شمال برگ ShomalBarg.ir

یكی از محورهای اصلی توسعه تولید اشتغال و درآمد پایدار می باشد

یكی از محورهای اصلی توسعه تولید اشتغال و درآمد پایدار می باشد

به گزارش شمال برگ ایسنا/مازندران یك كارآفرین مازندرانی اظهار داشت: یكی از محورهای اصلی توسعه هر كشوری كمك به تولید اشتغال و درآمد پایدار می باشد.


حمید خزایی پول در گفتگو با ایسنا، با اشاره به اینكه بعد از جستجوی فراوان برای پیدا كردن شغلی اداری و در نهایت عدم توفیق در این راه به فكر تولید شغل افتادم، اظهار نمود: بر همین مبنا در قطعه زمینی در روستای كوشكسرای نوشهر مبادرت به حركتی در جهت تولید اشتغال كردم.
وی خاطرنشان كرد: در زمینه گردشگری فعالیت خویش را با ایجاد یك محیط كوچك آغاز كردم و مبادرت به برگزاری فضایی برای استراحت بومیان و توریستهای داخلی و خارجی همراه با انواع غذاهای بومی و محلی كه به شكلی این هم خود معرفی فرهنگ كار و تلاش مردم منطقه در جهت تولیدات مواد غذایی و لبنی به صورت خودكفا است، شد.
این جوان كارآفرین مازندرانی تصریح كرد: هیچگاه در كار و تلاش و فعالیت خود ناامید نشدم و با همان درآمدی كه از كنار ایجاد اشتغال كوچك داشتم، كم كم آغاز به گسترش این محیط در حوزه گردشگری كردم و بعد از آن با دریافت تسهیلات كم بهره بانكی در كه حدود ۱۰ میلیون تومان بود، به گسترش فضای گردشگری پرداختم.
خزایی پول افزود: برای توسعه كار از جوانان منطقه كه به دنبال شغل بودند و هم به حرفه گردشگری علاقمند دعوت به كار كردم تا در كنار من مشغول شوند.
وی ادامه داد: برخی ها بعد از آنكه توانستند به توانمندی های نسبی در حوزه اشتغال دست یابند، در جای دیگر به تولید اشتغال در این عرصه پرداختند و نیروی كار جذب كردند اما همچنان همكاری ها و دوستی های بین ما وجود دارد و تلاش داریم كه این روند ادامه داشته باشد تا تولید اشتغال را خود ما جوانان ایرانی ایجاد نماییم.
این جوان كارآفرین مازندرانی با اشاره به اینكه هم اكنون برای حدود 5 نفر اشتغال مستقیم و نزدیك به 15 نفر هم اشتغال غیرمستقیم بوجود آمده است، بیان كرد: خوشحال هستم كه توانستم فرصت های كسب و كار و اشتغال را برای خود و جوانان منطقه فراهم كنم و این دغدغه و كابوس بیكاری را به شكلی از بین ببرم.
خزایی پول اظهار داشت: برای جوانان منطقه كه قصد ازدواج دارند اما توان كافی برای رزرو هتل یا اماكن مربوط به برگزاری جشن عروسی را ندارند، سالنی را طراحی نموده تا زوج های جوان با حداقل مبلغ جشن عروسی خویش را با كیفیت و در فضایی آرام در كنار طبیعت با خاطره ای بسیار خوش برگزار كنند كه با استقبال قابل توجهی روبه رو شد و تابحال چندین مراسم در همین سالن برگزار گردید.
وی با تاكید بر اینكه بسیار علاقه مندم كه فضای كسب و كار خویش را بیشتر از پیش گسترش دهم تا هم در حوزه گردشگری و هم در زمینه تولید اشتغال كمكی برای جوانان منطقه باشد، خاطرنشان كرد: انتظار دارم كه مسؤلان استانی و شهرستانی كه سال هاست فعالیت من را از نزدیك دیدند، كمك كنند تا بتوانم این فضا را گسترش داده و به توسعه تولید اشتغال و درآمد پایدار برای خانواده ها و جوانان جویای كار بپردازم كه این خود یكی از محورهای اصلی توسعه هر كشوری است.
این جوان كارآفرین مازندرانی افزود: امسال كه به فرموده رهبر معظم انقلاب سال «رونق تولید» نام گذاری شده است، در همین راستا به دنبال توسعه و گسترش تولیدات در زمینه اشتغال و تولید محصولات محلی در حوزه مواد غذایی، لبنی، نساجی و سایر تولیدات صنایع دستی هم فعالیت داشته ایم.
خزایی پول خاطرنشان كرد: تحریم ها در قبال منابع داخلی و اندیشه های ناب جوانان ما هیچ تأثیری ندارد و فرصت مناسبی است تا بتوانیم بیشتر از پیش روی پای خود بایستیم، همان طوری كه تابحال شاهد خلق فرصت های بسیار پرارزش در حوزه های علمی، فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و غیره بودیم و این سبب شده تا مسأله خودباوری برای رسیدن به خودكفایی در جامعه ما بیشتر از پیش در وجود جوانان به وجود آید.1398/08/18
14:50:58
5.0 / 5
4475
تگهای خبر: اقتصادی , تولید , زمین , صنایع
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
شمال برگ shomalbarg