شمال برگ ShomalBarg.ir

تخصیص ۹ فروند شناور دریایی به ناوگان شناوری تا آخر سال جاری

تخصیص ۹ فروند شناور دریایی به ناوگان شناوری تا آخر سال جاری

شمال برگ: فرمانده مرزبانی ناجا اظهار داشت: مهمترین وظیفه و ماموریت مرزبانی ناجا مراقبت از مرزها است.سردار قاسم رضایی در حاشیه بازدید از ساحل بابلسر و در جمع خبرنگاران با اشاره به اینكه مسئولان منطقه باید برنامه ریزی خوبی برای میزبانی از میهمانان داشته باشند، اظهار داشت: با مدیریت خوبی كه از طرف استانداری مازندران، فرمانداران و سایر بخش ها كه نقشی در سالم سازی دریا دارند همین طور در زمینه تامین آرامش و امنیت كه نیروی انتظامی به صورت جدی ورود پیدا كرده مردم از سواحل مازندران راضی هستند.

رضایی با اشاره به اینكه طرح های سالم سازی دریا سبب ایجاد اشتغال شده است، اشاره كرد: این طرح ها سبب اشتغال خیلی از افراد شده است كه با اجاره شناورها و موارد دیگر منبع درآمد خوبی دارند.

وی افزود: مدیریت خوبی كه مرزبانی داشته است و با ساماندهی شناورها و نظم دهی صورت گرفته همگان از این امر راضی هستند.

فرمانده مرزبانی ناجا با اشاره به اینكه مراقبت از مرزها وظیفه و ماموریت اصلی مرزبانی است، اشاره كرد: جلوگیری از ترددهای غیرمجاز، جرایم و تخلف از مهمترین ماموریت های مرزبانی ناجا در مرزها است كه در سال های اخیر اقدامات خوبی در این زمینه ها صورت گرفته است.

رضایی تصریح كرد: در مناطقی كه ابنیه ها برای ماموران مهیا شده اشرافیت كامل وجود دارد اما در مناطقی كه زیرساخت ها آماده نیست گرفتار نواقصی هستیم. به دنبال اجرای طرحی جامع با همكاری مركز پژوهش های مجلس، ستاد كل و نیروی انتظامی هستیم و باتوجه به اینكه این طرح به امضای رئیس جمهوری رسیده امیدواریم در مدت دو سال آینده هیچ مشكلی در مدیریت مرزها نداشته باشیم.

وی با اشاره به اینكه مراقبت از مرزهای دریایی هم از اولویت های ما است، اظهار نمود: تقویت ناوگان شناوری یكی از برنامه های اصلی ما در زمینه دریاها است كه در دو هفته گذشته تعداد هفت فروند شناور نیمه سنگین وارد ناوگان شناوری شده است.

فرمانده مرزبانی ناجا اظهار داشت: تا آخر سال جاری ۹ فروند شناور دریایی به ناوگان شناوری اضافه می شود كه برخی از این شناورها اختصاص به دریای خزر دارد و همین امر باعث شده كه تحرك دریایی در عمق ارتقا پیدا كند.

رضایی اشاره كرد: تجهیزات متفاوتی مطالبه شده است و قراردادهایی بستیم كه دنبال می نماییم، تجهیزاتی مانند پایش تصویری و پهپادها و غیره كه تابحال قسمتی از آن به بهره برداری رسیده است و در بعضی جاها نیاز به استقرار رادارهای سیار داریم كه این كار نیز تا حدودی انجام یافته است.

وی با اشاره به اینكه قسمتی از اقدامات ما به صورت دیپلماسی و با همكاری كشورهای مشترك انجام می گیرد، اظهار داشت: در چند سال اخیر دیپلماسی خوبی صورت گرفته و مرزهای تركیه، افغانستان، عراق و آذربایجان به صورت مشترك اداره می شود.

