شمالبرگ ShomalBarg.ir

فضای مجازی برای پیشگیری از تخلفات انتخاباتی پایش می شوند

فضای مجازی برای پیشگیری از تخلفات انتخاباتی پایش می شوند

به گزارش شمال برگ ایسنا/مازندرانرییس پلیس فتا مازندران از پایش فضای مجازی برای پیشگیری از تخلفات انتخاباتی در مازندران اطلاع داد.


به گزارش شمال برگ به نقل از ایسنا، حسن محمدنژاد در كارگاه آموزشی فعالان رسانه ای و فضای مجازی این شهرستان اظهار نمود: هدف ما از بیان مبحث انتخابات و پایش آن بحث اطلاع رسانی درست در سطح شهرستان است.
وی خاطرنشان كرد: تجزیه و تحلیل موضوعات مهم و انتشار اطلاعات با سرعت بالا می تواند همچون مسائل مهم و مورد بحث در این حوزه خواهد بود.
رییس پلیس فتا مازندران تصریح كرد: ادمین های گروه و كانال های تلگرامی در آستانه انتخابات از هرگونه تبلیغ مستقیم برای كاندیدای انتخابات قبل از موئد مقرر خوداری كرده و با متخلفین برخورد قانونی خواهد شد.
محمدنژاد اظهار داشت: با عنایت به نزدیك بودن زمان انتخابات پایش فعالیت های فضای مجازی افراد در دستور پلیس فتا قرار گرفته و مبحث از شهرستان ها قابل پیگیری می باشد.

منشور انتخابات از جانب دولت اعلام شده است
علیرضا شریعت فرماندار محمودآباد با اشاره به اینكه منشور انتخابات از جانب دولت اعلام شده است، اظهار نمود: در تمامی عرصه های انتخابات مشاركت حداكثری نیاز است و اعلام مشاركت حداقلی در فضای مجازی متفاوت توسط افراد یا گروه های سیاسی خاصی تعبیر نادرست تلقی می شود.
وی با اشاره به اینكه تمامی تلاش ما برای حضور حداكثری مردم در انتخابات در سطح شهرستان است، خاطرنشان كرد: تنوع طلبی با نگاه مشاركت و انتخابات درست انجام می شود و سلامت نگه داشتن انتخابات وظایف مسؤلان است.
فرماندار محمودآباد تصریح كرد: تاكید مقام معظم رهبری در جهت توان افزایی و حضور حداكثری مردم در انتخابات است چونكه كه رای مردم و حفاظت از آن حق الناس به حساب می آید.
شریعت با اشاره به اینكه شعار انتخابات قانون گرایی، بی طرفی مطلق اصحاب رسانه، وحدت و وفاق ملی است، اظهار داشت: مسؤلان موظف به رعایت قوانین و آشنایی با آن هستند و آزمونی در كشور برای فرمانداران برگزار شده تا قانون انتخابات را هر چه سریعتر یاد گیرند.
وی خاطرنشان كرد: هیچ مجری اجرایی حق ندارد بر ضد كاندایدای مجلس در شهرستانی سخن گفته یا موضوعی را اعلام نماید.
فرماندار محمودآباد با اشاره به اینكه وحدت و وفاق ملی اتفاق نمی افتد مگر اینكه وحدتی بین مسؤلان استانی، شهرستانی و مردم رقم بخورد، اضافه كرد: افكار عمومی باید به سمتی سوق پیدا كند تا حق مردم عنوان و ادا شود.

انتخابات مظهر دموكراسی و استقلال در جامعه است
حجت الاسلام غلامرضا كاوه رئیس شورای نگهبان محمودآباد در ادامه این نشست اظهار نمود: انتخابات مظهر دموكراسی، استقلال و اقتدار ملی و عزت در كشور است.
وی اضافه كرد: انتخابات در كشور ما از اهمیت زیادی برخوردار می باشد و تابحال ۴۰ انتخابات در كشور برگزار گردید كه به صورت مستقیم و غیر مستقیم كاندیدا بر كرسی خود نشستند.
رییس شورای نگهبان محمودآباد تصریح كرد: اصحاب رسانه نقش مهمی در گستردگی اطلاعات در سطح جامعه داشته و وظیفه سنگینی در عرضه اطلاع رسانی مطلوب دارند.
كاوه افزود: پایبندی به قانون امری مهم می باشد كه لازمه آن رعایت آن عرضه به نحو درست در سطح جامعه است.
وی خاطرنشان كرد: انتخابات مجلس شورای اسلامی از مراتب مهمی برخوردار بوده و مسئولیت اصحاب رسانه بسیار سنگین خواهد بود.1398/08/12
14:47:56
5.0 / 5
4948
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
شمال برگ shomalbarg