شمالبرگ ShomalBarg.ir
امام جمعه تنكابن:

۱۳ آبان روز سر دادن شعار مرگ بر آمریكا است

۱۳ آبان روز سر دادن شعار مرگ بر آمریكا است

به گزارش شمال برگ ایسنا/مازندران امام جمعه تنكابن در مراسم راهپیمایی روز 13 آبان در جمع مردم اظهار داشت: امروز در واقع روز سر دادن شعار مرگ بر آمریكا و روز مبارزه با استكبار است.


حجت الاسلام سیدمهدی هدایتی با اشاره به اینكه ۴۰ سال قبل، جهان مات و مبهوت قدرت ایران شد، اظهار نمود: هیبت و هیمنه آمریكا در روزی شكسته و خرد شد كه این كشور ابرقدرت بزرگ دنیا نامیده می شد و در اوج توانمندی قرار داشت كه به فرمایش امام راحل (ره) تسخیر لانه جاسوسی انقلاب دوم ملت بود.
وی قطع شدن دست آمریكا از تجاوز و دست درازی به كشور را دستاورد تسخیر لانه جاسوسی دانست و اشاره كرد: رویكرد سفارتخانه منحوس آمریكا در ایران با روال معمول فاصله داشت و تنها مركزی برای جاسوسی بود.
امام جمعه شهرستان تنكابن كاپیتولاسیون و ساواك را دستپخت آمریكا در ایران توصیف و اشاره كرد: مصون بودن بیگانگان در ایران به خصوص اتباع آمریكایی از انجام محاكمه تحت عنوان لایحه ننگین كاپیتولاسیون در واقع به معنای تحقیر ملت شریف ایران بود كه با اقدام مدبرانه و بموقع امام راحل (ره) نقش بر آب شد.
هدایتی با اشاره به اینكه ماهیت آمریكا، استكبار و استعمار بوده و آنان به دنبال جاسوسی از ملل دیگر هستند، اضافه كرد: ۸۵ پایگاه نظامی آمریكا در ۳۹ كشور دنیا و ۲۲۳ كنسولگری این كشور در سرزمین های مختلف همگی امروزه بدل به لانه جاسوسی شدند چونكه ذات آمریكا این گونه است.
وی از شعار مرگ بر آمریكا با تفسیر مرگ بر خوی استكباری و استعماری آمریكا یاد كرد و اظهار داشت: آتش زدن پرچم آمریكا هم در واقع آتش بر خوی استعماری آمریكاست و ما مشكلی با مردم آمریكا نداریم چونكه آنان نیز از رویكرد كشور خود ناراضی بوده و موافق رفتار استعماری دولت آمریكا نیستند.
امام جمعه تنكابن با اشاره به سخنرانی روز گذشته مقام معظم رهبری در جمع دانش آموزان و دانشجویان در خصوص انتشار اسناد لانه جاسوسی در چارچوب كتب درسی و دانشگاهی برای تدریس در مراكز آموزشی اشاره كرد: این گفتار در واقع تقاضای به حق ملت از دولت و وزارت آموزش پرورش است.
هدایتی با اشاره به اینكه لانه جاسوسی امروز آینه گویا و ناطق خوش بیان سیاهكاری آمریكا است، تصریح كرد: بگفته رهبری معظم مادامی كه اذهان ملت ایران از شعار مرگ بر آمریكا پر باشد دولت آمریكا توان برگشت و دست اندازی به كشور را نخواهد داشت.
حركت چرخ توسعه با مجهز شدن به سلاح علم و دانش و اخلاق
آیت دیوسالار مدیر آموزش و پرورش نور در مراسم ۱۳ آبان شهر رویان با اشاره به اینكه در این روز سه رویداد مهم و تاریخی در دوره های مختلف رخ داده است، اظهار نمود: تبعید رهبر كبیر انقلاب به كشور تركیه در سال ۴۳، كشتار دانش آموزان و تسخیر سفارت آمریكا در سال ۵۷ اتفاق افتاده است كه هر كدام در زمان خود جهت تشویق و تداوم این انقلاب موثر بودند.
وی اشاره كرد: مردم توانستند آن زمان با شعار«ما می توانیم» سلطنت استبدادی را به یك حكومت مردم سالاری تبدیل كنند.
