شمالبرگ ShomalBarg.ir

تردد 241 میلیون خودرو در گیلان

تردد 241 میلیون خودرو در گیلان

به گزارش شمال برگ استاندار گیلان اظهار داشت: طبق آمارها بیشتر از 241 میلیون خودرو در نیمه نخست سال جاری در استان تردد داشته اند، با توجه به این ترددها در میانگین وقوع حوادث ترافیكی نسبت به مدت مشابه سال قبل روند كاهشی داشته است.


به گزارش شمال برگ به نقل از ایسنا، ارسلان زارع امروز در جلسه كمیسیون ایمنی راه ها و حمل و نقل گیلان كه با حضور رئیس پلیس راه و راهور ناجا برگزار شد، اظهار نمود: در استان بالغ بر 11 هزار و 150 كیلومتر راه های موصلاتی وجود دارد كه از این میزان بالغ بر 9 هزار كیلومتر راه روستایی است كه باید این موارد در برنامه های اجرای طرح آمایش سرزمین، شورای برنامه ریزی استان و كمیته های برنامه ریزی فرمانداری ها مدنظر قرار گیرد.
وی با اشاره به اینكه گیلان سومین استان متراكم كشور است و حجم میهمانان و گردشگران و ترددهای خودرویی بالاست، اضافه كرد: طبق آمارها بیشتر از 241 میلیون خودرو در نیمه نخست سال جاری در استان تردد داشته اند، با توجه به این ترددها در میانگین وقوع حوادث ترافیكی نسبت به مدت مشابه سال قبل روند كاهشی داشته است.
استاندار گیلان با اشاره به اینكه تصادفات رانندگی در ایران مهم ترین دلیلهای مرگ و میر را به خود اختصاص داده اند، اظهار داشت: 70 درصد این تصادفات به سبب خطای انسانی و 30 درصد هم به سبب ایمنی خودرو ها و راه هاست.
زارع اشاره كرد: بر اساس گزارش ها تخلف ناشی از سرعت غیر مجاز در گیلان كاهش یافته كه نتیجه آموزش ها و فرهنگسازی است؛ در كنار رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی ایمن سازی مسیرهایی كه تردد در آنها صورت می گیرد، باید مورد توجه قرار گیرد.
استاندار گیلان با اشاره به اینكه گیلان جزء 5 استان پر تردد كشور است، اظهار داشت: شناسایی نقاط حادثه خیز و پر حادثه كه تاثیر زیادی در حوادث دارد، شناسایی و اصلاح گردد، در این راستا تابحال 3 نقطه مهم اصلاح شده و 13 نقطه در حال اصلاح هستند، همین طور باید هر چه زودتر 8 كیلومتر باقی مانده محور منجیل به رودبار كامل شود.
زارع اشاره كرد: آموزش و فرهنگسازی نقس موثری در كاهش تصادفات دارد كه آموزش و پرورش، صدا و سیما و دانشگاه از اركان موثر در این امر هستند.
استاندار گیلان با اشاره به توزیع 14 هزار كلاه ایمنی بلاعوض در استان، اظهار داشت: بیشترین آمار تلفات جاده ای مربوط به عابرین پیاده و موتورسواران است كه توزیع كلاه ایمنی بلاعوض یكی از عوامل موثر در كاهش تلفات جاده ای است، پس باید آموزش های لازم همگانی شود.
منبع:

1398/07/11
12:19:40
5.0 / 5
4529
تگهای خبر: حمل و نقل , خودرو , زمین , گیلان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
لینک دوستان شمال برگ
شمال برگ shomalbarg