شمال برگ ShomalBarg.ir
معاون استاندار مازندران:

دانش آموزان پیام رسان فرهنگ گردشگری باشند

دانش آموزان پیام رسان فرهنگ گردشگری باشند

به گزارش شمال برگ معاون سیاسی امنیتی استانداری مازندران اظهار داشت: گردشگری یك نیاز تفننی و غیرضروری نیست و باید دانش آموزان پیام رسان فرهنگ گردشگری باشند.


به گزارش شمال برگ به نقل از ایسنا، به نقل از روابط عمومی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مازندران، حسین حسن نژاد بامداد شنبه در مراسم زنگ گردشگری با گرامیداشت شروع سال تحصیلی، توجه جدی به تعلیم و تربیت را امری مهم دانست و اظهار نمود: همه باید بدانیم كه گردشگری یك نیاز تفننی و غیرضروری نیست.
وی خاطرنشان كرد: اگر به افزایش سطح تعامل بین جوامع و مناطق مختلف اعتقاد داریم باید اطمینان را به خود و دیگران دهیم كه گردشگری یك فرصت عالی برای داشتن تعامل با دیگران است.
معاون سیاسی امنیتی استانداری مازندران تصریح كرد: گردشگری فرصتی برای شناخت واقعیت های پیش رو و فرصتی به منظور زندگی بهتر است و از اینرو در قران كریم به ما امر به گردشگری و سیر و سیاحت در زمین شده است.
حسن نژاد یكی از آثار گردشگری و سیر و سیاحت در زمین را ایجاد فرصت های اقتصادی و اشتغال برشمرد و اظهار داشت: هدف گردشگری این نیست كه گردش اقتصاد را فراهم آورد بلكه هدف اصلی افزایش بهره وری نیروی انسانی است.
وی یادآورشد: اگر بخواهیم از محاسن گردشگری استفاده نماییم باید نگاه نسبت به آنرا عوض نماییم چونكه گردشگری یك نیاز طبیعی و اساسی انسان ها است و در سبد هزینه زندگی قرار گیرد.
معاون سیاسی امنیتی استانداری مازندران اضافه كرد: چاره ای نداریم كه مجموعه نیاز فراموش شده گردشگری را مورد توجه قرار دهیم و حوزه فرهنگ و آموزش و پرورش فرصت خوبی است تا نیاز گردشگری را در زندگی روزمره احیا كند و از محاسن آن به منظور زندگی بهتر استفاده نماید.
حسن نژاد خاطرنشان كرد: مدرسه بعنوان پایه آموزش عمومی كشور، فرصتی برای انتقال خیلی از مفاهیم در خانواده و جامعه است و باید از آن برای ترویج فرهنگ گردشگری بهره گرفت.
وی با اشاره به اینكه خواهان راه اندازی تور استان گردی برای دانش آموزان است، بیان كرد: در حوزه احیا و سرعت بخشی برای تعمیم فرهنگ گردشگری از توان دانش آموزان استفاده نماییم و از فرصت عضویت آنان در سمن های گردشگری بهره بریم.

اجرای طرح « همیار گردشگر»
مهران حسنی معاون گردشگری میراث فرهنگی مازندران هم در ادامه بابیان اینكه سالانه میلیون ها نفر میهمان مازندران هستند، اضافه كرد: به جهت اینكه سفر خوب و مطلوب صورت گیرد خیلی از دستگاه های خصوصی و دولتی باید خدمات رسانی داشته باشند.
وی خاطرنشان كرد: برای سفر هر توریست بیشتر از ۵۰ دستگاه دولتی و خصوصی به عرضه خدمات می پردازند تا خاطره خوب از سفر و رضایت گردشگری حاصل شود.
معاون گردشگری میراث فرهنگی مازندران هدف حضور مسؤلان را در مدارس ترویج فرهنگ گردشگری بیان كرد و اظهار داشت: بخشی از اقتصاد استان وابسته به گردشگری می باشد و نباید توریست را بعنوان پول بنگریم بلكه باید نگاه سرمایه ای داشته باشیم.
حسنی از تهیه طرحی بعنوان همیار توریست در استان اطلاع داد و اظهار نمود: این طرح دو سال قبل با همكاری آموزش و پرورش كلید زده شده است ولی ادامه نیافت ازاین رو باید از وجود دانش آموزان بعنوان همیار توریست برای ترویج فرهنگ گردشگری بهره ببریم.
وی تصریح كرد: افتتاح طرح های گردشگری، بوم گردی و پروژه های عمرانی همچون برنامه های هفته گردشگری در مازندران است.1398/07/06
18:15:58
5.0 / 5
4501
تگهای خبر: اقتصادی , خدمات , زمین , سفر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
لینک دوستان شمال برگ
شمال برگ shomalbarg