شمال برگ ShomalBarg.ir

ضرورت حذف آلودگی های شهری و صنعتی گوهررود و زرجوب

ضرورت حذف آلودگی های شهری و صنعتی گوهررود و زرجوب

به گزارش شمال برگ استاندار گیلان با اشاره به اینكه در گام نخست باید سوژه حذف آلودگی های شهری و صنعتی گوهرررود و زرجوب مد نظر قرار گیرد، اظهار داشت: با اجرای طرح ساماندهی رودخانه های رشت ظرفیت های جدید با رویكرد گردشگری برای استان و رشت ایجاد می شود.


به گزارش شمال برگ به نقل از ایسنا، ارسلان زارع در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی استان گیلان، اقتصاد مقاومتی را راهبرد مورد قبول و تاكید مقام معظم رهبری و دولت تدبیر و امید دانست و اظهار نمود: استان گیلان امسال 19 پروژه و 53 زیرپروژه اقتصاد مقاومتی دارد.
وی با اشاره به موقعیت جغرافیایی كم نظیر و ظرفیت های باارزش گیلان در همه ابعاد كشاورزی، صنعتی و گردشگری اشاره كرد: پروژه های اقتصاد مقاومتی گیلان توسط دستگاه های اجرایی و با مشاركت بانك ها و با نظارت سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان و معاونت های عمرانی و اقتصادی استانداری اجرا می شود.
استاندار گیلان با اشاره به 16 پروژه اقتصاد مقاومتی سازمان صمت، اشاره كرد: همكاریهای لازم جهت رفع مشكلات تولید و اجرای پروژه هایی كه اشتغالزایی به همراه دارد صورت گیرد.
زارع بر ضرورت احیا و ساماندهی دو رودخانه شهر رشت اصرار كرد و تصریح كرد: طی سنوات گذشته بارها به این مساله پرداخته و طرح های مختلفی برای آن پیش بینی شده است، اما به جهت عدم توجه جدی هنوز به مرحله عملیاتی ورود نكرده است.
وی با اشاره به اینكه در گام نخست باید سوژه حذف آلودگی های شهری و صنعتی گوهرررود و زرجوب مد نظر قرار گیرد، اظهار داشت: با اجرای طرح ساماندهی رودخانه های رشت ظرفیت های جدید با رویكرد گردشگری برای استان و رشت ایجاد می شود.
استاندار گیلان با اشاره به طول 22 كیلومتری رودخانه های رشت، اشاره كرد: می توان از حاشیه این رودخانه ها در امتداد توسعه شهری در ابعاد اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی بهره برداری نمود و فاكتورهای زیست محیطی آنرا ارتقا بخشید.
این مقام مسئول گذر رودخانه از داخل شهر را یكی از محورهای مهم توسعه دانست و متذكر شد: می توان از این ظرفیت برای ایجاد اشتغال و افزایش سطح درآمد بهره برد.
زارع خواهان تشكیل كمیته ساماندهی رودخانه های رشت به ریاست معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری و عضویت اداره كل حفاظت محیط زیست، شهرداری رشت، سازمان مدیریت و برنامه ریزی، آب منطقه ای و آب و فاصلاب شهری شد و عنوان كرد: اولویت ما در كوتاه مدت ساماندهی سایت سراوان است كه بوسیله كارگروه ملی ساماندهی پسماند استان های شمالی پیگیری خواهد شد.
منبع:

1398/07/18
14:30:01
5.0 / 5
4602
تگهای خبر: اقتصادی , پسماند , تولید , حفاظ
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲
شمال برگ shomalbarg