شمال برگ ShomalBarg.ir

خبر تاسیس هنرستان موسیقی در كنسرت كیوان ساكت

خبر تاسیس هنرستان موسیقی در كنسرت كیوان ساكت

شمال برگ: در كنسرت گروه موسیقی «همنوازان فاخته» با آهنگسازی كیوان ساكت، از تاسیس هنرستان موسیقی دختران و پسران در شهر تنكابن آگاهی داده شد.


به گزارش شمال برگ به نقل از ایسنا، كنسرت گروه موسیقی «همنوازان فاخته» به سرپرستی خشایار پارسا، جمعه بیست و یكم تیرماه با بیان خبر تاسیس هنرستان موسیقی دختران و پسران در شهر تنكابن انجام شد.
در این اجرا كیوان ساكت بعنوان آهنگساز و وحید تاج خواننده، اعضای گروه همنوازان فاخته را همراهی كردند.
خشایار پارسا در ابتدای این كنسرت، اعلام نمود: برای بالا بردن سطح موسیقی تنكابن و معرفی شیوه های مختلف موسیقی ایران در این منطقه، تلاش نموده است جدا از سلیقه شخصی و دغدغه گروه شیوه های دیگر را هم معرفی و اجرا نماید.
وی ادامه داد: تلاش خودرا می كنم كه تمركز اجرای موسیقی فاخر را از پایتخت و شهرهای بزرگ به تنكابن و غرب استان مازندران انتقال دهم. در این راستا به دنبال تاسیس هنرستان موسیقی دختران و پسران در شهر تنكابن هستم، اقدامات لازم انجام شده است و حضور اساتیدی چون كیوان ساكت و جذب سرمایه های خیرین هنر دوست موجب رشد و شكوفایی هنرستان موسیقی خواهد شد.
خشایار پارسا (تنبك)، هامون بهرامی مقدم (سنتور)، ابوذر حسینی (عود)، آرمان حیدریان (كمانچه)، مجید محمدی (تار) و علیرضا رسولی (كمانچه آلتو) نوازندگان گروه همنوازان فاخته را می سازند كه در كنار كیوان ساكت (آهنگساز و نوازنده تار) و وحید تاج (خواننده) به هنرنمایی پرداختند.
دغدغه اصلی گروه همنوازان فاخته آهنگسازی و تمركز بر روی موسیقی دوره تیموری و مكتب منتظمیه است اما در این بین، این گروه تلاش دارد تا سبك ها و شیوه های بزرگان موسیقی ایران را با اجرایی متفاوت بر روی صحنه ببرد.
منبع:

1398/04/25
15:42:22
5.0 / 5
4661
تگهای خبر: مازندران
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴
شمال برگ shomalbarg