شمالبرگ ShomalBarg.ir
وزیر ارشاد:

شهیدان انصاری و نورانی نماد مقاومت كارگزاران نظام هستند

شهیدان انصاری و نورانی نماد مقاومت كارگزاران نظام هستند

شمال برگ: وزیر ارشاد، شهیدان انصاری و نورانی را نماد مقاومت و جان نثاری كارگزاران نظام دانست و اضافه كرد: وقتی كه به تاریخ چهل ساله انقلاب اسلامی می نگریم می بینیم از عقبه ها و گردنه هایی عبور كردیم كه هر یك از آنها می توانست یك كشور و یك ملت و یك نظام را به هم بریزد.


به گزارش شمال برگ به نقل از ایسنا، سید عباس صالحی در مراسم بزرگداشت شهیدان انصاری و نورانی و 257 شهید كارمند استان گیلان كه در گلزار شهدای رشت برگزار شد، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای اسلام و انقلاب، اظهار نمود: شهیدان گلگون كفن با نوای امام (ره) و بعد از آن در لبیك به رهبری برای عزت ایران و اسلام و انقلاب جانفشانی كردند.
وی شهیدان انصاری و نورانی را نماد مقاومت و جان نثاری كارگزاران نظام دانست و اضافه كرد: وقتی كه به تاریخ چهل ساله انقلاب اسلامی می نگریم می بینیم از عقبه ها و گردنه هایی عبور كردیم كه هر یك از آنها می توانست یك كشور و یك ملت و یك نظام را به هم بریزد، اما وجود بنیان های ایمانی و اعتقادی در ملت دلاور ایران مانع از این شد كه نهال انقلاب به درختی تناور مبدل نشود.
وزیر ارشاد با اشاره به اینكه جریان ترور به دنبال پیروزی انقلاب حركت كرد، اظهار داشت: ایرانی ها قربانی مظلوم ترور در طول چهل سال قبل هستند و 17 هزار شهید ترور داریم. در واقع هیچ كشوری به تناسب جمعیتش به اندازه ایران از تروریسم رنج نبرده است و هیچ نظامی مانند جمهوری اسلامی مسئولان و كارگزاران عالی رتبه خودش را از دست نداده است. شهیدان قرنی، مفتح، قاضی طباطبایی و... نمونه هایی از شهدای ترور در ایام اول انقلاب هستند.
صالحی افزود: جریان نفاق، رئیس جمهور و نخست وزیر، رئیس قوه قضاییه، ائمه جمعه و صدها تن از كارگزاران برجسته نظام را كه هر كدام پرچم همراهی با امام را بر دوش داشتند به خاك و خون كشید و شهیدان انصاری و نورانی، استاندار گیلان و معاون عمرانی ایشان همچون این شهدا هستند.
وی خسارت ناشی از فقدان كارگزاران شهید ایران را كه الگوی مدیریت متعهدانه و متخصصانه بودند جبران ناپذیر دانست و تصریح كرد: شهید انصاری بعنوان تنها استاندار شهید كشور با تدین، تخصص، كارآمدی و تعهد خودش توانست خاطره ای پایدار بر جا بگذارد. ایشان فردی جهان دیده بود و با شخصیت های بزرگواری همچون امام موسی صدر و دكتر چمران نشست و برخاست داشت، اما به دنبال پیروزی انقلاب در بهمن 57، به عشق خدمت به اسلام و انقلاب به ایران آمد و سرانجام به شهادت رسید.
این مسئول فرهنگی با اشاره به اینكه دشمن با ترور كارگزاران نمی خواست نهال انقلاب به شجره طیبه تبدیل گردد، اظهار داشت: ترورهای كوری كه در طول این چهار دهه چه از طرف نفاق، چه از طرف جریان تحجر و چه از طرف ایادی استكباری بر ملت ما تحمیل شد برای به زانو درآوردن انقلاب بود، برای اینكه خیلی از نظام ها با ترور چند شخصیت از هم پاشیدند، اما این نظام با ترور شخصیت های درجه یك و برجسته در سطح ملی و منطقه ای و استان به استان و از شمال تا جنوب و از شرق تا غرب نه تنها از بین نرفت، بلكه با خون شهدا زنده تر شد و حیات مجدد یافت.
وی راه اندازی جنگ هشت ساله تحمیلی توسط صدام را دومین نقشه شوم دشمنان برای زمین گیر كردن انقلاب دانست و متذكر شد: ایران در طول تاریخ هیچ گاه به خاك كشوری تجاوز نكرده و انقلاب اسلامی نیز همین رویه را در پیش گرفته است، اما در سال 59 كه شرایط سختی داشتیم و مشغول پایه ریزی یك نظام سیاسی بودیم، جریان استكبار با همراهی ارتجاع عربی به میدان جنگ با ایران آمد و ملت ما در خاك كشورشان مورد هجوم صدام قرار گرفتند.
