شمال برگ ShomalBarg.ir
استاندار گیلان تاكید كرد:

لزوم برنامه ریزی برای افزایش سطح آموزش در مدارس گیلان

لزوم برنامه ریزی برای افزایش سطح آموزش در مدارس گیلان

به گزارش شمال برگ استاندار گیلان برنامه ریزی و تلاش بیشتر برای افزایش سطح آموزش در همه مدارس استان را مورد تاكید قرار داد و اضافه كرد: یكی از مولفه های موثر در دستیابی به این هدف، اجرای طرح تقویت بنیه علمی دانش آموزان است.


به گزارش شمال برگ به نقل از ایسنا؛ ارسلان زارع امروز در مراسم شروع سال تحصیلی مدارس گیلان با تبریك فرا رسیدن ماه مهر و گرامیداشت تقارن شروع سال تحصیلی جدید و هفته دفاع اظهار نمود: آرامش امروز كشور مرهون مجاهدت و ایثار رزمندگانی است كه شماری از آنها دانش آموزان و معلّمان بوده اند و این مساله نباید به فراموشی سپرده شود.
نماینده عالی دولت در گیلان به تعبیر رهبر معظم انقلاب در خصوص اینكه آموزش و پرورش جزو استوانه های نظام اسلامی است، اظهار داشت: تحول در ابعاد مختلف كشور همچون بخش اداری، نیروی انسانی و تربیت آینده سازان از این نهاد بزرگ منشأ می گیرد؛ بدین سبب همه باید به آموزش و پرورش برای نیل به اهدافش كمك كنند.
استاندار گیلان به تاكید خود در ایام گذشته پیرامون پیش بینی تدابیر و تمهیدات لازم برای آغاز باشكوه، شایسته و مطلوب سال تحصیلی به منظور ورود دانش آموزان به مدارس همراه با شادمانی و بدون هیچ شكایتی اشاره و اشاره كرد: امروز ۴۰۰ هزار دانش آموز در استان گیلان به شوق آموختن راهی ۵ هزار و ۳۰۰ مدرسه و ۲۰ هزار كلاس درس شدند و در این راه ۲۷ هزار نفر از فرهنگیان نیز برای سال تحصیلی جدید آماده ارائه تعلیم و تربیت هستند.
وی برنامه ریزی و تلاش بیشتر برای افزایش سطح آموزش در همه مدارس استان را مورد تاكید قرار داد و اضافه كرد: یكی از مولفه های موثر در دستیابی به این هدف، اجرای طرح تقویت بنیه علمی دانش آموزان است.
زارع ادمه داد: دولت تدبیر و امید با همه ی محدودیت ها، برای آموزش و پرورش، دانش آموزان و معلمان اهمیت، نقش و جایگاه ویژه ای قائل بوده و هست.
وی اشاره كرد: لازم است همه ی دانش آموزان با همكاری و راهنمایی والدین و معلمان خود به پرسش مهر رئیس جمهور بیاندیشند، توجه نمایند و راهكاری درست و اصولی برای آن بیابند.
رئیس شورای آموزش و پرورش استان با اشاره به اینكه دانش آموزان گیلانی در كنكور سراسری رتبه های برتر و موفقیت های خوبی كسب كرده اند، اشاره كرد: باید این روند صعودی در ادامه پروسه تحصیلی برای آنان و دیگر دانش آموزان استمرار داشته باشد.
وی مدرسه را محل زیست تحصیلی پرنشاط و شرافتمندانه دانست و اظهار داشت: متولیان و مدیران آموزش و پرورش براین اساس باید در كنار دانش و علم آموزی محیط مدرسه را به فضایی توأم با آرامش تبدیل كنند تا ثمرات یادگیری دوچندان شود.
نماینده عالی دولت در گیلان اضافه كرد: دولت به فراهم كردن تجهیزات و امكانات بیشتر در مدارس اهتمام ویژه دارد.
گفتنی است زنگ شروع سال تحصیلی جدید با حضور نماینده ولی فقیه در گیلان و استاندار در هنرستان دخترانه كیومرث صابری رشت نواخته شد.
منبع:

1398/07/01
19:22:03
5.0 / 5
4309
تگهای خبر: تجهیزات , رشت , گیلان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
شمال برگ shomalbarg