شمال برگ ShomalBarg.ir
مدیرعامل هلال احمر گیلان خبر داد

خدمات رسانی ۱۵۰ امدادگر به آسیب دیدگان باد گرم در ۹ شهرستان

خدمات رسانی ۱۵۰ امدادگر به آسیب دیدگان باد گرم در ۹ شهرستان

به گزارش شمال برگ ایسنا/گیلان مدیرعامل هلال احمر گیلان با اشاره به خسارت دیدن عرصه های جنگلی و منازل مسكونی در 9 شهرستان با وزش باد گرم، اظهار داشت: خدمات رسانی 150 امدادگر با 21 دستگاه آمبولانس و خودروی لجستیكی در سطح استان ادامه دارد.


مهدی ولی پور در گفت وگو با ایسنا، با اشاره به وزش باد گرم و تغییرات جوی استان گیلان طی روزهای اخیر، اظهار داشت: عرصه های جنگلی و منازل هموطنان گیلانی در ۹ شهرستان طی چند روز اخیر با وزش باد گرم و آتش سوزی های ناشی از آن خسارت دید.
وی اضافه كرد: با شروع باد گرم و افزایش دما در سطح استان، ارتفاعات و عرصه جنگلی و مناطق كوهستانی در ۹ شهرستان گرفتار آتش سوزی شده كه در برخی از این شهرستان ها آتش سوزی همچنان ادامه داشته و نیروهای امدادی به اطفای حریق و كمك رسانی ادامه می دهند.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر گیلان با اشاره به خدمات جمعیت هلال احمر در امتداد امدادرسانی، اظهار نمود: تابحال تعداد ۲۱ دستگاه آمبولانس و خودروی لجستیكی امدادی و كمك دار جمعیت با ۱۵۰ نفر از كاركنان و نجاتگران به پشتیبانی امدادی و عملیاتی اقدام نموده و در صورت نیاز تعداد خودرو ها و نفرات امدادی افزایش خواهد یافت.
ولی پور عنوان كرد: متاسفانه برخی از منازل هموطنان گیلانی با وزش باد گرم یا آتش سوزی گرفتار لطمه و تخریب صد درصد شده كه جمعیت هلال احمر بر طبق وظیفه نسبت به ارائه كمك اقدام می كند.
وی ضمن اشاره به توزیع كمك های امدادی از طرف جمعیت هلال احمر استان به خانوارهایی كه منازلشان آسیب دیده، اشاره كرد: تابحال بیشتر از ۲۰۰ كیلو پلاستیك بین آسیب دیدگان از باد توزیع شده و بعد از ستاندن آمار از مسئولین ذیربط و بخشداری ها، به خانوارهایی كه منازلشان لطمه دیده كمك های امدادی خواهد شد.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر گیلان با اشاره به ادامه روند شرایط جوی حاكم بر استان، اشاره كرد: با عنایت به ادامه وزش باد گرم در ایام آتی از هموطنان گیلانی و مسافران درخواست می شود تا از چادر زدن در مناطق كوهستانی و ارتفاعات و روشن كردن آتش خودداری كرده و در صورت بروز و یا رویت آتش بلافاصله به نیروهای انتظامی و آتش نشانی و جمعیت هلال احمر با شماره گیری تلفن ۱۱۲ اطلاع رسانی كنند.
منبع:

1398/10/07
09:40:01
5.0 / 5
4343
تگهای خبر: خدمات , خودرو , گیلان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
شمال برگ shomalbarg