شمالبرگ ShomalBarg.ir
مدیر كل پزشكی قانونی مازندران خبر داد

مرگ ۴۹۵ نفر در اثر تصادفات رانندگی در ۹ ماه سالجاری در مازندران

مرگ ۴۹۵ نفر در اثر تصادفات رانندگی در ۹ ماه سالجاری در مازندران

شمال برگ: ایسنا/مازندران مدیر كل پزشكی قانونی مازندران از مرگ 495 نفر در اثر تصادفات رانندگی در 9 ماه سالجاری در این استان آگاهی داد.


بر طبق گزارش روابط عمومی پزشكی قانونی مازندران، علی عباسی درباره این خبر اظهار داشت: در ۹ ماه اول امسال ۴۹۵ نفر (۳۷۷مرد و مابقی زن) بر اثر تصادفات رانندگی جان باختند كه این رقم نسبت به مدت مشابه سال قبل ۲درصد افزایش داشته است.
وی با اشاره به كاهش ۳ درصدی تلفات حوادث رانندگی در محور برون شهری و راه روستایی اشاره كرد: جاده های درون شهری با ۱۳۶ فوتی و افزایش ۲۱ درصدی و محور برون شهری و راه روستایی با ۱۳۶ فوتی ناشی از تصادف با كاهش ۲۱ درصدی به ثبت رسید.
مدیر كل پزشكی قانونی مازندران اشاره كرد: بیشترین آمار تلفات حوادث رانندگی مربوط به شهرستان های ساری با ۲ هزار ۵۱۵، بابل با هزار ۸۳۹، آمل هزار و ۳۸۷ و شهرستان فریدونكنار با ۲۳۲ كمترین فوتی گزارش شده است.
عباسی در تفكیك وضعیت متوفی اضافه كرد: در زمان وقوع تصادف ۱۷۵ نفر از افراد عابر، ۱۱۵ نفر راننده، ۱۰۴ نفر سرنشین، ۹۲ نفر موتور سوار و ۹ نفر هم دوچرخه سوار بودند.
وی با اشاره به اینكه صرفا آمار مصدومینی كه به مراكز پزشكی قانونی ارجاع می شود در این سازمان ثبت شده است، اظهار نمود: در ۹ ماه امسال، ۱۲ هزار و ۸۸۹ نفر مصدوم حوادث رانندگی به پزشكی قانونی بازگشت كردند كه این رقم در مدت مشابه سال قبل ۶ درصد كاهش داشت.
مدیر كل پزشكی قانونی مازندران ضمن اشاره به بومی بودن ۴۳۰ نفر (۸۷درصد) از فوتی های ناشی از تصادفات رانندگی تصریح كرد: دستگاه های اجرایی استان می توانند در امر فرهنگ سازی با استفاده از آمارهای پزشكی قانونی با برنامه ریزی پیشگیرانه و ارتقای آگاهی عمومی مردم در امتداد كاهش آمار كشته ها و مصدومین در حوادث رانندگی موثر باشند.
منبع:

1398/10/24
19:05:49
5.0 / 5
4532
تگهای خبر: ساری , مازندران
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
شمال برگ shomalbarg