شمال برگ ShomalBarg.ir
فرماندار محمودآباد در جلسه شورای آموزش و پرورش:

سه دهه مشكل برای یك مدرسه پذیرفتنی نیست

سه دهه مشكل برای یك مدرسه پذیرفتنی نیست

شمال برگ: ایسنا/مازندران فرماندار محمودآباد خطاب به مدیران دستگاه های اجرای این شهرستان خواهان حل و فصل مشكلات حوزه تعلیم و تربیت شد.


علیرضا شریعت ظهر امروز در جلسه شورای آموزش و پرورش شهرستان كه در سالن اجتماعات این اداره انجام شد با اشاره به اینكه همه ما وامدار حوزه تعلیم و تربیت هستیم، اظهار داشت: پرداختن به آموزش و پرورش وظیفه همگان است و این حوزه در دنیا و ایران اهمیتی غیرقابل وصف دارد.
وی با اشاره به اینكه امروزه در دنیا خیلی از نهادهای اجتماعی و مردم در اداره آموزش و پرورش مشاركت دارند، اشاره كرد: باتوجه به گستردگی دامنه این نهاد و نیازهای آن نیاز است كه همه درگیر كار مدرسه و آموزش بوده و به لحاظ كثرت و كیفیت حضور داشته باشند.
فرماندار محمودآباد از رابطه معضلات اجتماعی و آموزش و پرورش سخن گفت و اشاره كرد: اگر به دنبال جامعه سالم و بدور از لطمه های اجتماعی هستیم باید افرادی سالم و خوب تربیت نماییم.
شریعت ریشه یك جامعه بیمار را در آموزش و پرورش دانست و اشاره كرد: یك آموزش و پرورش نامناسب دانشگاه بیمار بوجود آورده و یك دانشگاه بیمار نیز جامعه نامناسب تحویل می دهد بدین سبب برای جلوگیری از این چرخه معیوب لازم است كه پرداختن به آموزش و پرورش دغذغه تك تك مدیران باشد.
وی با اشاره به مشكلات مدرسه روستای بیشه كلا از بخش سرخرود محمودآباد اظهار داشت: سه دهه مشكل برای یك مدرسه با بیشتر از 130 دانش آموز كه مظلومانه مشغول تحصیل هستند، پذیرفتنی نیست و این وظیفه ماست كه دانش آموزان از امكانات حداقلی برای تحصیل برخوردار بوده و دغدغه تحصیل نداشته باشند.
فرماندار محمودآباد خواهان هم افزایی همه مدیران برای حل و فصل مشكلات آموزشی شهرستان شد و اضافه كرد: اعتبارات حوزه تعلیم و تربیت بسیار اندك بوده و تنها مربوط به حقوق و دستمزد می شود بدین سبب باید در جذب اعتبارات، نهایت تلاش از طرف مدیران صورت گیرد.
شریعت درانتها خطاب به مدیران آموزشی شهرستان محمودآباد خواهان پیگیری مسائل حقوقی و املاك و اسناد مدارس شهرستان شد و تصریح كرد: زمانی می توان اعتبارات درخور و مناسبی برای آموزش و پرورش مطالبه كرد كه در هنگام تدوین لایحه بودجه دولت به مجلس چكش كاری های لازم صورت گرفته باشد.
منبع:

1398/11/04
22:03:52
5.0 / 5
4915
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲
شمال برگ shomalbarg