فرمانده مرزبانی ناجا با اشاره به مشكلات موجود در مرز پاكستان اشاره كرد: باتوجه به مشكلات موجود در مرز مشترك با پاكستان، سطوح مختلف كشور ما تعاملاتی با این كشور داشتند كه در نهایت مسئولان كشور پاكستان به صحنه آمدند كه پیش بینی می شود در سال آینده دیگر از این مشكلات در مرزها نداشته باشیم.

رضایی همین طور با آیت الله نوراله طبرسی - نماینده ولی فقیه در استان مازندران دیدار نمود.

وی بر اهمیت روحانیت در راس امور كشور اشاره و اشاره كرد: روحانیون مبارز در تمام عرصه ها حضور داشته اند و ما این انقلاب را مدیون مبارزات و جانفشانی آنان هستیم.

فرمانده مرزبانی ناجا افزود: باوجود تهدیدات موجود، امنیت خوبی بر مرزهای ایران اسلامی حاكم است و این به بركت ارتباط و حمایت مطلوب مردم و مقام معظم رهبری (مدظله العالی) است كه ما را نیز شكست ناپذیر كرده است.

رضایی تاثیر روابط دیپلماتیك در امنیت مرزهای كشور را مشهود دانست و اظهار داشت: با همتایان خود در كشورهای همسایه همكاریهای بسیار خوبی داریم تا امنیت مطلوبی را در سراسر مرزهای ایران اسلامی برقرار و از ورود بیگانگان به كشور جلوگیری نماییم.

وی اشاره كرد: باوجود تمام سختی ها، مرزبانان با روحیه دفاع مقدس از مرزهای كشور پاسداری و حراست می كنند.

آیت الله نوراله طبرسی نیز دفاع از ملت مسلمان و مرزهای ایران را علاوه بر صیانت از میهن اسلامی، یك دفاع مكتبی و اعتقادی برشمرد.

وی در ادامه اظهاركرد: با حضور گسترده مردم در جبهه ها با فرماندهی امام راحل بعنوان رهبر و مرجع دینی انقلاب، مردم ایران به پیروزی اسلامی رسیدند و مرزبانان ایران اسلامی نیز تابحال با نثار جان خود و با فداكاری از این موهبت الهی دفاع كرده اند. مرزبانان در دفاع از اسلام به سلاح ایمان مجهز شدند و توانستند باخلاقیت، ابتكار و خردمندی در طرح ریزی عملیات های جنگی دشمنان را شكست دهند.

طبرسی با ارج نهادن به حضور مقتدرانه دریابانان در مرزهای استان، دفاع از مرزهای جمهوری اسلامی ایران را جهاد بی نظیر دریابانان در راه خدا عنوان نمود و اظهار داشت: ما مدیون ایثارگری و جانفشانی مدافعان حرم و وطن و خون شهدای هشت سال دفاع مقدس هستیم.

وی اضافه كرد: حضور قشرهای مختلف مردم غیور ایران اسلامی در جبهه های جنگ، این دفاع را به مردمی ترین دفاع در مقابل استكبار جهانی و دست نشاندگان آن تبدیل كرد و هم اكنون مرزبانان ایران اسلامی اجازه نمی دهند كه دشمنان به هیچ یك از اهداف شوم خود در مرزها دست یابند.

به گزارش پایگاه خبری پلیس، وی ضمن تقدیر از رشادت ها و فداكاری های رزمندگان اسلام، ارتش، سپاه، نیروی انتظامی و بسیج مستضعفان در طول سال های انقلاب و برقراری نظم و امنیت پایدار در داخل كشور و مرزهای ایران، از خدمات بی نظیر مرزبانان ایران اسلامی قدردانی كرد.

منبع:

1398/04/29
18:26:59
5.0 / 5
4820
تگهای خبر: اجاره , تجهیزات , خدمات , زمین
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
لینک دوستان شمال برگ
شمال برگ shomalbarg