شمالبرگ ShomalBarg.ir

۱۳ آبان نگینی درخشان در تاریخ استكبارستیزی است

۱۳ آبان نگینی درخشان در تاریخ استكبارستیزی است

شمال برگ: ایسنا/گیلان 13 آبان نگینی درخشان در تاریخ استكبارستیزی ملت ایران است. روزی­ است كه انقلاب اسلامی با نثار خون دانش ­آموزان و دانشجویان جاودانه شد.


مراسم راهپیمایی ۱۳ آبان صومعه سرا با حضور پرشور و گسترده قشرهای مختلف مردم انجام شد و شركت كنندگان در این مراسم با سردادن شعارهای «مرگ بر آمریكا»، «مرگ بر اسرائیل» و «الله اكبر» نفرت و انزجار خودرا از استكبار جهانی به نمایش گذاشتند.
امروز دانش آموزان ایران اسلامی ضمن گرامی داشت حماسه یوم الله ۱۳ آبان با حضور خود به مستكبران عالم بویژه آمریكای جهانخوار نشان دادند كه ما نوجوانان و جوانان از نسل همان پدرانی هستیم كه رژیم شاهنشاهی دست نشانده تان را تار و مار كرد و شما و مـتحدانتان را سر جایشان نشاند و حالا ما همان مسیر را با بصیرت تر و با صلابت تر ادامه خواهیم داد تا آرمان آزادی همه مستضعفین جهان از چنگال استكبار با برگزاری صلح و احترام به حقوق و عزت ملت ها به لطف الهی به سرانجام برسد.

۱۳ آبان روز استقرار نظام و تقویت مبانی آن است
فرماندار صومعه سرا در حاشیه راهپیمایی در گفت وگو با ایسنا، اظهار نمود: یوم الله ۱۳ آبان روز استقرار نظام و تقویت مبانی آن و فرصتی جهت بیان تنفر دانش آموزان و دانشجویان از زورگویان بی منطق است.
سید جلال سید محمودی اشاره كرد: استكبار ستیزی از مشخصه های بارز انقلاب ما و از خاصیت مهم ملت ایران است.
وی یوم الله ۱۳ آبان را تداوم راه ضد استكباری امام راحل، دانش آموزان و دانشجویان شهید دانست و اضافه كرد: امسال نیز دانش آموزان و دانشجویان شهرستان صومعه سرا با حضور گسترده خود در راهپیمایی این روز، یكبار دیگر با آرمان های انقلاب، ولایت فقیه و شهیدان تجدید میثاق كردند.
فرماندار صومعه سرا همین طور یوم الله ۱۳ آبان را روز خشم و نفرت ملت ایران در پاسداری از خون شهیدان دانش آموز برشمرد.

آمریكا دشمن اصلی ملت ایران است

سرپرست آموزش و پرورش شهرستان صومعه سرا نیز در  گفت وگو با ایسنا با تاكید بر حضور گسترده دانش آموزان در راهپیمایی یوم الله ۱۳ آبان اظهار داشت: در این روز دانش آموزان ما با شور و شعور انقلابی خود بار دیگر نقشه های دشمنان را نقش برآب كردند.
حسین بالو اضافه كرد: ملت ایران بعد از ۴ دهه از عمر پر بركت انقلاب هنوز آمریكا را دشمن اصلی خود می داند و در راهپیمایی امسال نیز این مساله مهم را به گوش جهانیان رساند.
وی افزود: در زمان حاضر تمام فشارهایی كه در جبهه های مختلف بر ملت ایران تحمیل می شود ناشی از سیاست های خصمانه دولت آمریكا و پیروی حامیان آن است.

استكبارستیزی امام راحل سرمشق و نقشه راه انقلاب است
فرمانده سپاه ناحیه صومعه سرا نیز در گفت وگو با ایسنا استكبارستیزی امام راحل را سرمشق و نقشه راه انقلاب اسلامی دانست و اظهار داشت: یوم الله ۱۳ آبان بهترین تعبیر و تعریف باارزش آن پیر فرزانه در امتداد تداوم نظام جمهوری اسلامی است.
سید حسن حسینی افزود: پیمودن بیشتر از ۴۰ سال از مسیر طراحی شده امام راحل همواره بر عزت و افتخار و تداوم انقلاب افزوده و پایبندی مردم را به آرمان های آن راسخ تر كرده است.
وی با اشاره به اینكه حالا جوانان كشور ما به بلوغ متعالی فرهنگی و شعور انقلابی كافی رسیده اند تصریح كرد: قطعا مسئولان و دولت مردان با اتكا و پشتوانه به این نسل موقعیت راهبردی و حاكمیتی جمهوری اسلامی را تثبیت كرده و اهداف انقلاب را به دنیا معرفی می كنند.

حمایت از میراث بزرگ امام راحل شهیدان وظیفه همه افراد جامعه است
خبرنگار خبرگزاری صداو سیما در شهرستان صومعه سرا نیز در گفت وگو با ایسنا، با اشاره به اینكه یوم الله ۱۳ آبان در تقویم ما روز مبارزه با استكبار جهانی نامگذاری شده اظهار داشت: این روز یادآور سه واقعه مهم در تاریخ معاصر ایران است كه در سه دوره مختلف رخ داد.
عبدالرضا جوهری تبعید امام خمینی(ه)در ۱۳ آبان سال ۴۲، روز دانش آموز و تسخیر لانه جاسوسی آمریكا در۱۳ آبان سال ۵۸ را سه واقعه مهم تاریخی برشمرد وگفت: هیچ یك از این سه واقعه از هم اولی تر نیست و هركدام تاثیر خاصی در سرنوشت كشور داشته است.
وی پشتیبانی از میراث بزرگ امام راحل و شهیدان را وظیفه همه دانست و یادآورشد: امروز نیز آسایش و امنیت كشور را مرهون رهبری پیامبر گونه حضرت امام خمینی (ه) و مقام معظم رهبری هستیم.
منبع:

1398/08/13
23:31:17
5.0 / 5
4428
تگهای خبر: شركت , گیلان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵
شمال برگ shomalbarg