شمال برگ ShomalBarg.ir

آب گرفتگی چند واحد مسكونی در غرب مازندران

آب گرفتگی چند واحد مسكونی در غرب مازندران

شمال برگ: مدیر كل مدیریت بحران استان مازندران از آب گرفتگی چند واحد مسكونی در غرب استان آگاهی داد.


علی اصغر احمدی در گفت و گو با ایسنا، در مورد بارش های امروز و وضعیت بحرانی پیش آمده در بعضی مناطق اظهار نمود: بیشترین بارش ها مربوط به رامسر با ۲۱۰ میلی متر بوده است.
وی اشاره كرد: آب گرفتگی كه بر اثر طغیان رودخانه ها در شهرها اتفاق افتاده باشد، نداشتیم، اما با عنایت به اینكه جوی شهرها ظرفیت این حجم بارندگی را نداشته و این امری طبیعی است، برخی شهرهای استان مانند نوشهر، عباس آباد، ساری و قائمشهر گرفتار آبگرفتگی معابر شدند.
مدیر كل مدیریت بحران مازندران در مورد پل توكله كه در سیل مهر ۹۷ تخریب شد، اشاره كرد: در این منطقه پل موقت راه اندازی شده و از آنجایی كه ارتفاع كمتری دارد هم اكنون آب از روی پل عبور كرد.
اصغری اضافه كرد: ایجاد باكس بر روی پل ها هم نمی تواند طغیان آب را تحمل كند بدین سبب باردیگر موجب ریزش می شود.
وی با اشاره به اینكه این پل تنها راه عبوری آن منطقه نیست، اظهار داشت: هم اكنون به سبب حجم زیاد آب از روی پل موقت امكان تردد وجود ندارد.
مدیر كل مدیریت بحران مازندران افزود: چند واحد مسكونی در چالوس و عباس آباد گرفتار آب گرفتگی شده كه ساكنین مجبور به تخلیه ساختمان شدند.
اصغری تصریح كرد: در چالوس به سبب حجم زیاد بارش و آبگرفتگی شیفت بامداد مقطع ابتدایی از طرف آموزش و پرورش تعطیل اعلام گردید.
وی اشاره كرد: میزان خسارت در دست بررسی می باشد و در صورت گسترش میزان خسارت تصمیم گیری برای اعلام میزان به دولت و پیگیری ها انجام می شود و این سامانه بارشی امروز از استان خارج خواهد شد.
منبع:

1398/07/21
23:31:32
5.0 / 5
4930
تگهای خبر: چالوس , رامسر , ساری , مازندران
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
شمال برگ shomalbarg