس با اشاره به در پیش بودن انتخابات اظهار نمود: بزرگترین رویداد سیاسی سالجاری انتخابات است، جمهوری اسلامی ایران یكی از كشورهایی است كه مردم سالاری را با انتخابات عجین كرده و دموكراسی را بیان كرد.
قاسم نژاد با اشاره به اینكه تمرین این دموكراسی و مردم سالاری دینی باید در اولویت باشد، اظهار داشت: یكی از عواملی كه می تواند مشاركت در انتخابات را بالا ببرد، استفاده از ظرفیت جوانان است. جوانان همواره برای ایجاد شور انتخاباتی انگیزه دارند، این وظیفه ماست كه كمك نماییم جوانان پای كار بیایند، پس باید آنان را به آینده امیدوار نماییم تا احساس كنند مسئولین در كنار آنها هستند، در این راستا باید از تفكر جوانان در انتخابات استقبال نماییم.1398/11/07
13:29:25
5.0 / 5
4652
تگهای خبر: اقتصادی , تولید , دریا , زمین
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴
شمال برگ shomalbarg