شمالبرگ ShomalBarg.ir

قصه درمانی از راهكارهای كاهش لطمه به كودكان در جامعه

قصه درمانی از راهكارهای كاهش لطمه به كودكان در جامعه

به گزارش شمال برگ مدیركل كانون پرورش فكری كودكان و نوجوانان گیلان اظهار داشت: قصه درمانی را یكی از طریق های كاهش لطمه های اجتماعی برای كودكان جامعه است.


به گزارش شمال برگ به نقل از ایسنا، اسفندیار ضیایی در جلسه كمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای رشت با تبریك آغاز هفته ملی كودك، اظهار داشت: همه ما كودكی را تجربه كرده ایم و یقینا امروز نیز خیلی از ما صاحب كودكانی هستیم.
وی با اشاره به اینكه همه ما دغدغه فراوانی پیرامون آینده سازان این مرزو بوم داریم، اضافه كرد: كانون پرورش فكری كودكان و نوجوانان گیلان با دقت و توجه فراوان به این مساله می پردازد و بتازگی در جشنواره شهید رجایی كه یك برند برای سازمان شمرده می شود موفق به كسب مقام نخست شده ایم.
وی با تاكید بر اینكه برنامه ها باید پروسه محور باشد، ادامه داد، اظهار داشت: كانون پرورش فكری كودكان و نوجوانان گیلان در تمامی زمینه ها جزو كانون های برتر كشور است.
حقوق كودكان باید مورد توجه باشد
مدیر كل كانون پرورش فكری كودكان و نوجوانان گیلان با اشاره به اینكه حقوق كودكان و آموختن مهارت های زندگی به آنان باید مورد توجه باشد، اشاره كرد: باید ظرفیت های كودكان را شناسایی و بر همان اساس برنامه ریزی نماییم.
ضیایی به اجرای برنامه ای توسط كانون پرورش فكری كودكان و نوجوانان گیلان با عنوان ( رقیه جان دوستت داریم ) اشاره نمود و اظهار داشت: همزمان با سالروز شهادت حضرت رقیه(س) این برنامه معنوی انجام شد و با استقبال بسیار خوبی از طرف كودكان و نوجوانان مواجه گردید.
وی قصه درمانی را یكی از طریق های كاهش لطمه های اجتماعی در این بخش از جامعه دانست و اضافه كرد: معتقدیم با پرداختن به این مهم می توانیم خیلی از لطمه ها را كاهش داده و برطرف نماییم.
مدیركل كانون پرورش فكری كودكان و نوجوانان گیلان با اشاره به دیگر برنامه های مربوط به هفته ملی كودك بیان كرد: رونمایی از عروسك هایی با مضمون خانواده گیلانی كه شامل پدر، مادر، دختر و پسر است در این هفته انجام می شود.
نقش كودكان در واقعه كربلا بسیار حائز اهمیت بود
ضیایی به برگزاری موكب كانون پرورش فكری در كربلای معلی اشاره نمود و اظهار داشت: نقش كودكان در واقعه كربلا بسیار حائز اهمیت بوده و سال قبل نیز در روزهای اربعین با حضور در كربلای معلی به اجرای برنامه های متنوعی پرداختیم.
وی اشاره كرد: كودكان امروز آینده سازان فردا هستند و در امتداد حرمت نهادن به آینده سازان ایران اسلامی برنامه های متنوعی به منظور بزرگداشت هفته ملی كودك توسط سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری رشت و كانون پرورش فكری كودكان و نوجوانان گیلان برنامه ریزی و در حال اجرا می باشد.
فاطمه شیرزاد عضو شورای شهر رشت در ادامه این جلسه اظهار داشت: داشتن شهری سالم، محیط زیست پایدار و غیره را جزو حقوق كودكان در كنار دیگر افراد جامعه است.
وی اضافه كرد: عیادت از كودكان بستری در بیمارستان های سطح رشت همچون برنامه هایی است كه در هفته ملی كودك انجام می شود.
وی با تاكید بر اینكه كودكان باید از نزدیك با بعضی از اقدامات آشنا گردند، اشاره كرد: به همین دلیل با هماهنگی های انجام شده با مدیر كل كانون پرورش فكری كودكان و نوجوانان گیلان روز چهارشنبه برخی از كودكان و نوجوانان رشتی در صحن جلسه علنی شورای رشت حضور پیدا می كنند.
توسعه ایجاد فضاهای مناسب كودكان در سطح شهر رشت
رئیس كمیسیون فرهنگی، اجتماعی شورای رشت با اشاره به توجه بیشتر به حقوق قانونی و اجتماعی كودكان اضافه كرد: ایجاد فضاهای مناسب كودكان در سطح شهر در امتداد تحقق این مهم می باشد.
وی اشاره به ترویج فرهنگ كتابخوانی و تشویق كودكان و نوجوانان به این مهم اشاره كرد: پیشنهاد می كنم ماشین سیار كتاب در پیاده راه فرهنگی رشت با شكلی زیبا و شكیل كه مورد پسند كودكان و نوجوانان باشد مستقر شود.
علیرضا حسنی مدیرعامل سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری رشت نیز در جلسه امروز با اشاره به برنامه های هفته ملی كودك اظهار نمود: جشنواره یك روز با والدین، برگزاری تور رشت گردی، عصری با قصه همچون برنامه های انجام شده به منظور گرامیداشت هفته ملی كودك است.
وی به مشاركت كودكان در جشنواره بازی اشاره نمود و اضافه كرد: این جشنواره قبل از شروع ماه محرم انجام شد و بعد از آن سعی كردیم كه تمامی برنامه ها با توجه داشتن به ایام محرم و صفر اجرا شود.
ساخت آشیانه برای پرندگان از برنامه های هفته ملی كودك
حسنی با اشاره به اینكه ساخت آشیانه برای پرندگان از دیگر برنامه ها در امتداد هفته ملی كودك است اضافه كرد: این برنامه هفدهم مهر ماه در رشت برگزار می گردد.
مدیرعامل اجتماعی سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری رشت نیز در این نشست با اشاره به برگزاری برنامه های بزرگداشت هفته ملی كودك اظهار نمود: روز گذشته طرح شهردار مدرسه را پیگیری كردیم و بزودی این طرح در مدارس رشت اجرایی می شود.
منبع:

1398/07/16
20:45:30
5.0 / 5
4582
تگهای خبر: رشت , زمین , شهرداری , گیلان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
شمال برگ shomalbarg