شمال برگ ShomalBarg.ir

گرما باعث گسترش سنبل آبی در گیلان شد

گرما باعث گسترش سنبل آبی در گیلان شد

به گزارش شمال برگ معاون فنی اداره كل حفاظت محیط زیست گیلان اظهار داشت: فصل گرما به گسترش سنبل آبی سرعت بخشیده است.


به گزارش شمال برگ به نقل از ایسنا، منصورسربازی اظهار داشت: فرارسیدن فصل گرما و سرعت جریانات آبی، رشد و گسترش سنبل آبی را با سرعت بیشتری در استان همراه كرده است.
وی با اشاره به اینكه برای مقابله اصولی با سنبل آبی در گیلان برنامه ریزی منسجم باید صورت گیرد، از روسای محیط زیست شهرستانها خواست ضمن عرضه گزارشی از وضعیت این گونه مهاجم در شهرستان خود پیشنهادات و راهكارهای عملی ارائه نمایند.
سربازی افزود: هر گونه موانعی كه باعث كندشدن مبارزه با سنبل آبی در منابع استان می شود باید برداشته شود و با عنایت به امكانات موجود برنامه ریزی لازم صورت گیرد.
وی خاطرنشان كرد: برای كاهش جمعیت این گونه گیاهی مهاجم، با استانداری، پدافند غیرعامل، بسیج، سازمانهای مردم نهاد و سایر دستگاههای اجرایی برای همكاری در عملیات مبارزه هماهنگی شده است.
معاون فنی اداره كل حفاظت محیط زیست گیلان تصریح كرد: آگاه سازی مردم از وضعیت تهاجمی گیاه و خساراتی كه متوجه تالاب خواهد شد هم بسیار ضروری می باشد.
وی خاطرنشان كرد: سنبل آبی گونه بیگانه است و به دلیل سرعت بالای تكثیر و گسترش آلودگی توسعه اقتصادی و رفاه انسان را تهدید می كند و با جذب زیاد عناصر غذایی و نور در رودخانه ها به توده حجیم و متراكم تبدیل و با كاهش اكسیژن و نور و ترشح تركیبات سمی سبب نابودی موجودات زنده می شود.1398/04/23
15:05:07
5.0 / 5
4731
تگهای خبر: حفاظ , گیلان , نور
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
شمال برگ shomalbarg