شمالبرگ ShomalBarg.ir

راه اندازی مجتمع خدمات درمانی، توانبخشی و دارویی در گیلان

راه اندازی مجتمع خدمات درمانی، توانبخشی و دارویی در گیلان

به گزارش شمال برگ ایسنا/گیلان مدیرعامل هلال احمر گیلان از راه اندازی مجتمع خدمات درمانی و توانبخشی و دارویی در استان گیلان آگاهی داد و اظهار داشت: این مجتمع در آینده نزدیك با حمایت خیرین افتتاح می شود.


مهدی ولی پور در گفت وگو با ایسنا، از ارائه حدود ۲۸ هزار مورد خدمات درمانی و دارویی توسط حوزه بهداشت، درمان و توانبخشی جمعیت هلال احمر استان گیلان طی نیمه نخست سال جاری آگاهی داد و اظهار نمود: همچون وظایف جمعیت های ملی رفع آلام و كمك به سلامت انسان هاست.
وی با اشاره به اینكه جمعیت هلال احمر ایران در طول دوران فعالیت خود فراز و نشیب های متفاوت داشته است، اضافه كرد: در گذشته جمعیت هلال احمر شبكه بزرگ درمان بود، اما امروزه نقش جمعیت هلال احمر به حوزه امداد و نجات شیب بیشتری پیدا كرده است. با این وجود همواره هنر جمعیت هلال احمر در حوزه سلامت كمرنگ نشده و نسبت به سایر سازمان های مردم نهاد در این زمینه بسیار درخشیده است.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر گیلان با تاكید بر لزوم پررنگ تر كردن نقش جمعیت در حوزه سلامت، بیان كرد: از اولویت  های هلال احمر در حوزه سلامت، كمك به تامین سلامت آسیب  دیده ترین بخش جامعه است، چونكه هدف جمعیت هلال احمر برداشتن باری از دوش دولت در حوزه سلامت و فعالیت در حوزه هایی است كه سایر نهادها و بخش های خصوصی حاضر به پذیرش مسئولیت این بخش نیستند. علاوه بر این باید همه تلاش خودرا به كار ببندیم تا در زمینه آمادگی شرایط اضطراری برجسته باشیم.
ولی پور، توجه به ارزش های سازمانی این جمعیت را بسیار ضروری دانست و اظهار داشت: خدمات جمعیت هلال احمر به مردم باید شایسته ارائه شود و پس باید به رعایت استانداردها در ارائه خدمات توجه جدی داشت.
وی با اشاره به اینكه هلال احمر در ارائه خدمات سلامت به مردم در مقایسه با سایر دستگاه ها از استانداردها جلوتر است، اظهار نمود: زنجیره مغفول حوزه سلامت در كشور، توانبخشی است كه اهمیت آن بیشتر از درمان بوده و امیدواریم از این طریق، شاهد شكل گیری زنجیره توانبخشی در كشور و استان گیلان باشیم.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر گیلان از راه اندازی مجتمع خدمات درمانی و توانبخشی و دارویی در استان گیلان آگاهی داد و اشاره كرد: جانمایی این مركز توسط جمعیت هلال احمر در یك مكان درخور شان مردم استان در شهر رشت مشخص و هم اكنون داروخانه جمعیت هلال احمر در آن مستقر شده است. در آینده نزدیك نیز حوزه درمان و توانبخشی با حمایت خیرین افتتاح می شود.
ولی پور با اشاره به عملكرد حوزه بهداشت، درمان و توانبخشی جمعیت هلال احمر گیلان در نیمه نخست امسال، عنوان كرد: بیشتر از ۱۰۱۳ مورد خدمات درمانی و بیشتر از ۲۶ هزار و ۹۶۲ خدمات دارویی و همین طور اجرای طرح ویزیت و خدمات درمانی رایگان به مناسبت هفته هلال احمر و هفته ملی سلامت در مجموع به ارزش ۱۱ میلیارد و ۵۵۰ میلیون ریال توسط حوزه بهداشت، درمان و توانبخشی جمعیت هلال احمر استان گیلان ارائه شده است.
او همینطور به سازماندهی تیم های درمان اضطراری اشاره و متذكر شد: جمعیت هلالاحمر استان در بخش BHCU دارای ۱۶ تیم و در بخش RDH دارای شش تیم است كه با ۳۶۹ نفر داوطلب با تخصص های مختلف درمان اضطراری هموطنان را در مواقع حوادث پوشش می دهند.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر گیلان برگزاری اردوی بقا در شرایط سخت در اردوگاه چاف، دریافت ۵۰۰ محموله واكسن مننژیت برای حجاج تمتع در سال ۹۸، اجرای طرح ملی فشار خون همزمان با برگزاری یادواره شهدای امدادگر استان، دریافت واكسن(ب. ث. ژ) از انستیتو تهران، اجرای ویزیت رایگان فشار خون و تست قندخون با همكاری استانداری و خرید ۵۰۰ در معادل ۵۰ ویال واكسن مننژیت جهت واكیسناسیون زوار عتبات عالیات در اربعین سالجاری را همچون اقدامات شاخص حوزه بهداشت، درمان و توانبخشی جمعیت هلال احمر استان برشمرد.
منبع:

1398/08/13
18:18:32
5.0 / 5
4432
تگهای خبر: استاندارد , خدمات , خرید , رشت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
لینک دوستان شمال برگ
شمال برگ shomalbarg