شمال برگ ShomalBarg.ir
یك مسئول تاكید كرد:

كشاورزان گیلان به آفت مگس مدیترانه ای بی توجه نباشند

كشاورزان گیلان به آفت مگس مدیترانه ای بی توجه نباشند

به گزارش شمال برگ مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد كشاورزی استان گیلان با اشاره به اینكه آفت مگس مدیترانه ای از غرب مازندران به شرق گیلان وارد شده است، اظهار داشت: در صورت بی توجهی كشاورزان به سفارش كارشناسان جهاد كشاورزی برای پیشگیری از افزایش آفت مگس مدیترانه ای منجر به خسارات جبران ناپذیری خواهد شد.


به گزارش شمال برگ به نقل از ایسنا، محمدابراهیم محمدی اظهار داشت: كشاورزان با روش های كنترلی می توانند از افزایش آفت مگس مدیترانه ای جلوگیری نمایند.
وی با اشاره به اینكه آفت مگس مدیترانه ای از غرب مازندران به شرق گیلان وارد شده است، اضافه كرد: در صورت بی توجهی كشاورزان به سفارش كارشناسان جهاد كشاورزی برای پیشگیری از افزایش این آفت منجر به خسارات جبران ناپذیری خواهد شد.

برداشت زودهنگام خرمالو از روش های جلوگیری خسارات به محصول است
وی با اشاره به اینكه خسارت مگس میوه مدیترانه ای از زمان تغییر رنگ و رسیدن میوه ها شروع می شود، افزود: برداشت زودهنگام خرمالو كه فرایند رسیدن آنها پس از برداشت ادامه پیدا می كند یكی از روش های پیشگیری از خسارات به محصول خرمالو است.
مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد كشاورزی استان گیلان جمع آوری و دفن میوه های آلوده در عمق ۵۰ سانتیمتری خاك را از روش های مبارزه دانست و خاطرنشان كرد: نصب تله های جلب كننده پروتئینی در قسمت های جنوبی درخت، در ارتفاع ۱.۵ تا ۲.۲ متری و خلاف جهت باد از زیاد شدن نسل این آفت جلوگیری می كند.
وی قرنطینه را یكی از طریق های كنترل این آفت عنوان و خاطرنشان كرد: پیشگیری از انتقال میوه‏ های آلوده به مناطقی كه فاقد آلودگی است می‏ تواند از انتشار آفت جلوگیری كند.1398/07/21
14:52:39
5.0 / 5
4431
تگهای خبر: كشاورزی , گیلان , مازندران
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
شمال برگ shomalbarg