شمال برگ ShomalBarg.ir

كاهش آتش سوزی در اراضی منابع طبیعی آستارا

كاهش آتش سوزی در اراضی منابع طبیعی آستارا

به گزارش شمال برگ رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری بندر مرزی آستارا از كاهش آتش سوزی در اراضی ملی و انفال این شهرستان اطلاع داد.


به گزارش شمال برگ به نقل از ایسنا، نسرین غزنوی در نشست با خبرنگاران اظهار نمود: یكی از اتفاق های مهمی كه سبب شادمانی دوستداران منابع طبیعی شد، ثبت جنگل های هیركانی در لیست آثار جهانی یونسكو بود.
وی با اشاره به اینكه 21 درصد جنگل های هیركانی در استان گیلان قرار دارند، افزود: در این جنگل ها 80 گونه درختی، و درختچه ای و 150 گونه جنگلی، مرتعی، درختی و درختچه ای وجود دارد كه به فسیل سبز معروف است.
غزنوی با اشاره به اینكه بخشی از این جنگل ها در بندر مرزی آستارا قرار دارند، اضافه كرد: در سالجاری با كاهش آتش سوزی در اراضی ملی و انفال شهرستان مواجه هستیم.
وی با تاكید بر اینكه با هرگونه سودجویی و افرادی كه قصد تصرف اراضی ملی را دارند، به شدت برخورد می شود، تصریح كرد: بررسی ها نشان داده است كه 95 درصد آتش سوزی ها عامل انسانی هستند.
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری آستارا در بخش دیگر سخنان خود از كمبود نیروی انسانی و جنگلبان در جهت حفاظت و حراست از 40 هزار هكتار اراضی جنگلی شهرستان اطلاع داد و خاطرنشان كرد: در حالیكه برای هر یك هزار هكتار دو جنگلبان نیاز است، اراضی جنگلی شهرستان آستارا با 30 نفر نیرو حراست می شود.1398/05/24
09:11:31
5.0 / 5
4473
تگهای خبر: آستارا , حفاظ , گیلان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
شمال برگ shomalbarg