شمال برگ ShomalBarg.ir

آماده باش مدیریت بحران استان مازندران برای مواجهه با باران و برف

آماده باش مدیریت بحران استان مازندران برای مواجهه با باران و برف

شمال برگ: ایسنا/مازندران به دنبال بارش برف و باران در مازندران مدیریت بحران استان از آماده باش كامل و انجام اقداماتی برای مواجهه با باران و برف آگاهی داد.


علی اصغر احمدی در گفت و گو با ایسنا در مورد وضعیت استان بعد از بارش ها اظهار نمود: بارندگی ها در مازندران در پایین دست به صورت باران و دربالا دست به صورت برف بوده است و بیشترین باران بارش در آمل ۱۲۸ میلی متر، قائمشهر و سوادكوه ۸۵ میلیمتر گزارش شده است.
وی اشاره كرد: به جهت اینكه قسمت هایی از رودخانه تلار و شهرهای بهنمیر و سیمرغ احتمال خطر آبگرفتگی و سیلاب انتظار می رفت از اینرو ادوات وتجهیزات در آنجا مستقر و در ساعات اولیه مبادرت به پاكسازی خاشاك و آورده های آب شد تا جلوی آبگرفتگی و مسدود شدن پل ها گرفته شود.
مدیر كل مدیریت بحران مازندران اشاره كرد: در بابلسر منطقه پارو محله حجم آب به حدی بود كه از بالای پل عبور می كرد پس نیروها به سرعت وارد عمل شده و آشغال ها و گل و لای رودخانه را تخلیه كردند و خوشبختانه آب به شهر و خانه ها نفوذ نكرد.
احمدی افزود: این ساماندهی نیز موجب شد كه تردد گرفتار مشكل نشود تنها در پارومحله سه واحد آبگرفتگی در حیاط منازل اتفاق افتادكه به سرعت مدیریت شد، آبگرفتگی معابر هم مشكلاتی ایجاد كرد كه رفع شد.
وی ادامه داد: با عنایت به اینكه اعلام كردیم در ارتفاعات بارش برف وجود خواهد داشت اما باز مردم در ارتفاعات حضور پیدا كرده بودند كه بعد از بارش برف در فیل بند آمل راه عبوری مسدود شد كه فورا نسبت به بازگشایی آن اقدام كردیم.
مدیركل مدیریت بحران استان مازندران بیان كرد: در گلورد ساری نیز آب از جاده عبور می كرد كه سریعاً راه بازسازی شد و تلاش به جهت اینكه راه های دسترسی همچون سوادكوه و فیروزكوه قطع نشود، انجام شد؛ هم اكنون خوشبختانه شریان های اصلی مسدود نیست.
احمدی اظهار نمود: در مناطق بالادستی بارش به صورت برف بوده بدین جهت مدارس كلاردشت، كجور نوشهر، كلیه مقاطع، محمودآباد و چالوس فقط مدارس روستایی و همین طور كلیه مقاطع بخش كیاسر منطقه پشتكوه امروز شنبه تعطیل شد.
وی تصریح كرد: ادامه كار ساماندهی بستر و حریم رودخانه در حال انجام می باشد و همكاری مردم تابحال خوب بوده و همین طور در شورای تامین مصوب شده كه لایروبی به صورت جدی صورت گیرد و آب منطقه ای برای راه اندازی كانال در مسیرهای رودخانه در حال انجام اقدامات لازم است، دیواره سازی حوزه شهری نیز با همكاری شهرداری ها انجام می شود.
مدیركل مدیریت بحران استان مازندران اظهار داشت: ۱۹۷ میلیارد تومان خسارت برآورد و برای تامین به دولت ارائه شد، همین طور در ورود به سامانه سجاد كه در حوزه پرداخت خسارت برای كشاورزان مشكلاتی پیش آمده بود هم اكنون مرتفع شده و پرداخت شروع شده است.
احمدی همین طور در مورد همكاری مردم در عقب نشینی حریم رودخانه اشاره كرد: افرادی كه سند داشته باشند با مصالحه با آب منطقه ای می توانند خسارت خودرا دریافت و در صورت ضرورت به مراجع قانونی و قضایی بازگشت كنند، كسانی كه سند معتبر نداشته باشند تابع قانون باشند.
منبع:

1398/08/27
14:19:41
5.0 / 5
4774
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
لینک دوستان شمال برگ
شمال برگ shomalbarg