شمالبرگ ShomalBarg.ir

رویكرد آموزش های جهاددانشگاهی توجه به پژوهش و نیاز بازار كار است

رویكرد آموزش های جهاددانشگاهی توجه به پژوهش و نیاز بازار كار است

به گزارش شمال برگ معاون آموزشی جهاددانشگاهی اظهار داشت: تمركز و رویكرد آموزش های جهاددانشگاهی در توجه به آموزش توام با پژوهش، توجه به آموزش های توانمندسازی و مكمل، مبتنی بر نیاز بازار كار است.


محمدصادق بیجندی در حاشیه گردهمایی معاونان آموزشی جهاددانشگاهی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا، با اشاره به اهداف و برنامه های این گردهمایی اظهار نمود: چهل و ششمین گردهمایی معاونان آموزشی به منظور هماهنگی، همفكری، بیان تجربیات موفق در فرآیندهای اجرایی و عملیاتی طرح های ملی به میزبانی سازمان جهاددانشگاهی استان گیلان در حال برگزاری است.
معاون آموزشی جهاددانشگاهی اضافه كرد: حوزه آموزش جهاددانشگاهی بعنوان یكی از بزرگترین شبكه های آموزش كشور افتخار دارد در امتداد اهداف و برنامه های توسعه كشور خدمات متنوع آموزشی به عموم مردم خصوصاً دانشجویان، دانش آموختگان و كاركنان مجموعه های دولتی و غیردولتی در گستره كشور ارائه كند.
بیجندی درباب تعداد مراكز آموزشی و موسسات آموزش عالی جهاددانشگاهی، اظهار داشت: هم اكنون جهاددانشگاهی دارای دو دانشگاه و 6 مدرسه آموزش عالی در زیرمجموعه نظام غیردولتی آموزش عالی و همین طور 40 مركز علمی كاربردی تحت زیرمجموعه نظام آموزش عالی علمی كاربردی است.
وی در پاسخ به این پرسش كه آموزش های جهاددانشگاهی با دیگر آموزش ها چه تمایزی دارد؟ اشاره كرد: تمركز و رویكرد آموزش های جهاددانشگاهی در توجه به آموزش توام با پژوهش، توجه به آموزش های توانمندسازی و مكمل، مبتنی بر نیاز بازار كار است.
معاون آموزشی جهاددانشگاهی افزود: امیدواریم در آینده نزدیك بتوانیم نتایج تلاش ها و برنامه ریزی های انجام شده از گذشته تا حال را در چارچوب یك مدل ویژه كارآمد در آموزش عالی كشور ارائه كنیم؛ در این مدل توجه به بازاركار و دانش آموخته ماهر و توانمند به منظور كارآفرینی و اشتغال هدفمند در كانون توجه است.
بیجندی اظهار داشت: هم اكنون جهاددانشگاهی به منظور تحقق وظایف و ماموریت های محوله در اساسنامه در خصوص پل بین جامعه، دانشگاه و صنعت دارای 162 مركز آموزش مهارتی و تخصصی در 31 استان كشور می باشد.
وی افزود: برمبنای جمع بندی آموزش های ارائه شده در سال 97، تعداد فراگیران مركز آموزشی مهارتی و تخصصی بالغ بر یك میلیون و 700 هزار نفر می باشد كه نسبت به مدت مشابه سال 96 حدود 20 درصد رشد داشته است.
گفتنی است؛ چهل و ششمین گردهمایی معاونان آموزشی جهاددانشگاهی با حضور حدود 100 نفر از معاونان آموزشی سازمان های استانی، واحدها، پژوهشگاه ها، پژوهشكده ها، دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی جهاددانشگاهی از 16 لغایت 18 مهرماه به میزبانی سازمان جهاددانشگاهی گیلان در مجموعه رفاهی سفیدكنار بندرانزلی در حال برگزاری است.
منبع:

1398/07/17
14:21:54
5.0 / 5
4860
تگهای خبر: خدمات , رفاهی , صنعت , گیلان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
شمال برگ shomalbarg