شمال برگ ShomalBarg.ir

همایش پیاده روی خانوادگی در بندر آستارا انجام شد

همایش پیاده روی خانوادگی در بندر آستارا انجام شد

شمال برگ: ایسنا/گیلان بیست و سومین همایش پیاده روی خانوادگی با پخش زنده از برنامه بامداد و نشاط شبكه سه و با حضور مردم ورزش دوست بندر آستارا در این شهرستان اجرا شد.


در این همایش شركت كنندگان با سردادن شعارهایی چون در جستجوی سلامت پیاده باید رفت، دكتر جسم شما، ورزش ورزش و دكتر روح شما، ورزش ورزش مسیر حدود سه كیلومتری میدان نماز(فرمانداری) تا طرح سالم سازی سفیر امید را پیمودند.

كم تحركی در جامعه زنگ خطر است
سیدعبدالحمید احمدی در این همایش، اظهار نمود: ورزش ارزان ترین وسیله برای كسب سلامتی، نشاط و یك زندگی بهتر است.
معاون فرهنگی و توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان با اشاره به اینكه جمعیت كشور ۵۱ درصد فعالیت ورزشی داشته و ۴۱ درصد ورزش نمی كنند، اضافه كرد: به افرادی كه ورزش می كنند سفارش ما این است تا می توانند این مسیر را ادامه بدهند تا زندگی سالم تر و با نشاط تری داشته باشند.
وی اشاره كرد: به ۴۹ درصدی كه ورزش نمی كنند سفارش ما این است به جهت اینكه اسیر هزینه ها و گرفتار درمان نشوند در این راه به صرفه ترین مسیر ورزش است.
احمدی اظهار داشت: اهتمام وزارت ورزش و جوانان بر این است با برگزاری همایش های پیاده روی خانوادگی و سایر برنامه ها مردم را نسبت به ورزش همگانی تشویق كند.
معاون فرهنگی و توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان با اشاره به اینكه انتظارات ورزات ورزش در حوزه ورزش همگانی هنوز برآورده نشده است، اضافه كرد: در تلاشیم درصد مشاركت مردمی در ورزش همگانی به بالای ۸۰ درصد برسد.
وی با اشاره به اینكه كم تحركی از گرفتاری های ما در جامعه شهری است، اشاره كرد: این كم تحركی حتی در میان جمعیت روستایی نیز در حال افزایش می باشد و این یك زنگ خطر و آگهی است.
احمدی با اشاره به اینكه كم تحركی هزینه های درمان را بیشتر می كند، اظهار داشت: تلاش وزارت ورزش و جوانان این است زمینه های مشاركت گسترده تر مردم در فعالیت ها و برنامه های ورزشی فراهم آورد.

تلاش اداره كل ورزش گیلان بر همگانی كردن ورزش بین مردم
مریم بخشی نیز در این همایش، اظهاركرد: با حمایت های وزارت ورزش و جوانان كارهای ارزشمندی در گیلان انجام شده است.
مدیر كل ورزش و جوانان گیلان به برگزاری جام خوشه چین اشاره نمود و اضافه كرد: از استان گیلان از جای جای روستاها به این مسابقات اعزام داشتیم.
بخشی با اشاره به اینكه تلاش اداره كل ورزش و جوانان در گیلان این است ورزش در میان مردم همگانی شود، اظهار داشت: امیدواریم به جایی برسیم ورزش همگانی در سبد خانوادگی خانوارها وارد شود.

ورزش همگانی توسعه یابد
ولی داداشی نیز در این همایش، اظهاركرد: مردم آستارا ورزشكار و ورزشدوست هستند.
نماینده مردم بندر آستارا در مجلس بر توسعه ورزش همگانی در جامعه اصرار كرد و اضافه كرد: ورزش در سلامتی انسان نقش مهمی دارد.
داداشی اظهار داشت: اثرات مفید فعالیت های ورزشی در پیشگیری، درمان و كنترل بیماری هایی نظیر قلبی، عروقی و تنفسی ثابت شده است.

همگانی كردن ورزش از لزوم های جامعه سالم است
حسن رستم زاد نیز در این همایش، اظهار نمود: استقبال گرم مردم از همایش های فرهنگی ورزشی، نشانگر اشتیاق آنان به شركت در مناسبت های مختلف است.
فرماندار بندر آستارا، همگانی كردن ورزش را از لزوم های ایجاد جامعه سالم و با نشاط دانست و اظهار داشت: مردم باید نگاه جدی به فعالیت های ورزشی داشته باشند.
به گزارش دریافت خبر ایسنا، اجرای حركات نمایشی، روپایی با توپ و اهدای جایزه به قید قرعه شركت كنندگان از بخش های دیگر این همایش در بندر آستارا بود.
منبع:

1398/09/09
15:03:43
5.0 / 5
4624
تگهای خبر: آستارا , زمین , شركت , گیلان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲
شمال برگ shomalbarg