وزیر ارشاد با اشاره به درس ها و عبرت های دوران دفاع مقدس، اظهار نمود: جنگ طبیعت پرخسارتی دارد و در جریان هشت سال جنگ تحمیلی خسارات سنگین اقتصادی به كشور وارد شد. بر طبق گفته اقتصاددانان دنیا جنگ ایران و عراق 440 میلیارد دلار خسارت برای ما بر جا گذاشت. همین طور بیشتر از 200 هزار شهید كه برای حفاظت از ایران و انقلاب به میدان آمده بودند تقدیم كردیم. دفاع مقدس در شرایطی رخ داد كه همه جهان مقابل ایران بودند، اما رزمندگان اجازه ندادند یك وجب از خاك و عزت ملت تسلیم بیگانگان شود.
وی با اشاره به اینكه 10 هزار نفر در بمباران شیمیایی شهرهای ایران به شهادت رسیدند، اشاره كرد: در روزگاری كه موشك ها و هواپیماهای شرق و غرب در اختیار صدام بود و بر سر مردم ما بمب می بارید، شهدا و جانبازان شیمیایی نماد مظلومیت ایران هستند. همین طور بیشتر از 500 هزار مجروح جنگی داریم كه از زخم های ناشی از آن دوران زندگی تلخی دارند.
صالحی اضافه كرد: خیلی از ملت ها و دولت ها با تهدید به جنگ تسلیم می شوند، اما انقلاب عزیز و ملت بزرگ و رهبری حكیم و فرزانه هیچ گاه در مقابل تهدید و تحریم تزلزل پیدا نكردند و ثمره آن عزت و اقتدار امروز است. دشمن جرات نمی كند به راحتی نسبت به مرز و بوم ما جسارت كند و می داند پشیمان خواهد شد، برای اینكه این ملت از عقبه بزرگی تحت عنوان دفاع مقدس عبور كرده است.
وی مقاومت را قدرت بازدارنده و سلاح همیشه پایدار دانست و تصریح كرد: دشمنان بدانند با ملتی رو به رو هستند كه هیچ گاه به كشوری هجوم نمی برند، اما در مقابل هجوم و تهدید سر كرنش فرود نمی آوردند. ایران اسلامی در دوران دفاع مقدس دشمنان را ناكام گذاشت و ققنوس وار از آتش بیرون آمد و متعالی شد.
وزیر ارشاد جنگ اقتصادی را مانند ترور و دفاع مقدس دانست و اشاره كرد: انقلاب و ملت ایران در طول چهل سال قبل با طعم تهدید و تحریم و قطعنامه آشنا شده اند و امروز بالغ تر از آن دوران هستند و در مقابل فشارهای اقتصادی خم به ابرو نمی آوردند، اما همواره طرفدار مقاومت توام با تدبیر و عقلانیت هستیم و عزت و حكمت و مصلحت شعار ماست پس بر طبق اصل تعامل با جهان مسیر برجام را در پیش گرفتیم و شاهد عهدشكنی دشمن بودیم. بی شك امروز ملت ما و دولت ما و حاكمیت ما مصمم تر و پایدارتر از گذشته حركت خواهدنمود و به موجودیت كاغذی آمریكا پی برده است.
این مقام مسئول جنگ اقتصادی را مانند جنگ تحمیلی پرخسارت دانست و افزود: یك جانبه گرایی آمریكا دیگر در سطح جهانی پایدار نیست و همانگونه كه در دفاع مقدس سربلند شدیم از جنگ اقتصادی نیز با اتكا به توانمندی های داخلی پیروز بیرون خواهیم آمد، برای اینكه تابع اندیشه دینی «إِنَّ مَعَ الْعُسْرِ یُسْراً» هستیم و باور داریم كه نه تنها پس از سختی آسانی می آید، بلكه آسانی همپای سختی حركت می كند و در دل سختی ها گشایش است.
وزیر ارشاد با اشاره به تاكید معمار كبیر انقلاب بر وحدت كلمه، اشاره كرد: امروز بیشتر از سال های جنگ به وحدت و انسجام نیاز داریم، برای اینكه جنگ اقتصادی با جنگ روانی عجین شده و انسجام اجتماعی و همبستگی ملی لزوم دارد و پس هر صدایی كه خللی در این وحدت ایجاد كند دشمن این شجره طیبه است. امیدواریم با وحدت كلمه دهه پنجم را آغاز نماییم و بیانیه گام دوم انقلاب را منشور انقلاب برای حركت های پیش رو بدانیم.
1398/04/16
23:24:58
5.0 / 5
4660
تگهای خبر: حفاظ , رشت , زمین , شمال
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
لینک دوستان شمال برگ
شمال برگ shomalbarg