شمالبرگ ShomalBarg.ir

اربعین حسینی بزرگ ترین آیین مذهبی در عرصه بین المللی

اربعین حسینی بزرگ ترین آیین مذهبی در عرصه بین المللی

به گزارش شمال برگ فرماندار شهرستان رشت با اشاره به اینكه اربعین حسینی به بزرگ ترین آیین مذهبی در عرصه بین المللی تبدیل گشته است، اظهار داشت: همایش بزرگ اربعین نشاندهنده قدرت سیاسی، مذهبی و ملی مردم ایران است.


به گزارش شمال برگ به نقل از ایسنا گیلان، میرشمس مومنی زاده در جلسه ستاد اربعین ضمن گرامیداشت هفته دفاع مقدس، اظهار نمود: به بركت خون شهدا و مجاهدت این عزیزان توفیق نصیب ملت شد كه در سال های اخیر شاهد برگزاری همایش اربعین حسینی با حضور میلیونی عزاداران از اقصا نقاط دنیا و همینطور مردم ایران در كربلا هستیم.
فرماندار شهرستان رشت با اشاره به اینكه اربعین حسینی به بزرگ ترین آیین مذهبی در عرصه بین المللی تبدیل گشته است، اضافه كرد: امسال بنا است كه باشكوه تر از هر سال این اجتماع عظیم برگزار شود، در شهرستان هم برنامه ریزی ها و بسترهای لازم فراهم شده تا عزاداران حسینی بدون دغدغه در این اجتماع عظیم حضور یابند.
وی افزود: عزیزانی كه قصد حمایت و پشتیبانی و همینطور اهدای نذورات برای برگزاری شایسته این مراسم را دارند، شرایط لازم فراهم شده كه بتوانند نقش خویش را ایفا كنند، جا دارد از همه مسئولین اداری و اجرایی و عموم مردم شهرستان و همینطور عوامل اجرایی موكب «نورالزهرا» و «محسنین» كه در این راستا یاریگر ما بودند قدردانی كنند.
مومنی زاده بیان كرد: اهمیت و لزوم همایش اربعین بر كسی پوشیده نیست، همایش بزرگ اربعین نشاندهنده قدرت سیاسی، مذهبی و ملی مردم ایران است؛ بركات سیاسی، فرهنگی، اعتقادی و مذهبی بسیار زیادی دارد ازاین رو همه باید تلاش نماییم تا این همایش هر سال با شكوه هر چه بیشتر برگزار گردد.
فرماندار شهرستان رشت خاطرنشان كرد: دستگاه های دولتی، اجرایی و نهادهای انقلاب اسلامی باید در جهت اربعین حسینی بسترسازی كنند، انتظار سرمایه گذاری نقد یا غیر نقد از دستگاه های دولتی و غیر دولتی نیست، بیشتر انتظار این است تا بسترسازی های لازم فراهم گردد و كمك ها و نذورات مردم جذب شود.
وی افزود: مردم ما به اندازه كافی عاشق اهل بیت(ع) و امام حسین(ع) هستند، اگر ما با اطلاع رسانی بسترهای لازم را فراهم نماییم، مردم ما همواره كمك كننده خواهند بود. اگر بناست از ظرفیت های مردم استفاده نماییم بخشداران، شهرداران، شوراها و پایگاه های بسیج ما باید فعال تر باشند.
منبع:

1398/07/03
19:57:52
5.0 / 5
4374
تگهای خبر: رشت , گیلان , نور
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
شمال برگ shomalbarg