مدیر آموزش و پرورش نور اشاره كرد: با توكل به خدا، رهبری حكیمانه امام خمینی (ره)، مقام عظمی ولایت و حضور پرشورمردم درهمه عرصه ها و حوزه ها این كشور ونهال انقلاب به یك درخت تنومندی تبدیل شد.
دیوسالار با اشاره به اینكه در طول این ۴۰ سال انواع و اقسام توطئه ها، كارشكنی ها و جنگ تحمیلی بر كشورایران تحمیل شد، اظهار داشت: به بركت خون شهدا و رشادت ها و ایثارگری جانبازان و آزادگان و با شعار «ما می توانیم» امنیت در كشور برقرار شد و اجازه ندادند وجبی از این مملكت دردست بیگانگان قرارگرفته شود.
وی اضافه كرد: موتور پیشرفت درعرصه علم و فناوری نوین، سلول های بنیادی، زیرساخت ها وچرخه كامل سوخت هسته ای در حال انجام می باشد كه درواقع قطعه ای از آرمان های بلند نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است.
مدیر آموزش و پرورش نورادامه داد: جوانان و دانشمندان جوان باید درمیدان های مختلف سیاسی، فرهنگی، اجتماعی، بین المللی و عرصه های دین و اخلاق معنویت وعدالت با قبول مسئولیت، ایران اسلامی را بعنوان یك كشور نمونه و شایسته با عنوان سردمدار كشوراسلامی به همه دنیا ثابت كنند.
وی با شاره به اینكه كشور ایران دارای ظرفیت های بسیارغنی است، اشاره كرد: حدود ۵۰ درصد جمعیت كشورافراد بین ۱۵ الی ۴۰ سال و حدود ۱۴ میلیون نفر تشكیل داده است و همین طور از نظر ظرفیت های طبیعی یك درصد جمعیت دنیا را داریم اما ۷ درصد از منابع وذخائر در كشور ما است.
دیوسالار كشورایران را بعنوان ام القری جهان اسلام دانست و اظهار داشت: می توان با مجهز شدن به سلاح علم و دانش و اخلاق و معنویت روز به روز چرخ های توسعه را بیشتر به حركت آورد.
مردم شهرستان نورهمزمان با سراسر ایران با حضورپرشور خود در راهپیمایی ۱۳ آبان ۱۳۹۸ حماسه جدیدی را رقم زدند و با سر دادن شعار «مرگ بر امریكا ومرگ براسرائیل»انزجار خودرا از استكبارجهانی اعلام نمودند.
سیزده آبان ماه نماد تجلی و ایثار است
راهپیمایی ۱۳ آبان ماه در شهرستان بابل از میدان ولایت این شهر تا استادیوم آزادی انجام شد.
مرتضی رمضانی فرمانده سپاه بابل در استادیوم ورزشی این شهر در راهپیمایی ۱۳ آبان با اشاره به اینكه امام خمینی سال ۴۳ در اعتراض به قانون كاپیتولاسیون، در مقابل یاوه گویی های استكبار ایستادند، اظهار نمود: ۱۳ آبان ماه نماد تجلی و ایثار است و جمهوری اسلامی به این پیروزی افتخار می كند كه شهدای زیادی را در این راه تقدیم انقلاب كرده و سبب سربلندی نظام مقدس جمهوری اسلامی در مقابل یاوه گویان و زور گویان شد.
وی تصریح كرد: جوانان امروز ما كمتر از جوانان دهه ۶۰ نیستند و خدا را شاكریم كه همین جوانان، دشمن را ناامید كردند و اجازه ندادند كه كشور قلدری بر جمهوری اسلامی مسلط شود، چونكه مرگ بر آمریكا، بهترین شعار برای فرزندان و شهدای ما بوده است.
منبع:

1398/08/14
23:07:34
5.0 / 5
4620
تگهای خبر: زمین , فناوری , مازندران , نور
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
شمال برگ shomalbarg