شمالبرگ ShomalBarg.ir

لزوم توجه جدی به مهارت آموزی مددجویان كمیته امداد

لزوم توجه جدی به مهارت آموزی مددجویان كمیته امداد

به گزارش شمال برگ ایسنا/گیلان نماینده ولی فقیه در گیلان با اشاره به اینكه كشور نیازمند نیروهایی با روحیه جهادی و اراده برای كار است، اظهار داشت: آموزش مهارت آموزی در كنار توجه به مسائل رفاهی مددجویان حائز اهمیت می باشد.


آیت الله رسول فلاحتی امروز در دیدار با رئیس كمیته امداد كشور، ضمن خداقوت از تلاش و زحمات كاركنان این نهاد، اظهار نمود: كمیته امداد خدمت به مردمی را به عهده دارد كه پناهگاهی ندارند؛ نمی توان پاسخگوی تمام مطالبات مردم بود اما گوش كردن به درددل آنها خود مسكن می باشد.
امام جمعه رشت با اشاره به اینكه كشور نیازمند نیروهایی با روحیه جهادی و اراده برای كار است، اضافه كرد: مسؤلان باید خویش را وقف خدمت به مردم كنند، حزب بازی و گرایش های جناحی معضل جامعه است، بنابراین اگر انسان اراده ای برای رسیدن به رشد و شكوفایی نداشته باشد كسی به او كمك نمی كند.
نماینده ولی فقیه در گیلان بر كوچك سازی كمیته امداد تصریح كرد و اظهار داشت: آموزش مهارت آموزی در كنار توجه به مسائل رفاهی مددجویان حائز اهمیت است؛ با وجود ظرفیت های بسیار در استان، آموزش جامعه هدف كمیته امداد بر خودكفایی مددجویان اثرگذار است.

تحویل یك هزار مسكن به محرومان گیلان
مرتضی بختیاری، رئیس كمیته امداد هم در دیدار مذكور با قدردانی از رهنمودهای نماینده ولی فقیه در گیلان اظهار داشت: امیدوارم رهنمودهای آیت الله فلاحتی برای كاركنان كمیته امداد كه اثربخش است، ادامه یابد.
وی به وجود ۱۲۰ هزار خانوار زیر پوشش كمیته امداد در گیلان اشاره نمود و اضافه كرد: با در نظر گرفتن اعضای خانواده مددجویان تعداد ۳۶۰ هزار نفر زیر پوشش كمیته امداد استان هستند كه ۸۰ درصد از آنها را سالمندان می سازند، مددجویان مذكور به لحاظ شرایط سنی امكان اشتغال را ندارند.
رئیس كمیته امداد، به حكم مقام معظم رهبری مبنی توانمندسازی با ایجاد زمینه درآمد با ثبات و حفظ كرامت انسانی در این نهاد اشاره نمود و خاطرنشان كرد: اشتغال، مسكن و فرهنگ سازی سه اولویت كمیته امداد برای مددجویان زیر پوشش است.
بختیاری از واگذاری یك هزار واحد مسكونی به محرومان گیلان با حضور محمدباقر نوبخت رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی فردا، ۱۶ آبان اطلاع داد و اظهار نمود: تا آخر امسال یك هزار واحد دیگر تحویل محرومان گیلان می شود.1398/08/16
11:23:34
5.0 / 5
4719
تگهای خبر: رشت , رفاهی , زمین , گیلان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲
شمال برگ shomalbarg