شمالبرگ ShomalBarg.ir
معاون درمان وزارت بهداشت و درمان خبر داد:

دستور تجهیز بیمارستان آستارا صادر شد

دستور تجهیز بیمارستان آستارا صادر شد

به گزارش شمال برگ معاون درمان وزارت بهداشت و درمان از طریق اندازی اورژانس هوایی گیلان و تجهیز بیمارستان مرزی شهید بهشتی آستارا اطلاع داد.


به گزارش شمال برگ به نقل از ایسنا، قاسم جان بابایی، در جریان سفر به شهرستان مرزی بندر آستارا، در جمع خبرنگاران اظهار نمود: بیمارستان آستارا دارای مشكلاتی از قبیل نبود سی. تی. اسكن و شلوغی اورژانس است كه بزودی حل می شود.
وی با اشاره به اینكه سی. تی. اسكن این بیمارستان تأمین شده و بزودی تحویل می شود، افزود: با راه اندازی این بخش، حجم وسیعی از اعزام های بیماران به خارج از شهرستان قطع می شود.
جان بابایی با اشاره به اینكه فقدان حضور بخش خصوصی در بخش درمان و توریستی بودن شهرستان عاملی بر شلوغ بودن اورژانس این منطقه شده است، اضافه كرد: علاوه بر تجهیز بخش نوزادان، پزشكان متخصص بیمارستان آستارا هم تأمین می شود.
معاون درمان وزارت بهداشت و درمان در بخش دیگر سخنان خود از اقدامات دولت تدبیر و امید در چارچوب طرح تحول سلامت سخن گفت و تصریح كرد: یكی از این اقدامات، توسعه طرح اورژانس هوایی بود.
وی با اشاره به اینكه در حال حاظر تعداد اورژانس های هوایی كشور به 44 مركز افزایش یافته است، اظهار داشت: در آینده ای نزدیك برای گیلان هم این مركز راه اندازی می شود.
وی افزود: گیلان شرایط سخت ترافیكی و رفت و آمد را دارد و بالگردهای این اورژانس می تواند به داد مردم برسد.
قاسم جان بابایی در انتها خاطرنشان كرد: با عنایت به تحریم ها و مشكلات، دولت توانسته امسال 40 بیمارستان را در مناطق مرزی و محروم برای افتتاح آماده كند كه تعدادی راه اندازی شد و الباقی هم تا آخر سال افتتاح می شوند.
به گزارش شمال برگ به نقل از ایسنا، در جریان این بازدید معاون وزیر، رئیس كمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی و رئیس دانشگاه علوم پزشكی گیلان از بخش های مختلف بیمارستان شهید بهشتی آستارا و بیمارستان در دست راه اندازی لوندویل بازدید كردند.1398/06/27
22:28:58
5.0 / 5
4333
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
شمال برگ shomalbarg