شمالبرگ ShomalBarg.ir
نماینده مردم بهشهر:

فعال نبودن رسانه ها، جامعه را به سمت فساد و بی عدالتی سوق می دهد

فعال نبودن رسانه ها، جامعه را به سمت فساد و بی عدالتی سوق می دهد

به گزارش شمال برگ نماینده مردم بهشهر، نكا و گلوگاه در مجلس اظهار داشت: جامعه ای كه رسانه های آن فعال نباشند به تدریج به سمت دیكتاتوری، استبداد، فساد، بی عدالتی و ناكارآمدی سوق پیدا می كند بنابراین باید جایگاه رسانه و خبرنگار در كشور بیشتر از گذشته شناخته شود.


به گزارش شمال برگ به نقل از ایسنا، علی محمد شاعری در نشست خبری با اصحاب رسانه شرق مازندران، اظهار نمود: خبرنگار رابط بین دولت و ملت است و نقش اساسی را در گردش اطلاعات و شفاف سازی جامعه ایفا می كند. به هر میزانی كه رسانه در جامعه ایفای نقش كند آن جامعه پیشرفته تر است و در هر كشوری خبرنگار حضور حقیقی و حرفه ای و فعال داشته باشد آن كشور مطالبات مردم خویش را بهتر پیگیری می كند و مبارزه با فقر و فساد و بی عدالتی سریعتر، بهتر و كم هزینه تر انجام می شود و برنامه های توسعه ای كه در آن كشور در حال اجرا هستند با نظارت و پایش مردمی بهتر به هدف می رسد. امروزه رسانه یكی از اركان مهم توسعه در همه كشورها قلمداد می شود.
وی خاطرنشان كرد: در عصر امروز قدرت رسانه كم نظیر است كه اگر از ظرفیت رسانه و خبرنگار به خوبی در جامعه استفاده نماییم و خبرنگاران هم به نقش حرفه ای خود عمل كنند بطور قطع خیلی از چالش ها و مشكلات كشور - كه هم اكنون مهم ترین مشكل، سوء مدیریت و چالش های اقتصادی می باشد - رفع می شود. جامعه ای كه رسانه های آن فعال نباشند به تدریج به سمت دیكتاتوری، استبداد، فساد، بی عدالتی و ناكارآمدی سوق پیدا می كند بنابراین باید جایگاه رسانه و خبرنگار در كشور بیشتر از گذشته شناخته شود.
نماینده مردم بهشهر، نكا و گلوگاه در مجلس خاطرنشان كرد: در اردیبهشت سال ۹۷ آمریكا از توافق نامه برجام به صورت یكجانبه خارج شد و با هدف فشار بر ملت ایران این توافق نامه را زیر پا گذاشت. توافق نامه ای كه خود امضا كرد و متعهد به اجرای مفاد این توافق نامه بین المللی بود كه هدف آمریكا برای خروج از برجام اعمال تحریم های جدید و تسلیم ایران در مقابل اقتدار آمریكایی بود.
شاعری تصریح كرد: از همه ابزارها برای اعمال فشار و تحریم پس از خروج آمریكا ضد ایران به كار گرفته شد و فشار اصلی را هم روی مسائل اقتصادی گذاشتند تا ملت ایران را به لحاظ اقتصادی به بن بست برسانند و مردم را ناراضی كنند و در مقابل حكومت قرار دهند تا بتوانند مقاومت ملت ایران را بشكنند و مسیر حركت انقلاب اسلامی را منحرف كنند. از زمانی كه آمریكا از برجام خارج شد تابحال تلاش كردند با جنگ روانی، تهدید نظامی، تحریم اقتصادی و سازماندهی كشورهای مرتجع منطقه ضد ملت ایران اقدام نمایند.
وی ادامه داد: بیشترین فشارها را در سال ۹۸ داشتیم اما ملت ایران با تبعیت از رهبر در مقابل این تحریم ها و فشارهای شدید اقتصادی ایستادگی و مقاومت كردند و از این آزمون بزرگ سربلند بیرون آمدند.
