شمال برگ ShomalBarg.ir

اختصاص اعتبار 9 میلیاردی به توسعه گردشگری در املش

اختصاص اعتبار 9 میلیاردی به توسعه گردشگری در املش

به گزارش شمال برگ فرماندار املش با اشاره به كسب رتبه سوم استان در كارگروه كارا، اظهار داشت: اعتباری بالغ بر ۹ میلیارد تومان در حوزه گردشگری و بوم گردی با هدف رونق اشتغالزایی به شهرستان املش اختصاص یافته است.


به گزارش شمال برگ به نقل از ایسنا، یونس محمودی در اولین نشست ستاد گردشگری ۲۰۲۰ شهرستان املش كه در فرمانداری برگزار شد، با اشاره به ظرفیت های گردشگری شهرستان املش، اظهار نمود: شهرستان املش در ۷۵ كیلومتری استان واقع شده و دارای دو بخش، ۱۴۶ روستا و جمعیتی بالغ بر ۴۴ هزار نفر است.
فرماندار شهرستان املش با اشاره به اینكه این شهرستان دارای دو قطب مهم و تاثیرگذار، قطب گردشگری، كشاورزی است، اضافه كرد: شهرستان املش در حوزه اقلیمی دارای نقاط جلگه ای و ییلاقی است كه بخش اعظم جمعیت در روستاها زندگی می كنند كه شغل اكثرشان كشاورزی و دامپروری است.
وی با اشاره به اینكه چای یكی از محصولات استراتژیكی این شهرستان است كه در رقابت با محصولات ملی می درخشد، اظهار داشت: شهرستان املش ۳۷ كارخانه فعال چای سازی دارد كه ۲۵ تا ۳۵ درصد چای شهرستان املش استحصال و به بازار اقتصادی عرضه می شود.
محمودی، تولید گیاهان دارویی در ییلاقات املش را از دیگر مشخصه های این شهرستان بر شمرد و اظهار داشت: امسال موفق به تولید زعفران شدیم كه رونق این امر اهتمام و عزم ملی مسئولین ذیربط استانی و شهرستانی را می طلبد.
فرماندار املش با اشاره به اینكه شهرستان املش دارای ابنیه های تاریخی ۳۵۰۰ ساله مانند خانه های صوفی و سیاوشی است، خاطرنشان كرد: با سیاست های متوازن و پایدار با وزارت میراث فرهنگی می توانیم شهرستان املش را به جایگاه اصلی خود برسانیم.
وی افزود: همه این مولفه ها مسلتزم این است در سالی كه بنام رونق تولید نامگذاری شده است بتوانیم در نیل به اهداف از پیش تعیین شده، با حضور سرمایه گذاران خارجی در حوزه ساخت هتل ها و گردشگری را رونق ببخشیم.
نماینده عالی دولت در شهرستان املش با اشاره به اینكه شهرستان املش توانست در عرصه تولید فندق ۱۰درصد و چای و برنج رشد تصاعدی داشته باشد، خاطرنشان كرد: در شهرستان املش ۳۵۰۰ هكتار اراضی زیر كشت برنج می رود كه در جایگاه چهارم قرار دارد.
فرماندار شهرستان املش با اشاره به اینكه برای كاهش ناهنجاری های اجتماعی و كمك به اشتغال جوانان توانستیم در كارگروه كارا رتبه سوم استانی را كسب نماییم، تصریح كرد: در این راستا هم اعتباری بالغ بر ۹ میلیارد تومان در حوزه گردشگری و بوم گردی به شهرستان املش اختصاص یافته است.1398/07/28
16:44:03
5.0 / 5
4969
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱
شمال برگ shomalbarg