شمال برگ ShomalBarg.ir

نخستین كتابخانه مدرسه گیلان در انزلی افتتاح می شود

نخستین كتابخانه مدرسه گیلان در انزلی افتتاح می شود

شمال برگ: مدیركل كتابخانه های عمومی گیلان از افتتاح نخستین «كتابخانه مدرسه» گیلان به منظور ساماندهی كتابخانه های مدارس با محوریت محله و دانش آموزان در روز پنجشنبه جاری در شهر بندرانزلی آگاهی داد.


پریسا كرمی در گفت وگو با ایسنا، با اشاره به راه اندازی اولین «كتابخانه مدرسه» در استان گیلان، اظهار داشت: برای مدارسی كه در حوزه های درون شهری قرار دارند كتابخانه هایی تعریف شده كه محله محور اداره می گردند. این كتابخانه ها در ساعات اداری به مدارس و در ساعات غیر اداری به عموم مردم خدمات ارائه می دهند.
وی با اشاره به همكاری سازنده اداره كل كتابخانه های عمومی استان با آموزش و پرورش و نوسازی مدارس استان، از افتتاح اولین «كتابخانه مدرسه» استان طی هفته جاری آگاهی داد و اضافه كرد: نخستین كتابخانه مدرسه گیلان با عنوان «آیت الله طالقانی» همزمان با هفته كودك ساعت 9 بامداد روز پنجشنبه، 18 مهرماه در مدرسه زنده یاد محمد موثق شهر بندرانزلی افتتاح می شود.
مدیركل كتابخانه های عمومی گیلان این كتابخانه ها را پیوست فرهنگ كتابخوانی برای مدارس اعلام نمود و متذكر شد: تا آخر سال جاری سه كتابخانه ها مدرسه در شهرهای صومعه سرا، شفت و رشت نیز با همكاری اداره كل آموزش و پرورش گیلان و نوسازی مدارس استان به بهره برداری می رسد.
كرمی اشاره كرد: این طرح به ابتكار اداره كل كتابخانه های عمومی استان در امتداد تداوم اجرای «طرح فانوس» جهت ساماندهی كتابخانه های مدارس استان با محوریت محله و دانش آموزان اجرا می شود.
وی با اشاره به اینكه كتابخانه آیت الله طالقانی دارای یكصد مترمربع زیربنا و دری های مجزا از محیط مدرسه جهت ارائه خدمات به شهروندان است، اشاره كرد: كتابخانه مذكور شامل بخش جستجوی كتاب در بستر سامانه «سامان»، بخش كودك، مطالعه و مخزن، نشریات، مرجع و مطبوعات بوده كه با بیشتر از دو هزار و 500 جلد كتاب به مشتاقان عرصه كتاب و كتابخوانی خدمات رسانی می كند.
منبع:

1398/07/16
15:20:54
5.0 / 5
4417
تگهای خبر: خدمات , رشت , گیلان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
شمال برگ shomalbarg