شمال برگ ShomalBarg.ir

حضور ۳۰۰ هنرمند در جشنواره ملی رفاقتی موسیقی دانشگاه گیلان

حضور ۳۰۰ هنرمند در جشنواره ملی رفاقتی موسیقی دانشگاه گیلان

به گزارش شمال برگ ایسنا/گیلان دبیر جشنواره ملی رفاقتی موسیقی دانشگاه گیلان با اشاره به برگزاری دومین دوره این جشنواره طی سه روز، اظهار داشت: بیشتر از 70 اثر توسط 300 هنرمند از 21 استان در قالب های تكنوازی، دو نوازی و گروه نوازی شركت كردند.


علیرضا شاهینی در گفت وگو با ایسنا، از برگزاری جشنواره ملی رفاقتی موسیقی در دانشگاه گیلان آگاهی داد و اظهار نمود: كانون موسیقی دانشگاه گیلان دو طرح با عناوین «جشنواره رفاقتی موسیقی» و «هفته موسیقی دانشگاه گیلان» را در اردیبهشت ماه و آذرماه ۹۷ برای اولین بار با موفقیت برگزار كرد كه هر كدام در چهار روز و با استقبال بیشتر از ۲۰۰۰ دانشجو همراه بود.
وی با اشاره به اینكه دومین دوره جشنواره رفاقتی موسیقی با فرارسیدن هفته موسیقی دانشگاه گیلان به صورت ملی ویژه دانشجویان سراسر كشور طی روزهای ۲۴، ۲۵ و ۲۶ آذرماه ۹۸ در حال برگزاری است، اضافه كرد: دومین جشنواره رفاقتی موسیقی با هدف توجه به استعدادهای جوان در حوزه موسیقی فاخر و ایجاد روحیه رفاقت، همدلی و هم افزایی بین دانشجویان شركت كننده برگزار می شود.
دبیر دومین جشنواره ملی رفاقتی موسیقی با اشاره به برگزاری این رویداد سه روزه در تالار مطهری دانشكده كشاورزی دانشگاه گیلان، اظهار داشت: این دوره از جشنواره در بخش های موسیقی دستگاهی، موسیقی نواحی و سازهای كوبه ای ایرانی در دو مرحله برگزار می شود.
شاهینی افزود: تمامی شركت كنندگان در مرحله اول فایل صوتی - تصویری آثار اجرایی خودرا تا ۱۵ آبان ۹۸ به دبیرخانه جشنواره ارسال كردند.
وی اشاره كرد: بیشتر از ۷۰ اثر توسط ۳۰۰ هنرمند از ۲۱ استان در قالب های تكنوازی، دو نوازی و گروه نوازی برای بازنگری در مرحله اول در سایت جشنواره بارگذاری شده و داوران به بازنگری آثار و امتیازدهی به آنان پرداختند.
دبیر كانون موسیقی دانشگاه گیلان با اشاره به اینكه ۲۱ اجرا با حضور ۶۵ هنرمند به مرحله نهایی راه یافته و در جشنواره به اجرای صحنه ای رسیده است، تصریح كرد: كانون موسیقی دانشگاه گیلان برای شركت كنندگان این جشنواره هدایای ارزنده ای تدارك دیده است. همین طور برای شركت كنندگان غیر بومی اسكان و خدمات رفاهی فراهم گشته است.
به گزارش شمال برگ به نقل از ایسنا، اخبار جشنواره رفاقتی موسیقی از سایت جشنواره به آدرس «www.refaghatimusicfestival.ir» قابل پیگیریست.
منبع:

1398/09/25
20:14:04
5.0 / 5
4894
تگهای خبر: خدمات , رفاهی , شركت , كشاورزی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
شمال برگ shomalbarg