شمال برگ ShomalBarg.ir
رئیس دانشگاه علوم پزشكی استان:

گیلان به ۶۳ دستگاه دیالیز نیاز دارد

گیلان به ۶۳ دستگاه دیالیز نیاز دارد

به گزارش شمال برگ ایسنا/گیلان رئیس دانشگاه علوم پزشكی گیلان با اشاره به اینكه ۱۳۰۰ بیمار دیالیزی در استان داریم، اظهار داشت: متاسفانه وضعیت مناسبی در حوزه دستگاه های دیالیز استان نداریم و در گیلان به ۶۳ دستگاه دیالیز نیاز است.


ارسلان سالاری عصر امروز در شورای اداری در سالن غدیر استانداری گیلان، با اشاره به اینكه در بخش های مختلف درمانی – آموزشی با عنایت به شاخصهای وزارتی جزء ۱۰ استان آخر كشور هستیم، اظهار نمود: شش مركز خصوصی با ۶۲ دستگاه و ۱۷ مركز دولتی دیالیز با ۱۹۴ دستگاه در استان داریم كه مراكز خصوصی ظرفیت پذیرش ۳۲۷ بیمار و مراكز دولتی ظرفیت پذیرش ۹۴۷ بیمار را دارند.
رئیس دانشگاه علوم پزشكی گیلان با اشاره به اینكه ۱۳۰۰ بیمار دیالیزی در استان داریم، اضافه كرد: علیرغم این تعداد بیمار دیالیزی در استان، متاسفانه وضعیت مناسبی در حوزه دستگاه های دیالیز استان نداریم و توانستیم با پیگیری های مجدانه ۲۰ دستگاه دیالیز را برای استان خریداری نماییم.
وی افزود: در گیلان به ۶۳ دستگاه دیالیز نیاز داریم كه برآورد هزینه آنها ۴۰۰ میلیارد تومان است و هزینه تخت هم ۷۰۰ میلیون تومان می شود. هزینه مصرف دارو بیماران دیالیزی در ماه یك میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان است كه برای نگهداری دستگاه های هم به اعتباری حدود ۵۰۰ میلیون تومان نیاز است.
سالاری افزود: در سه بیمارستان مركز استان هنوز دستگاه سی تی اسكن نداریم، به تازگی با پیگیری های صورت گرفته ۱۰ دستگاه سی تی اسكن خریداری شده است.
در ادامه عظیم بلبل آبادی، مدیرعامل شركت برق منطقه ای گیلان با اشاره به توجه كشورهای توسعه یافته به صرفه جویی در انرژی، اظهار نمود: كشور ما از منابع سوخت فسیلی مناسبی برخوردار می باشد و خوشبختانه از منابع انرژی تجدیدپذیر خوبی برخوردار هستیم و حتی وزارت نیرو برای جذب سرمایه گذاران این حوزه، بسته های تشویقی خوبی را در نظر گرفته است.
وی ادامه داد: در ایران متاسفانه پنج برابر متوسط جهانی مصرف انرژی داریم، دلیل پایین بودن بهره وری انرژی كشور ارزان بودن منابع، به كار گیری فناوری های قدیمی، عدم استفاده كامل از منابع، فرهنگ سازی است.
بلبل آبادی با تاكید بر اینكه باید از انرژی برق بهینه استفاده كرد، خاطرنشان كرد: افزایش مصرف انرژی با افزایش دما به همراه می باشد كه سبب افزایش گازهای آلاینده می شود از اینرو توجه دنیا به سمت انرژی خورشیدی و بادی معطوف شده است و سرمایه گذاری های بیشتر در بخش انرژی های تجدید پذیر است.1398/09/24
22:36:09
5.0 / 5
4437
تگهای خبر: خرید , شركت , فناوری , گیلان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱
شمال برگ shomalbarg