شمالبرگ ShomalBarg.ir
سرپرست استانداری گیلان خبر داد:

پیش بینی افزایش سی درصدی زوار اربعین

پیش بینی افزایش سی درصدی زوار اربعین

به گزارش شمال برگ سرپرست استانداری گیلان با اشاره به اینكه بر طبق پیش بینی ها تعداد زوار اربعین امسال بیشتر از سال های گذشته خواهد بود، اشاره كرد: برنامه ریزی های لازم برای افزایش حداقل سی درصدی زوار انجام شده و از تمام ظرفیت های موجود جهت ارائه خدمات مطلوب استفاده می نماییم.


به گزارش شمال برگ به نقل از ایسنا، ارسلان زارع در جلسه ستاد اربعین حسینی استان، از حضور گسترده مردم در برگزاری جشن های دهه امامت و ولایت قدردانی كرد و اظهار داشت: از برادران و خواهران اهل سنت گیلان به جهت مشاركت و حضور گسترده در این مراسمات كه نشان دهنده وحدت و وفاق مسلمانان این كشور خصوصا استان گیلان است، تشكر می كنم.
وی با تاكید بر ضرورت هماهنگی و انسجام در برگزاری جلسات كمیته های 12گانه ستاد اربعین استان، اظهار نمود: عملكردها باید بر طبق سیاست های ابلاغی ستاد مركزی اربعین باشد و همزمان با شروع ثبت نام ها بوسیله سامانه سماح نظارت ها و هماهنگی ها نیز تشدید شود.
سرپرست استانداری گیلان با اشاره به اینكه بر طبق پیش بینی ها تعداد زوار امسال بیشتر از سال های گذشته خواهد بود، اشاره كرد: برنامه ریزی های لازم برای افزایش حداقل 30 درصدی زوار انجام شده و از تمام ظرفیت های موجود جهت ارائه خدمات مطلوب استفاده می نماییم.
این مقام مسئول از آمادگی 52 دفتر خدمات زیارتی استان برای ثبت نام زائران گیلانی اربعین حسینی آگاهی داد و اشاره كرد: استان گیلان امسال 18 موكب اربعین دارد و حركت این موكب ها به كشور عراق از 15 شهریورماه شروع می شود.
وی متذكر شد: اربعین سال قبل حدود 15 هزار زائر از قفقاز و داغستان از گیلان به كربلای معلی مشرف شدند و پیش بینی می شود امسال این تعداد تا 20 هزار نفر افزایش یابد.
زارع به لزوم تمهید برخی موارد ضروری متناسب با نیاز زائران اشاره و اشاره كرد: آماده سازی زیرساخت ها، استفاده از ظرفیت راه آهن، افزایش ورودی ها و خروجی ها در پایانه مرزی آستارا برای جلوگیری از صف های طولانی، اطلاع رسانی بموقع جهت ثبت نام زوار و پوشش خبری مطلوب باید مورد توجه كمیته های مربوطه قرار گیرد.
وی با تاكید بر لزوم حفظ امنیت و سلامت در راه برگزاری همایش اربعین حسینی، تصریح كرد: برگزاری اجتماع بزرگ اربعین در شرایطی امن و آرام جلوه ای از وحدت مسلمانان و عظمت اسلام است كه همكاری مضاعف كمیته های ستاد، سازمان های مردم نهاد، شوراهای اسلامی، شهرداری ها و خیران را می طلبد.
منبع:

1398/06/02
13:40:02
5.0 / 5
4407
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
شمال برگ shomalbarg