شمال برگ ShomalBarg.ir

رشت در صدر ساخت و سازهای غیرمجاز گیلان

رشت در صدر ساخت و سازهای غیرمجاز گیلان

شمال برگ: مدیر امور مسكن راه و شهرسازی گیلان اظهار داشت: ساخت و سازهای های غیرمجاز در شهرستان رشت بیشتر از دیگر شهرستانهای گیلان است.


رضا علی نیا در گفت و گو با ایسنا- درباب آمار ساخت و سازهای غیرمجاز در گیلان اظهار داشت: آمار كاملاً مشخصی در این خصوص وجود ندارد، اما طبق آخرین گزارشات بنظر می رسد ۳۰ درصد ساخت و سازها در گیلان از نظر تعداد غیرمجاز می باشد.
وی با اشاره به اینكه زمین و خانه های نسقی در رشت از دیگر شهرستان های استان بیشتر است، اضافه كرد: ساخت و سازهای های غیرمجاز در شهرستان رشت بیشتر از دیگر شهرستان های گیلان است.
علی نیا افزود: ساخت و سازهای غیرمجاز علاوه بر اینكه خطر زیادی برای شهروندان در مواجهه با حوادث طبیعی همچون زلزله دارد، سبب لطمه های زیادی به محلات و بافت های شهری می شود.
وی اشاره كرد: باید تدابیر خاصی اندیشیده شود تا از هرگونه افزایش ساخت و سازهای غیرمجاز در استان به شدت كاسته شود.
مدیر امور مسكن راه و شهرسازی گیلان اظهار داشت: سكونت بخش قابل توجهی از مردم در حاشیه شهرها، تنگ شدن معابر، افزایش ترافیك انسانی و خودرویی، سیمای نازیبای شهرها و راه اندازی سازه هایی با نظارت ضعیف و غیرایمن از چالش های ساخت و ساز غیرمجاز می باشد و برای جلوگیری از توسعه این چالش ها باید اقدامات جدی صورت گیرد.


منبع:

1398/03/28
13:57:49
5.0 / 5
4411
تگهای خبر: خودرو , رشت , زمین , گیلان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
لینک دوستان شمال برگ
شمال برگ shomalbarg