نماینده مردم بهشهر، نكا و گلوگاه در مجلس اظهار داشت: آمریكا در سال جدید هم با انتخاب راهبرد فشار و مذاكره خواستند به اهداف خود برسند اما ملت ایران پاسخ مناسب را به آنها داد و مقام معظم رهبری به درخواست مذاكره آمریكا دست رد زد و اعلام نمود كه رئیس جمهور آمریكا در اندازه ای نیست كه رهبر ایران به پیشنهاد مذاكره او پاسخ لازم را بدهد.
شاعری اظهار نمود: آمریكا زمانی كه دید راهبرد فشار و مذاكره نتیجه نداد سپس حریم هوایی ایران را با پهپادهای پیشرفته نقض كردند اما بلافاصله با واكنش تند و بموقع ایران روبه رو شدند و همینطور كشتی ایران را متوقف كردند و تخلفات دریایی انجام دادند كه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی واكنش بموقع نشان داد و دولت ایران هم زمانبندی مشخصی را اعلام نمود كه در چهارچوب آن به تدریج تعهدات برجامی خویش را می كاهد.
وی ادامه داد: حالا كشور از شرایط تحریم، تهدید و جنگ روانی عبور كرده و وارد مرحله ثبات شده است چونكه قیمت ارز در كشور تثبیت شد و قیمت كالاها به صورت بسیار تدریجی در حال كاهش است و علایم اقتصادی در كشور مبین ثبات و مدیریت شرایط تحت فشار ظالمانه آمریكا است. ما همه تلاش خویش را بكار می گیریم تا این شرایط را بگونه ای مدیریت نماییم كه منجر به پیروزی ملت ایران در مقابل زیاده خواهی های آمریكا و غرب شود.
نماینده مردم بهشهر، نكا و گلوگاه در مجلس تصریح كرد: رسانه ها و خبرنگاران هم در خلال دو سال گذشته تلاش كردند روحیه مقاومت و ایستادگی در مقابل زیاده خواهی آمریكا را در بین مردم ایران ترویج كنند و خوشبختانه همه آحاد مردم یكپارچه شدند و در مقابل زیاده خواهی آمریكا ایستادند و آمریكا باید متوجه شود كه ملت ایران ذره ای از مسیری كه برگزیده منحرف و پشیمان نمی گردد و باید آمریكا یاد بگیرد كه به معاهدات بین المللی و به استقلال و آزادی ملت ها احترام بگذارد.
شاعری عنوان كرد: تكمیل بیمارستان جدید ۲۲۰ تختخوابی بهشهر، آغاز عملیات گازرسانی منطقه هزارجریب، تكمیل و افتتاح سد گلورد، آغاز عملیات فاضلاب شهری شرق مازندارن با حدود ۲۵۰ میلیارد تومان اعتبار، افزایش ظرفیت تخلیه و بارگیری بندر امیرآباد، زهكشی سه هزار هكتار از اراضی كشاورزی شرق مازندران، لایروبی ۳۰ آببندان، پرداخت ۲۰ میلیارد تومان تسهیلات قرض الحسنه به مردم از جانب بنیاد بركت، پرداخت وام اشتغالزایی به ۶۰۰ نفر، آبرسانی به ۶۰ روستا، اجرای طرح هادی ۷۰ روستا و دریافت موافقت از وزیر اطلاعات برای آزادسازی و بازگشایی كاخ صفی آباد بهشهر همچون اقدامات مهم و اثرگذار در خلال سه سال گذشته در منطقه شرق مازندارن بوده است كه امیدوارم باعث توسعه این منطقه شود.1398/05/19
18:37:20
5.0 / 5
4305
تگهای خبر: كشاورزی , مازندران
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱
شمال برگ shomalbarg