شمالبرگ ShomalBarg.ir
استاندار گیلان تاكید كرد

ضرورت نظارت بر بهداشتی بودن آب مصرفی شهروندان

ضرورت نظارت بر بهداشتی بودن آب مصرفی شهروندان

به گزارش شمال برگ استاندار گیلان با تاكید بر ضرورت نظارت بر بهداشتی بودن آب مصرفی شهروندان و توسعه شبكه توزیع آب، اظهار داشت: تسریع در روند اجرای پروژه های نیمه تمام حوزه آب استان باعث بهبود كیفیت و همینطور توزیع مناسب آب در مناطق مختلف استان می شود.


به گزارش شمال برگ به نقل از ایسنا، ارسلان زارع در نشست بررسی پروژه های آبرسانی شهری و روستایی گیلان كه با حضور مدیرعامل و رئیس هیئت مدیره شركت مهندسی آب و فاضلاب كشور برگزار شد، اظهار نمود: از مهمترین نگرانی و مطالبات به حق مردم مناطق مختلف گیلان خصوصاً در حاشیه شهرها تامین آب آشامیدنی است.
استاندار گیلان اظهار داشت: شاخص های حوزه آب و فاضلاب گیلان خصوصاً در مناطق روستایی نسبت به سطح میانگین كشوری و در مقایسه با دیگر استان ها فاصله بسیاری دارد كه این امر در بعضی مناطق استان همچون رشت فاصله را نشان می دهد.
وی به تلاش های صورت گرفته در حوزه آب و فاضلاب گیلان از آغاز فعالیت دولت تدبیر و امید اشاره نمود و اضافه كرد: امیدواریم با تلاشی مضاعف در زمان باقی مانده تا اختتام دولت دوازدهم به میانگین كشوری دست پیدا نماییم و انتظارات مردم برآورده شود.
وی با تاكید بر ضرورت نظارت بر بهداشتی بودن آب مصرفی شهروندان و توسعه شبكه توزیع آب، اشاره كرد: تسریع در روند اجرای پروژه های نیمه تمام حوزه آب استان سبب بهبود كیفیت و همین طور توزیع مناسب آب در مناطق مختلف استان می شود.
استاندار گیلان اولویت بندی در اجرای پروژه های آبی و اتمام پروژه های نیمه تمام را یك لزوم خواند.
زارع با اشاره به اینكه علاوه بر نیاز گیلان در خصوص افزایش میزان 200 میلیارد تومان اعتبار پیش بینی شده استان درباب برطرف نمودن مشكل تنش آبی، اظهار داشت: با عنایت به اینكه صرفا برای شهر رشت نیازمند بیشتر از 50 میلیارد تومان هستیم، انتظار می رود شاهد افزایش میزان اعتبار پیش بینی شده باشیم.
حمیدرضا جانباز، مدیرعامل شركت مهندسی آب و فاضلاب كشور نیز در این دیدار اظهار داشت: برای ساماندهی فاضلاب شهرستان رشت و برمبنای زمان بندی های اعلام شده نیازمند 60 میلیارد تومان اعتبار هستیم تا در هفته دولت سال آینده و در صورت تحقق بودجه، زودتر از زمان پیش بینی شده زودتر به بهره برداری برسد.
وی به تأمین آب شهر رشت و برخی از شهرها و روستاهای استان از تصفیه خانه سنگر اشاره نمود و اضافه كرد: توسعه و اجرای فاز دوم این تصفیه خانه جزو معدود پروژه های سطح كشور است كه از محل اعتبارات BOT و سرمایه گذاری بخش خصوصی تامین شده است.
وی با اشاره به اینكه با اجرای این طرح حدود ۳ هزار لیتر در ثانیه به ظرفیت تصفیه خانه سنگر اضافه می شود، اشاره كرد: تعداد زیادی از شهرها و روستاهای استان كه هم اكنون با كمبود آب مواجهند با این اقدام، از منابع آبی مطلوب بهره مند می شوند.
مدیرعامل شركت مهندسی آب و فاضلاب كشور اظهار داشت: عملیات تكمیل رینگ های آبرسانی در شهر رشت و سایر نقاط استان متناسب با افزایش ظرفیت تصفیه خانه آغاز می شود.
صادق حسنی، نماینده رشت و رئیس مجمع نمایندگان گیلان نیز در این دیدار به اقدامات موثر در حوزه آبی گیلان و پروژه های در حال اجرا اشاره نمود و اظهار داشت: تصفیه خانه رشت پیشرفت خوبی دارد و امیدواریم بزودی و در زمان تعیین شده به بهره برداری برسد.
وی تامین آب روستایی را از چالش های گیلان خواند و اظهار داشت: متاسفانه كیفیت آب برخی روستاهای گیلان رضایت بخش نیست.
رئیس مجمع نمایندگان گیلان خواهان تسریع در روند اجرای پروژه های بزرگ آبی در نقاط مختلف استان شد.
كوچكی نژاد، نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی نیز در این دیدار به مشكلات حوزه آبی رشت اشاره نمود و اظهار داشت: متاسفانه برخی از روستاهای رشت كه فاصله بسیاری با شهر ندارند، از نعمت آب سالم محرومند.
وی به قدمت بالای شبكه آبرسانی در بعضی مناطق گیلان اشاره نمود و اظهار داشت: كیفیت پایین آب در چند نقطه از استان خصوصاً در مناطق روستایی مشكلاتی را فراهم نموده است.1398/07/13
22:07:05
5.0 / 5
4550
تگهای خبر: رشت , شركت , كیفیت , گیلان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
شمال برگ shomalbarg