شمال برگ ShomalBarg.ir

لاهیجان پایلوت شهر هوشمند گیلان است

لاهیجان پایلوت شهر هوشمند گیلان است

شمال برگ: ایسنا/گیلان فرماندار لاهیجان با اشاره به اینكه این شهرستان بعنوان مركز پایلوت شهر هوشمند در گیلان از جانب استانداری مشخص شده است، اشاره كرد: باید در زمینه توسعه خدمات الكترونیك برنامه ریزی ها و اقدامات لازم صورت گیرد.


به گزارش شمال برگ به نقل از ایسنا، اسماعیل میرغضنفری در جلسه شورای اداری شهرستان لاهیجان، با تقدیر از بسیجیان و تلاش های نیروی های امنیتی و انتظامی در كنترل حوادث اخیر، اظهار داشت: امروز در جنگ اقتصادی دشمنان قرار داریم.
وی با اشاره به تاثیر اقتصاد بر همه امور و اركان نظام، اضافه كرد: شرافت، آزادگی و حریت هزینه دارد و بنا به تاكیدات مقام معظم رهبری باید در جهت پیشرفت اقتصاد و ترمیم مشكلات همت و تلاش بیشتری از جانب مسئولان صورت گیرد.
فرماندار لاهیجان همراهی همه اركان نظام برای برون رفت از اوضاع جاری را لازم و ضروری دانست و اظهار داشت: اگر ما امروز مسئول هستیم مرهون پشتوانه مردمی است و باید تمام تلاش و توان را برای حل مشكلات به كار ببندیم، برای اینكه به فرموده امام راحل(ره) مردم ولی نعمت ما هستند.
میرغضنفری افزود: مسئولان باید دغدغه مردم درباب گرانی ها را جدی بگیرند و دستگاه های ذیربط باید مدیریت بازار و عدم افزایش قیمت ها را در دستور كار خود قرار دهند.
وی با اشاره به اینكه لاهیجان بعنوان مركز پایلوت شهر هوشمند در گیلان از جانب استانداری مشخص شده است، اشاره كرد: باید در زمینه توسعه خدمات الكترونیك برنامه ریزی ها و اقدامات لازم صورت گیرد. روابط عمومی های ادارات شهرستان نیز ملزم به ارائه عملكردهای خود به مردم هستند.
نماینده عالی دولت در لاهیجان خواهان جلوگیری از برگزاری جلسات بدون خروجی در ادارات شد و اظهار داشت: ادارات در ساعت های كاری موظف به ارائه خدمت و حل امور مردم هستند و جلسات نیز در خارج از وقت اداری صورت گیرد.
میرغضنفری با تاكید بر ضرورت جلوگیری از تغییر كاربری اراضی كشاورزی، تصریح كرد: از دادستان شهرستان می خواهیم اگر دستگاه های متولی در این زمینه كوچك ترین تخلفی مرتكب شدند، مورد تعقیب و اعمال قانون قرار گیرند.
فرماندار لاهیجان با اشاره به در پیش بودن انتخابات مجلس شورای اسلامی، افزود: همه دستگاه های اجرایی موظفند با تمامی امكانات در اختیار ستاد انتخابات بوده و اهتمام جدی در این راه داشته باشند و امكانات دولتی را در اختیار هیچ كاندیدایی قرار ندهند. هیچ مسئول و دستگاه اجرایی حق شركت در برنامه انتخاباتی كاندیداها را ندارد و اگر كوچكترین تخلفی در این زمینه از هر دستگاه اجرایی صورت گیرد به اشد مجازات خواهد رسید.
وی با اشاره به اینكه بودجه سال جاری شهرستان لاهیجان در كمیته برنامه ریزی استان ۳۳۱ میلیارد و ۹۷۴ میلیون ریال تعیین شده است، اشاره كرد: این اعتبار برای اجرای ۳۳۷ پروژه از ۴۰ دستگاه اجرایی مصوب شده و پس دستگاه های متولی در جهت تخصیص آن باید تلاش كنند.
منبع:

1398/09/05
14:51:29
5.0 / 5
4621
تگهای خبر: اقتصادی , خدمات , زمین , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴
لینک دوستان شمال برگ
شمال برگ shomalbarg