شمال برگ ShomalBarg.ir
دادستان بابل:

فهرست اماكن تخلیط برنج با مستندات به ما اعلام گردد

فهرست اماكن تخلیط برنج با مستندات به ما اعلام گردد

به گزارش شمال برگ ایسنا/مازندران دادستان بابل اظهار داشت: فهرست اماكنی كه تخلیط برنج می كنند را با مستندات به ما اعلام كنید.


حجت الاسلام اسماعیل ملاكریمی در نشست با اتحادیه شالیكوبی داران با موضوع تخلیط برنج در بابل اظهار نمود: همه ما باید برای رضایت مندی قانونی مردم تلاش نماییم، رضایت مندی مردم، رضایت مندی از حاكمیت است.
وی با اشاره به اینكه انتظارات ما این است كه همه چیز سر جای خودش بر وفق قانون باشد، اشاره كرد: پیشنهاد می كنم یك كارگروه نظارت بر كارهای فروش برنج در شهرستان بابل شكل گیرد.
دادستان بابل اشاره كرد: فهرست اماكنی كه تخلیط انجام می دهند را حتما به ما بدهید، طوری باشد كه مستندات آن وجود داشته تا ما اقدامات لازم را انجام دهیم.
ملاكریمی اظهار داشت: كسانی كه تخلفات صنفی انجام می دهند، طبق قانون اماكن آنها می تواند مدتی پلمب شود.
وی افزود: نگاه ما نسبت به مردم، یك نگاه است، چه این فرد متهم باشد و چه شاكی، برای ما هیچ فرقی نمی كند شخص مقابل ما چه كسی است چونكه اعتقاد ما این است كه هر كسی بخواهد لابی كند، پایش برای این امور قطع می شود.
نفوذی در سیستم قضایی بابل اتفاق نخواهد افتاد
حجت الاسلام سیدرضاد باقریان رئیس دادگستری شهرستان بابل در ادامه نشست با شالیكوبی داران این شهرستان با اشاره به اینكه شالیكوبی داران باید این هنر را به خرج دهند كه زمانی كه برنج وارد نمی گردد، بتوانند تنظیم بازار كنند، اضافه كرد: دادگستری و دادستانی بابل در استنباط قضاوت و روش مدیریت، روش واحدی دارند.
وی بیان كرد: ما با همه اقشار، ادارات و موسسات تعامل حداكثری قانونی را برای پیشرفت امور خواهیم داشت.
رئیس دادگتری بابل اظهار داشت: مطالبه گری جدی شما از نمایندگان مجلس می تواند در امتداد مصوبات قانونی در جهت پشتیبانی از كشاورزان و مبارزه با فساد در این حوزه، نقش مهمی داشته باشد.
باقریان با اشاره به اینكه در شهرستان بابل هر اعتباری داشته باشیم، در همین شهرستان خرج خواهد شد، اظهار نمود: در حابل حاضر باید مطالبه گری ها از همه مسئولین اجرایی، قضایی و مقننه در حد مشكلات اساسی و كلان شود.
۴۵ درصد برنج كشور در دو استان مازندران و گیلان تولید می شود
حسن قربان زاده مدیرعامل اتحادیه شالیكوبی داران شهرستان بابل نیز در ادامه اشاره كرد: وجود برنج خارجی در استان مازندران و شهرستان بابل به خدمات كشاورزان ضربه بزرگی زده است.
وی با اشاره به اینكه ۴۵ درصد برنج كشور در دو استان مازندران و گیلان تولید می شود، عنوان كرد: در ایام گذشته، روزانه ۵۰ تریلر برنج خارجی وارد شهرستان بابل شد كه متاسفانه بیشتر این برنج ها با برنج داخلی تخلیط می شود.
مدیرعامل اتحادیه شالیكوبی داران شهرستان بابل اشاره كرد: این وسط فقط یك سری دلال در حال سود گرفتن هستند كه امیدوارم این معضل با كمك دادگستری شهرستان بابل از این شهرستان بركنده شود.
قربان زاده تصریح كرد: از این كار كشاورز متضرر می شود و هم اكنون اعتبار اسم بابل گرفتار خدشه شده است.
منبع:

1398/10/30
16:13:55
5.0 / 5
4273
تگهای خبر: تولید , خدمات , فروش , گیلان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
لینک دوستان شمال برگ
شمال برگ shomalbarg