شمالبرگ ShomalBarg.ir

امروز سنگر دفاع، حریم خاندان است

امروز سنگر دفاع، حریم خاندان است

به گزارش شمال برگ یك كارشناس مذهبی اظهار داشت: امروز سنگر دفاع ما حریم خاندان است.


حجت الاسلام نیما ارزانی در گفتگو با خبرنگار ایسنا، بابیان اینكه نخستین چیزی كه باید از شهدا یاد گرفت اخلاص، اطاعت و تقوا است، اظهار نمود: هر روز با یادآوری شهدای دفاع مقدس برای این خانواده ها احترام قائل باشیم.
وی بااشاره به نقش روحانیت در دفاع مقدس خاطرنشان كرد: درهشت سال دفاع مقدس روحانیت بعنوان گردانی مستقل در تمامی زمینه ها فعالیت داشته است.
این كارشناس مذهبی بابیان اینكه چند سالی است كنگره گرامیداشت و یادوآره شهدای طلبه هم به همت مركز حوزه های علمیه در حال برگزاری است، اظهار داشت: این مورد نشان داده است در طول جنگ شهید از جنس روحانیت زیاد داشته ایم كه هم فرمانده گردان، لشكر، تیپ و جانشین بودند.
ارزانی بااشاره به اینكه تا پیش از انقلاب هم شهدایی از روحانیت و طلبه ها تقدیم انقلاب شده است، اظهار داشت: طلبه هایی كه برای جنگ اعزام می شدند در دو قالب بعنوان مبلّغ و رزمنده لباس رزم پوشیده و درهردو قشر شهید، اسیر و جانباز داشتیم.
وی تصریح كرد: بعنوان مثال شهید مالامیری كه اولین شهید طلبه فرزند چالوس است بعنوان روحانی اعزام شده بود و بعنوان رزمنده به درجه شهادت رسید.
این كارشناس مذهبی افزود: طلبه ها پابه پای دیگر اقشار در جبهه ها حضور داشته و خودشان را از رزمنده ها جدا نداستند، سنگر جدایی نداشت همه باهم بدون هیچ تبعیض فقط یك مبحث نقطه الفت محسوب می شد.
ارزانی در ادامه بیان كرد: چندین سال از جنگ ویتنام می گذرد اما همواره در این كشور به آن پرداخته می شود، پس از گذشت سال های طولانی از جنگ ویتنام هنوز سینمای آنها روی این مورد كار می كند و در رسانه های مكتوب و كتاب به آن پرداخته می شود.
وی بابیان اینكه متاسفانه در كشور ما وضعیت موزه های دفاع مقدس خوب نیست، افزود: مهم ترین كاری كه برای فرهنگ ایثار و شهادت باید انجام دهیم تبیین فرهنگ دفاع مقدس و ایثار را در جامعه است كه بروز و نمود آن در همین موزه ها و پارك ها تجلی پیدا می كند.
این كارشناس مذهبی باتاكید بر اینكه مجموعه خاطرات زندگی رزمنده ها باید نوشته شود، خاطرنشان كرد: فقط به شهدا و جانبازان بالای 25 درصد پرداخته می شود و بقیه به حساب نمی آیند اما باید گفت اینها هم در دلشان حرف دارند.
ارزانی بابیان اینكه به دلیل عدم تبیین درست فرهنگ شهید گاهی نام شهدا از روی كوچه ها برداشته می شود، تصریح كرد: خیلی از دانش آموزان در مدارس معنای دفاع مقدس را نمی دانند و رسانه ها اطلاع رسانی خوب ندارند.1398/07/03
14:21:17
5.0 / 5
4612
تگهای خبر: چالوس , زمین
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
شمال برگ shomalbarg