شمالبرگ ShomalBarg.ir
مدیرعامل شركت توزیع برق مازندران خبر داد

۲۹ روز بحران گرما و اوج مصرف برق در انتظار مازندران

۲۹ روز بحران گرما و اوج مصرف برق در انتظار مازندران

به گزارش شمال برگ مدیرعامل شركت توزیع برق مازندران با اشاره به اینكه تابستان زودرس در مازندران از یك ماه پیش شروع شده است، اظهار داشت: برپایه پیشبینی هواشناسی ۲۹ روز بحرانی را در پیش داریم كه صرفه جویی در مصرف برق برای پیشگیری از قطعی های مكرر الزامی است.به گزارش شمال برگ به نقل از ایسنا مازندران، رضا غفاری در جمع اصحاب رسانه با اشاره به اینكه طبق آخرین تحلیل های هواشناسی در ۲۹ روز آینده دمای هوای استان گرم تر می شود و با عنایت به رطوبت هوای استان، مصرف بالای برق را در پیشبینی می نماییم، اظهار نمود: در ۲۱ روز از خردادماه بالای ۲۰ هزار مگاوات ساعت انرژی تحویل دادیم در حالیكه در خرداد سال قبل تنها ۶ روز بالای ۲۰ هزار مگاوات ساعت انرژی تحویل داده بودیم.

وی با اشاره به اینكه دمای احساسی در مازندران به علت رطوبت بالا، حدود ۵ درجه بیشتر از دمای هواشناسی است، خاطرنشان كرد: در حدود یك ماه آینده مردم مازندران در اغلب مواقع دمای بالای ۳۶ درجه را باید تحمل كنند در حالیكه به ازای هر یك درجه، حدود ۱۷۰ مگاوات افزایش مصرف خواهیم داشت

مدیرعامل شركت توزیع برق مازندران تصریح كرد: ضروری می باشد در این ایام مردم با مصرف بهینه و مدیریت شده از خاموشی های متوالی جلوگیری نمایند.

غفاری با اشاره به اینكه مصرف در پیك شب و روز در مازندران ۱۴۰ مگاوات است، اظهار داشت: پیك شب استان هم به پیك روز مصرف برق در حال نزدیك شدن است كه این امر حكایت از عدم مدیریت مشتركین در ساعات شب دارد.

وی در ادامه با اشاره به اینكه یك میلیون و ۳۸۴ هزار و ۷۲۶ مشترك در حال استفاده از انرژی برق در مازندران هستند، اضافه كرد: از این تعداد ۷۶ درصد مشتركان خانگی، ۴.۹ درصد عمومی، ۵.۱ كشاورزی و هفت دهم درصد هم مشتركان صنعتی هستند.

مدیرعامل شركت توزیع برق مازندران با اشاره به اینكه روستاهای دارای كد بالای ۱۰ خانوار بدون برق در استان نداریم، خاطرنشان كرد: در فصل تابستان بار ۳.۵ برابری به برق استان تحمیل می شود چونكه بار پیك پایه ۸۰۰ مگاوات بوده كه در فصل تابستان به دو هزار و ۲۲۸ مگاوات می رسد.

غفاری در ادامه با اشاره به اینكه تغییر ساعت كار و همینطور اصلاح الگوی مصرف برای كاهش مصرف انرژی در حال اجرایی شدن است، بیان كرد: ساعت كار تابستانی از ۲۵ خرداد در مازندران به اجرا گذاشته شده كه بر اساس آن فعالیت ادارات از ساعت ۶ و ۳۰ دقیقه آغاز و تا ساعت ۱۳ و ۳۰ دقیقه ادامه دارد.

وی اضافه كرد: هدف از اجرای این طرح كاهش بار مصرف برق و پیشگیری از خاموشی برای مشتركان خانگی بوده است.

مدیرعامل شركت توزیع برق مازندران در ادامه با تاكید بر ضرورت رعایت مصرف برق در زمان پیك بار، خاطرنشان كرد: الگوی مصرف برای مشتركین خانگی مازندران برای تابستان امسال ۴۰۰ كیلووات در ماه است و مشتركینی كه از این میزان عبور كنند تا سقف ۱۶ درصد افزایش بهای برق خواهند داشت.

غفاری تصریح كرد: مشتركینی كه كمتر از ۴۰۰ كیلووات مصرف كنند، به ازای هر یك كیلو وات ساعت مصرف كمتر نسبت به مدت مشابه سال قبل ۵۰۰ ریال بخشودگی از مصرف خواهند داشت.

1398/04/05
12:50:16
5.0 / 5
4720
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
لینک دوستان شمال برگ
شمال برگ shomalbarg